الف

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی:

امضای تفاهم نامه با پنج دستگاه فرهنگی در راستای انجام عملیات های فرهنگی مشترک


31 خرداد 1401 - 12:06
1979add4d0
حجت الاسلام صاحبقرانی گفت: ما در راستای نشر و ترویج فرهنگ دینی و انقلابی در جامعه و استفاده از ظرفیت های بالقوه و قانونی نهادهای فرهنگی استان و انجام عملیات های فرهنگی مشترک تفاهم نامه پنج جانبه با دستگاه های فرهنگی امضا کردیم.

 به گزارش مشهد فوری، حجت الاسلام «هادی صاحبقرانی» در نشست خبری امضای پنج تفاهم نامه با دستگاههای فرهنگی که در اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد؛ ضمن تبریک سالروز تاسیس اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در اول تیرماه ، بیان کرد: این نهاد در جهت تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و تبیین اسلام ناب که از دغدغه های مهم رهبر بوده تاسیس شده است . 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: ما در راستای نشر و ترویج فرهنگ دینی و انقلابی در جامعه و استفاده از ظرفیت های بالقوه و قانونی که نهادهای فرهنگی در سطح استان دارند و انجام عملیات های فرهنگی مشترک اقدام به نوشتن یک تفاهم نامه پنج جانبه با دستگاه های فرهنگی کردیم.

وی گفت: با امضای این تفاهم نامه که با پنج دستگاه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل تبلیغات اسلامی، جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی، معاونت فرهنگی سپاه امام رضا (ع) و مجموعه بسیج دانشجویی در سطح استان صورت خواهد گرفت، در عملیات های متعددی که در سطح استان رقم خواهد خورد، شاهد رویدادهای امیدآفرین در راستای منویات رهبر معظم انقلاب خواهیم بود.

حجت الاسلام صاحبقرانی بیان کرد: دغدغه ما بسترسازی ظرفیت های مختلف دستگاههای مختلف برای انجام عملیات های متعددی که در راستای ترویج و گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی است، می باشد, همچنین با همت شبکه هایی که با این مجموعه های پنج گانه مرتبط هستند اعم از فعالان فرهنگی هنری، حوزه قرآنی و سایر عرصه هایی که وجود دارد اقدامات بسیار خوب و توان افزایی را برای فعالان فرهنگی بتوانیم رقم بزنیم و حمایت های خوبی داشته باشیم و هدایت و نظارت خوبی را ناظر به مجموعه های فرهنگی در راستای اهداف منویات امامین انقلاب پیش ببریم. 

وی با بیان اینکه این دستگاها به دنبال تحقق الگوی اسلامی ایرانی هستند؛ در خصوص اهداف تفاهم نامه افزود: رصد و شناسایی و اولویت بندی مسائل فرهنگی در سطح استان و شهرستان برای شناسایی دقیق و کامل دستگاههای ذی ربط با استفاده از شبکه های مرتبطی که دارند،مسئله های اساسی کشور را اولویت بندی کنیم همچنین حلقه های میانی مسئله کشور را می توانند حل کنند و این حلقه ها نیاز به رشد و توانمند سازی دارند تا مسئله یابی کنند و مسئله ها را بر اساس آنچه که در این دوره ها فرا می گیرند حل و فصل کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی سومین هدف این تفاهم نامه را رشد و توسعه فعالیت های محله محور و دانشگاهی در موضوعات فرهنگی، قرآنی، هنری و اجتماعی دانست و گفت: دانشگاهها ظرفیت بسیار خوبی هستند و باید از ظرفیت نخبه های دانشجویی به ظرفیت محله محور خود گره بزنیم تا اینها با استفاده از ظرفیت های محله اقدامات فرهنگی، اجتماعی و دانش بنیانی را طراحی کنند.

