الف

اجرای غیرشفاف طرح پارک حاشیه‌ای"الیت" در مشهد/الیت پاسخ‌گوی روش اجرا باشد


20 مهر 1400 - 11:12
53c12f245d
10 سال از اجرای طرح پارک حاشیه‌ای در شهر مشهد براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و شورای شهر مشهد می‌گذرد اما اجرای غیرشفاف آن همچنان بعد از گذشت یک دهه از فعالیت آن، گلایه‌های مهمی را برای شهروندان در پی داشته است، طرحی که قرار بود از محل درآمدهای آن پارکینگ احداث شود و سروسامانی هم به وضعیت پارک خودروها در حاشیه خیابان‌ها بدهد!

به گزارش مشهد فوری، 10 سال از اجرای طرح پارک حاشیه‌ای در شهر مشهد براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و شورای شهر مشهد می‌گذرد اما اجرای غیرشفاف آن همچنان بعد از گذشت یک دهه از فعالیت آن، گلایه‌های مهمی را برای شهروندان در پی داشته است، طرحی که قرار بود از محل درآمدهای آن پارکینگ احداث شود و سروسامانی هم به وضعیت پارک خودروها در حاشیه خیابان‌ها بدهد!
 
اما همواره یکی از چالش‌های اساسی درباره این طرح، نحوه پرداخت‌ها بود، شارژ پارک حاشیه‌ای خودرو معمولا همیشه باعث نارضایتی شهروندان می‌شد چرا که تعرفه‌ها و نحوه پرداخت شارژ  یا محاسبه آن به مذاق خیلی‌ها خوش نمی‌آمد و همواره انتقادها در محافل عمومی و دعوا بر سر این موضوع بالا می‌گرفت و در کنار خیابان‌ها نیز همواره شاهد جر و بحث بین راننده و پارکبان بودیم، هم اکنون طرح جدید مدیران این شرکت باعث شده است تمامی پرداخت‌های الیت و شارژ پارک حاشیه‌ای خودرو به صورت غیر حضوری و از طریق نرم افزارها و اپلیکیشن‌های مختلف انجام شود، اپلیکیشنی که البته فقط برای گوشی‌های اندروید است و آیفون‌دارها و کسانی که از بستر وب استفاده می‌کنند، نمی‌توانند از خدمات غیرحضوری الیت بهره‌مند شوند.
 
آن طور که مدیران الیت می‌گویند، فقط در منطقه 8 شهرداری مشهد (خیابان احمدآباد) پرداخت‌های حضوری امکان پذیر است.
 
پلیس: الیت پاسخ گوی روش اجرا باشد
 
دهنوی، رئیس پلیس راهور خراسان رضوی در این باره می‌گوید:« بحث ما مدیریت پارک حاشیه‌ای است و همراهی پلیس با الیت قانونی  است، اما درباره پرداخت بدهی به صورت حضوری یا غیرحضوری خود الیت باید پاسخ‌گو باشد».
 
وی می افزاید:« از یک سو به ما ایراد می‌گیرند چرا این همه خودرو وجود دارد، از سوی دیگر می‌گویند چرا بابت پارک حاشیه‌ای هزینه می‌گیرید. همچنین اعتراض می‌کنند چرا جریمه می‌کنید یا چرا جریمه نمی‌کنید. متاسفانه این موارد کار را برای پلیس سخت می‌کند. اگر خیابان احمد آباد را کنترل نکنیم، شهر قفل می‌شود و مشکل ایجاد می‌کند. ما چاره‌ای جز مدیریت پارک حاشیه