وی بیان کرد: چهارمین محور بحث ایجاد عملیات های مشترک فرهنگی و اجتماعی است که امروز اولین اقدام مشترک با عنوان رویداد پیشگام در ذیل امضای تفاهم نامه به اجرا در خواهد آمد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: جریان مردمی حوزه فرهنگ در استان تقویت شود

حسین زاده گفت: امضای تفاهم نامه با دستگاههای فرهنگی اقدام بسیار مبارکی است و امیداوریم با امضای این تفاهم نامه حریان مردمی حوزه فرهنگ در استان تقویت شود.

«محمد حسین زاده» در این نشست بیان کرد: مجموعه دستگاههایی که این تفاهم نامه را امضا کردند هر کدام ظرفیت های متفاوتی دارند ، ما در ارشاد با موسسات فرهنگی، قرآنی، رسانه ای و هنری و کانون های فرهنگی هنری مساجد در ارتباط هستیم، معاونت فرهنگی سپاه پایگاههای وسیعی در استان دارد، بسیج دانشجویی دانشگاهها را دارد و سازمان تبلیغات مبلغین، هیئت های مذهبی و کانون ها را دارد و دریایی از تشکل ها که ما به عنوان جبهه فرهنگی و فکری انقلاب اسلامی می شناسیم، وجود دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: هر کدام از ظرفیت ها در طول سالهای گذشته کارهایی را انجام دادند و توانمندی هایی دارند اما هم افزایی و رد وبدل شدن جریان اطلاعات اینها موجب استفاده از ظرفت های یکدیگر و انجام عملیات مشترک به عنوان حلقه مفقوده استان می شود و این تفاهم اقدام بسیار مبارکی است و امیداوریم با امضای این تفاهم نامه حریان مردمی حوزه فرهنگ در استان تقویت شود.

وی افزود: امیدواریم با این تفاهم نامه از ظرفیت دیگر دستگاهها استفاده، جمع و هدایت کنیم که جریان مردمی تقویت شود و نکته مهم این است که این اتفاق علاوه در مشهد در شهرستان ها در حال تکرار خواهد بود و برخی شهرستان ها که محرومیت های زیادی دارند با این اتفاق کمبودهای شهرستان را با هماهنگی جلو ببرند و ما در سطح استان بتوانیم ظرفیت ها را به نقاط محروم هدایت کنیم.

معاون فرهنگی سپاه امام رضا (ع): تفاهم نامه دستگاههای فرهنگی موجب پیوند بین دستگاهها می شود

ابراهیم پور گفت: تفاهم نامه مشترک بین 5 دستگاه فرهنگی استان آغاز قدم مبارک برای پیوند این مجموعه ها در کنار هم است و امیدواریم منجر به حرکت های مبارک در استان و تا دورترین نقاط شود.

محمد جواد ابراهیم پور ضمن تبریک سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یکی از یادگارهای حضرت امام که در طول سالیان پس از انقلاب خدمات و برکات فراوانی ارائه کرده است؛ بیان کرد: بیش از یک دهه پیش در دل دو فتنه سخت حضرت آقا به ما نوید از راه رسیدن رویش های جدید انقلاب در روزگاری که برخی خواص و افراد خسته از راه می بریدند را دادند .

معاون فرهنگی سپاه امام رضا (ع) افزود: امروز و در سالهای ابتدایی گام دوم انقلاب، شاهد رویش های مبارک در جاجای استان با حضور نیروهای تازه نفس، دغدغه مند، مجاهد و بدون نام و نشان هستیم که در حد توان خود باری را از دوش برداشتند و کارهای تحسین برانگیزی می کنند این رویش و نیروهای جدید می خواهند بار سنگین ماموریت چهل ساله دوم انقلاب را به دوش بکشند و پرچم انقلاب را بالاتر نگه دارند.

وی تصریح کرد: یکی از الزامات موفق شدن در موضوع گام دوم که به عنوان ماموریت و وظیفه ماست، حضور این نیروهای تازه نفس و فراهم آوردن زمینه فعالیت موثر این نیروهای تازه نفس، هم افزایی بین اینها و جبهه شدن آنها به ویژه با توجه به جبهه سهمگین تهاجمات فرهنگی و رسانه ای دشمن می باشد.

ابراهیم پور با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری مبنی بر هم افزایی بین دستگاهها، سازمان ها، بدنه مردمی و حلقه های میانی، گفت: این تفاهم نامه آغاز قدم مبارک برای پیوند این مجموعه ها در کنار هم است و امیدواریم منجر به حرکت های مبارک در استان و تا دورترین نقاط شود.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان رضوی: ششمین رویداد پیشگام یک نقطه کانونی است

موسوی با بیان اینکه ششمین رویداد پیشگام یک نقطه کانونی است؛ گفت: شهرستان ها تلاش کنند یکی از هسته های مردمی در این رویداد حضور داشته باشد تا بک هسته مسئله محور در هر شهرستان شکل گیرد.

« سیدرضا موسوی » با بیان اینکه ششمین رویداد پیشگام یک نقطه کانونی است؛ گفت: اگر بخواهیم در خصوص بیانیه گام دوم ساعت ها صحبت کنیم عصاره آن «قیام مردم با محوریت جوانان» خلاصه می شود مردمی که تنهاکلید حل مشکلات هستند و جایگزین ندارند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان رضوی افزود: برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب حضرت آقا راهکار عملی را «حلقه های میانی» عنوان کردند، در خصوص حلقه های میانی بحث مسیله محوری مطرح می شود و افرادی که دغدغه انقلاب و بیانیه گام دوم را دارند راهکار عملی آن حلقه میانی است و حلقه میانی از مسئله محوری شورع می شود.

وی با تاکید بر جدی گرفتن رویداد پیشگام به ویژه در شهرستان ها؛ گفت: شهرستان ها تلاش کنند یکی از هسته های مردمی در این رویداد حضور داشته باشد تا بک هسته مسئله محور در هر شهرستان شکل گرفته تا در آینده بتوانیم در سطح شهرستان گسترش دهیم.

معاون پژوهشی بسیج دانشجویی خراسان رضوی: اصلاح فرهنگ در دانشگاه، منجر به تسری در جامعه می شود

حسنی مقدم گفت: بسیج دانشجویی تجربه خوبی در مسائل فرهنگی و رویکرد مسئله محوری دارد نگاه ما به برنامه ها مسئله محوری است.

« صادق حسنی مقدم » بیان کرد: فرهنگ اگر در دانشگاه اصلاح شود به جامعه تسری پیدا می کند ما در دانشگاه با یک جامعه جوان سرو کار داریم که مخاطب اصلی ما در بیانیه گام دوم انقلاب هستند

معاون پژوهشی بسیج دانشجویی خراسان رضوی افزود: برخورد تحلیلی نمی توان با فرهنگ داشت، به مسئله فرهنگ باید نگاه ترکیبی و سیستمی داشت، فرهنگ را باید در تمام مسائل دید، معصلات فرهنگی ما باید در بستر زمانی و مکانی تعریف می شود.

وی گفت: باید متغیرهای مختلفی را در مسئله فرهنگ با نگاه سیستمی در نظر گرفت و همه دستگاههای مرتبط را با هم درگیر کرد و نمی توانیم در مسئله فرهنگ کار کنیم اما بخشی را نادیده بگیریم چه بسا ممکن است هر جز از سیستم خوب کار کند اما به معنای آن نیست که اثر بخشی در کل سیستم خوب انجام شود لذا باید تناسب سازی صورت گیرد.

حسنی مقدم تصریح کرد: ظرفیت بسیج دانشجویی بسیار خوب است با یک جامعه جوان و با انگیزه سر و کار داریم، بسیج دانشجویی تجربه خوبی در مسائل فرهنگی و رویکرد مسئله محوری دارد نگاه ما به برنامه ها مسئله محوری است و مسئله فرهنگ جزو مهم آن است لذا با تمام ظرفیت حضور داریم تا اقدام مبارکی در مسئله فرهنگ اسلامی جامعه داشته باشیم.

مدیر مرکز آموزشی گام: ششمین رویداد پیشگام در خراسان رضوی برگزار می شود

قلی زاده گفت: ششمین رویداد پیشگام با حضور ۴۰ هسته ۱۵۰ نفری در خراسان رضوی برای حل و ریشه یابی مشکلات سطح استان برگزار می شود.

« محمدرضا قلی زاده » در خصوص ششمین رویداد پیشگام بیان کرد: اولین گام عملیاتی که با امضای تفاهم نامه بین 5 دستگاه فرهنگی می خواهد برداشته شود، رویداد پیشگام است.

مدیر مرکز آموزشی گام افزود: وضعیت امروز کشور، مستلزم نقش آفرینی فعالانه مردم است، اوایل انقلاب مردم در حل مسئله فعالانه شرکت می کردند اما هر سال این نقش کم رنگ تر شده لذا آقا برای احیای حضور پررنگ مردم، مسئله بیانیه گام دوم و حرکت های مردمی و آتش به اختیار بودن را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه این حرکت عمومی و نقش آفرینی فعالانه مردمی کلید حل مشکلات ماست و ایده برای رقم خوردن این اتفاق قیام جوانان است؛ گفت: با محوریت جوانان افرادی که نوعی از نخبگی اجتماعی و حل مسئله دارند باید ظرفیت های مردمی را فعال کنند و نمونه موفق خلق کنند تا این نقش احیا شود.

قلی زاده بیان کرد: ناظر به همین دغدغه ، خراسان‌ رضوی میزبان ششمین رویداد پیشگام شد، این رویداد از دو سال گذشته در استان های همدان، یزد، قزوین و البرز برگزار شده است و چیزی که ما در این رویداد دنبال می کنیم، ایجاد میدان عملیاتی برای افراد دغدغه مند است و مربیان پیشگام این دغدغه ها را دقیق تر و ریشه ها و دغدغه ها را پیدا می کنند.

وی افزود: در این رویداد کنشگران چهار مرحله را طی می کنند؛ مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شهر خود را و علت های بروز این مشکل را پیدا می کنند و در قدم بعدی راهکارهای عملیاتی ارائه می دهند و راهکارهای خود را برای محقق شدن پیگیری می کنند.

مدیر مرکز آموزشی گام گفت: فرایند ثبت نام رویداد شروع شده و افراد می توانند به صفحه اینستاگرامی رویداد مراجعه کنند ، بعد از ثبت نام، افراد مصاحبه می شوند و در نهایت ۴۰ هسته با ۱۵۰ نفر انتخاب می شوند و از چهارشنبه 22 تیرماه مرحله حضوری رویدادآغاز می شود.

وی تصریح کرد: در این فرایند کارگاه آموزشی برای اینکه چطور بتوانند مسائل را شناسایی، ریشه یابی و راهکار را ارائه و محقق کنند برگزار می شود و غیر از کارگاهای آموزشی بخش زیادی از وقت مخاطبان با فعالیت خواهد گذشت و هر کدام هسته ها باید بگویند چه مشکلی از استان با مطلوب آنها فاصله دارد و آنها را اذیت می کند. در اینجا مربیان به آنها کمک می کنند تا مشکل خود را دقیق تر بیان کنند. در مرحله بعدی با کمک مربی ریشه یابی مشکلات و در مرحله بعد راهکار و سناریوی اقدام ارائه می دهند.

قلی زاده بیان کرد: در ادامه فرایند حضور به پایان می رسد و امتداد رویداد شروع می شود و اختتامیه نداریم در امتداد رویداد با مشارکت هر 5 نهاد از کنشگران حمایت می شود تا هسته ها مسئله خود را حل کنند.

وی در خصوص تعداد برگزیدگان گفت: بعد از برگزاری رویداد 6 هسته برگزیده داریم و علاوه بر تقدیر از برگزیدگان جایزه ویژه برای هسته ای که مشکلات خود را به نتیحه برسانند، در نظر گرفته شده است.

مدیر مرکز آموزشی گام گفت: دو نوع هسته هستند یک سری افراد از قبل هسته هستند مانند بسیج و تشکل طلبگی و بخشی دیگر افرادی هستند که تا به حال در هسته قرار نگرفتند و با این رویداد می توانند این اتفاق را رقم بزنند.

 

حجت الاسلام صاحبقرانی گفت: ما در راستای نشر و ترویج فرهنگ دینی و انقلابی در جامعه و استفاده از ظرفیت های بالقوه و قانونی نهادهای فرهنگی استان و انجام عملیات های فرهنگی مشترک تفاهم نامه پنج جانبه با دستگاه های فرهنگی امضا کردیم.

پایگاه خبری مشهد فوری (mashhadfori.com)

1979add4d0
31 خرداد 1401 - 12:06

 به گزارش مشهد فوری، حجت الاسلام «هادی صاحبقرانی» در نشست خبری امضای پنج تفاهم نامه با دستگاههای فرهنگی که در اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد؛ ضمن تبریک سالروز تاسیس اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در اول تیرماه ، بیان کرد: این نهاد در جهت تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و تبیین اسلام ناب که از دغدغه های مهم رهبر بوده تاسیس شده است . 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: ما در راستای نشر و ترویج فرهنگ دینی و انقلابی در جامعه و استفاده از ظرفیت های بالقوه و قانونی که نهادهای فرهنگی در سطح استان دارند و انجام عملیات های فرهنگی مشترک اقدام به نوشتن یک تفاهم نامه پنج جانبه با دستگاه های فرهنگی کردیم.

وی گفت: با امضای این تفاهم نامه که با پنج دستگاه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل تبلیغات اسلامی، جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی، معاونت فرهنگی سپاه امام رضا (ع) و مجموعه بسیج دانشجویی در سطح استان صورت خواهد گرفت، در عملیات های متعددی که در سطح استان رقم خواهد خورد، شاهد رویدادهای امیدآفرین در راستای منویات رهبر معظم انقلاب خواهیم بود.

حجت الاسلام صاحبقرانی بیان کرد: دغدغه ما بسترسازی ظرفیت های مختلف دستگاههای مختلف برای انجام عملیات های متعددی که در راستای ترویج و گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی است، می باشد, همچنین با همت شبکه هایی که با این مجموعه های پنج گانه مرتبط هستند اعم از فعالان فرهنگی هنری، حوزه قرآنی و سایر عرصه هایی که وجود دارد اقدامات بسیار خوب و توان افزایی را برای فعالان فرهنگی بتوانیم رقم بزنیم و حمایت های خوبی داشته باشیم و هدایت و نظارت خوبی را ناظر به مجموعه های فرهنگی در راستای اهداف منویات امامین انقلاب پیش ببریم. 

وی با بیان اینکه این دستگاها به دنبال تحقق الگوی اسلامی ایرانی هستند؛ در خصوص اهداف تفاهم نامه افزود: رصد و شناسایی و اولویت بندی مسائل فرهنگی در سطح استان و شهرستان برای شناسایی دقیق و کامل دستگاههای ذی ربط با استفاده از شبکه های مرتبطی که دارند،مسئله های اساسی کشور را اولویت بندی کنیم همچنین حلقه های میانی مسئله کشور را می توانند حل کنند و این حلقه ها نیاز به رشد و توانمند سازی دارند تا مسئله یابی کنند و مسئله ها را بر اساس آنچه که در این دوره ها فرا می گیرند حل و فصل کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی سومین هدف این تفاهم نامه را رشد و توسعه فعالیت های محله محور و دانشگاهی در موضوعات فرهنگی، قرآنی، هنری و اجتماعی دانست و گفت: دانشگاهها ظرفیت بسیار خوبی هستند و باید از ظرفیت نخبه های دانشجویی به ظرفیت محله محور خود گره بزنیم تا اینها با استفاده از ظرفیت های محله اقدامات فرهنگی، اجتماعی و دانش بنیانی را طراحی کنند.

وی بیان کرد: چهارمین محور بحث ایجاد عملیات های مشترک فرهنگی و اجتماعی است که امروز اولین اقدام مشترک با عنوان رویداد پیشگام در ذیل امضای تفاهم نامه به اجرا در خواهد آمد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: جریان مردمی حوزه فرهنگ در استان تقویت شود

حسین زاده گفت: امضای تفاهم نامه با دستگاههای فرهنگی اقدام بسیار مبارکی است و امیداوریم با امضای این تفاهم نامه حریان مردمی حوزه فرهنگ در استان تقویت شود.

«محمد حسین زاده» در این نشست بیان کرد: مجموعه دستگاههایی که این تفاهم نامه را امضا کردند هر کدام ظرفیت های متفاوتی دارند ، ما در ارشاد با موسسات فرهنگی، قرآنی، رسانه ای و هنری و کانون های فرهنگی هنری مساجد در ارتباط هستیم، معاونت فرهنگی سپاه پایگاههای وسیعی در استان دارد، بسیج دانشجویی دانشگاهها را دارد و سازمان تبلیغات مبلغین، هیئت های مذهبی و کانون ها را دارد و دریایی از تشکل ها که ما به عنوان جبهه فرهنگی و فکری انقلاب اسلامی می شناسیم، وجود دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: هر کدام از ظرفیت ها در طول سالهای گذشته کارهایی را انجام دادند و توانمندی هایی دارند اما هم افزایی و رد وبدل شدن جریان اطلاعات اینها موجب استفاده از ظرفت های یکدیگر و انجام عملیات مشترک به عنوان حلقه مفقوده استان می شود و این تفاهم اقدام بسیار مبارکی است و امیداوریم با امضای این تفاهم نامه حریان مردمی حوزه فرهنگ در استان تقویت شود.

وی افزود: امیدواریم با این تفاهم نامه از ظرفیت دیگر دستگاهها استفاده، جمع و هدایت کنیم که جریان مردمی تقویت شود و نکته مهم این است که این اتفاق علاوه در مشهد در شهرستان ها در حال تکرار خواهد بود و برخی شهرستان ها که محرومیت های زیادی دارند با این اتفاق کمبودهای شهرستان را با هماهنگی جلو ببرند و ما در سطح استان بتوانیم ظرفیت ها را به نقاط محروم هدایت کنیم.

معاون فرهنگی سپاه امام رضا (ع): تفاهم نامه دستگاههای فرهنگی موجب پیوند بین دستگاهها می شود

ابراهیم پور گفت: تفاهم نامه مشترک بین 5 دستگاه فرهنگی استان آغاز قدم مبارک برای پیوند این مجموعه ها در کنار هم است و امیدواریم منجر به حرکت های مبارک در استان و تا دورترین نقاط شود.

محمد جواد ابراهیم پور ضمن تبریک سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یکی از یادگارهای حضرت امام که در طول سالیان پس از انقلاب خدمات و برکات فراوانی ارائه کرده است؛ بیان کرد: بیش از یک دهه پیش در دل دو فتنه سخت حضرت آقا به ما نوید از راه رسیدن رویش های جدید انقلاب در روزگاری که برخی خواص و افراد خسته از راه می بریدند را دادند .

معاون فرهنگی سپاه امام رضا (ع) افزود: امروز و در سالهای ابتدایی گام دوم انقلاب، شاهد رویش های مبارک در جاجای استان با حضور نیروهای تازه نفس، دغدغه مند، مجاهد و بدون نام و نشان هستیم که در حد توان خود باری را از دوش برداشتند و کارهای تحسین برانگیزی می کنند این رویش و نیروهای جدید می خواهند بار سنگین ماموریت چهل ساله دوم انقلاب را به دوش بکشند و پرچم انقلاب را بالاتر نگه دارند.

وی تصریح کرد: یکی از الزامات موفق شدن در موضوع گام دوم که به عنوان ماموریت و وظیفه ماست، حضور این نیروهای تازه نفس و فراهم آوردن زمینه فعالیت موثر این نیروهای تازه نفس، هم افزایی بین اینها و جبهه شدن آنها به ویژه با توجه به جبهه سهمگین تهاجمات فرهنگی و رسانه ای دشمن می باشد.

ابراهیم پور با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری مبنی بر هم افزایی بین دستگاهها، سازمان ها، بدنه مردمی و حلقه های میانی، گفت: این تفاهم نامه آغاز قدم مبارک برای پیوند این مجموعه ها در کنار هم است و امیدواریم منجر به حرکت های مبارک در استان و تا دورترین نقاط شود.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان رضوی: ششمین رویداد پیشگام یک نقطه کانونی است

موسوی با بیان اینکه ششمین رویداد پیشگام یک نقطه کانونی است؛ گفت: شهرستان ها تلاش کنند یکی از هسته های مردمی در این رویداد حضور داشته باشد تا بک هسته مسئله محور در هر شهرستان شکل گیرد.

« سیدرضا موسوی » با بیان اینکه ششمین رویداد پیشگام یک نقطه کانونی است؛ گفت: اگر بخواهیم در خصوص بیانیه گام دوم ساعت ها صحبت کنیم عصاره آن «قیام مردم با محوریت جوانان» خلاصه می شود مردمی که تنهاکلید حل مشکلات هستند و جایگزین ندارند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان رضوی افزود: برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب حضرت آقا راهکار عملی را «حلقه های میانی» عنوان کردند، در خصوص حلقه های میانی بحث مسیله محوری مطرح می شود و افرادی که دغدغه انقلاب و بیانیه گام دوم را دارند راهکار عملی آن حلقه میانی است و حلقه میانی از مسئله محوری شورع می شود.

وی با تاکید بر جدی گرفتن رویداد پیشگام به ویژه در شهرستان ها؛ گفت: شهرستان ها تلاش کنند یکی از هسته های مردمی در این رویداد حضور داشته باشد تا بک هسته مسئله محور در هر شهرستان شکل گرفته تا در آینده بتوانیم در سطح شهرستان گسترش دهیم.

معاون پژوهشی بسیج دانشجویی خراسان رضوی: اصلاح فرهنگ در دانشگاه، منجر به تسری در جامعه می شود

حسنی مقدم گفت: بسیج دانشجویی تجربه خوبی در مسائل فرهنگی و رویکرد مسئله محوری دارد نگاه ما به برنامه ها مسئله محوری است.

« صادق حسنی مقدم » بیان کرد: فرهنگ اگر در دانشگاه اصلاح شود به جامعه تسری پیدا می کند ما در دانشگاه با یک جامعه جوان سرو کار داریم که مخاطب اصلی ما در بیانیه گام دوم انقلاب هستند

معاون پژوهشی بسیج دانشجویی خراسان رضوی افزود: برخورد تحلیلی نمی توان با فرهنگ داشت، به مسئله فرهنگ باید نگاه ترکیبی و سیستمی داشت، فرهنگ را باید در تمام مسائل دید، معصلات فرهنگی ما باید در بستر زمانی و مکانی تعریف می شود.

وی گفت: باید متغیرهای مختلفی را در مسئله فرهنگ با نگاه سیستمی در نظر گرفت و همه دستگاههای مرتبط را با هم درگیر کرد و نمی توانیم در مسئله فرهنگ کار کنیم اما بخشی را نادیده بگیریم چه بسا ممکن است هر جز از سیستم خوب کار کند اما به معنای آن نیست که اثر بخشی در کل سیستم خوب انجام شود لذا باید تناسب سازی صورت گیرد.

حسنی مقدم تصریح کرد: ظرفیت بسیج دانشجویی بسیار خوب است با یک جامعه جوان و با انگیزه سر و کار داریم، بسیج دانشجویی تجربه خوبی در مسائل فرهنگی و رویکرد مسئله محوری دارد نگاه ما به برنامه ها مسئله محوری است و مسئله فرهنگ جزو مهم آن است لذا با تمام ظرفیت حضور داریم تا اقدام مبارکی در مسئله فرهنگ اسلامی جامعه داشته باشیم.

مدیر مرکز آموزشی گام: ششمین رویداد پیشگام در خراسان رضوی برگزار می شود

قلی زاده گفت: ششمین رویداد پیشگام با حضور ۴۰ هسته ۱۵۰ نفری در خراسان رضوی برای حل و ریشه یابی مشکلات سطح استان برگزار می شود.

« محمدرضا قلی زاده » در خصوص ششمین رویداد پیشگام بیان کرد: اولین گام عملیاتی که با امضای تفاهم نامه بین 5 دستگاه فرهنگی می خواهد برداشته شود، رویداد پیشگام است.

مدیر مرکز آموزشی گام افزود: وضعیت امروز کشور، مستلزم نقش آفرینی فعالانه مردم است، اوایل انقلاب مردم در حل مسئله فعالانه شرکت می کردند اما هر سال این نقش کم رنگ تر شده لذا آقا برای احیای حضور پررنگ مردم، مسئله بیانیه گام دوم و حرکت های مردمی و آتش به اختیار بودن را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه این حرکت عمومی و نقش آفرینی فعالانه مردمی کلید حل مشکلات ماست و ایده برای رقم خوردن این اتفاق قیام جوانان است؛ گفت: با محوریت جوانان افرادی که نوعی از نخبگی اجتماعی و حل مسئله دارند باید ظرفیت های مردمی را فعال کنند و نمونه موفق خلق کنند تا این نقش احیا شود.

قلی زاده بیان کرد: ناظر به همین دغدغه ، خراسان‌ رضوی میزبان ششمین رویداد پیشگام شد، این رویداد از دو سال گذشته در استان های همدان، یزد، قزوین و البرز برگزار شده است و چیزی که ما در این رویداد دنبال می کنیم، ایجاد میدان عملیاتی برای افراد دغدغه مند است و مربیان پیشگام این دغدغه ها را دقیق تر و ریشه ها و دغدغه ها را پیدا می کنند.

وی افزود: در این رویداد کنشگران چهار مرحله را طی می کنند؛ مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شهر خود را و علت های بروز این مشکل را پیدا می کنند و در قدم بعدی راهکارهای عملیاتی ارائه می دهند و راهکارهای خود را برای محقق شدن پیگیری می کنند.

مدیر مرکز آموزشی گام گفت: فرایند ثبت نام رویداد شروع شده و افراد می توانند به صفحه اینستاگرامی رویداد مراجعه کنند ، بعد از ثبت نام، افراد مصاحبه می شوند و در نهایت ۴۰ هسته با ۱۵۰ نفر انتخاب می شوند و از چهارشنبه 22 تیرماه مرحله حضوری رویدادآغاز می شود.

وی تصریح کرد: در این فرایند کارگاه آموزشی برای اینکه چطور بتوانند مسائل را شناسایی، ریشه یابی و راهکار را ارائه و محقق کنند برگزار می شود و غیر از کارگاهای آموزشی بخش زیادی از وقت مخاطبان با فعالیت خواهد گذشت و هر کدام هسته ها باید بگویند چه مشکلی از استان با مطلوب آنها فاصله دارد و آنها را اذیت می کند. در اینجا مربیان به آنها کمک می کنند تا مشکل خود را دقیق تر بیان کنند. در مرحله بعدی با کمک مربی ریشه یابی مشکلات و در مرحله بعد راهکار و سناریوی اقدام ارائه می دهند.

قلی زاده بیان کرد: در ادامه فرایند حضور به پایان می رسد و امتداد رویداد شروع می شود و اختتامیه نداریم در امتداد رویداد با مشارکت هر 5 نهاد از کنشگران حمایت می شود تا هسته ها مسئله خود را حل کنند.

وی در خصوص تعداد برگزیدگان گفت: بعد از برگزاری رویداد 6 هسته برگزیده داریم و علاوه بر تقدیر از برگزیدگان جایزه ویژه برای هسته ای که مشکلات خود را به نتیحه برسانند، در نظر گرفته شده است.

مدیر مرکز آموزشی گام گفت: دو نوع هسته هستند یک سری افراد از قبل هسته هستند مانند بسیج و تشکل طلبگی و بخشی دیگر افرادی هستند که تا به حال در هسته قرار نگرفتند و با این رویداد می توانند این اتفاق را رقم بزنند.

 

316

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

اخبار ایران و جهان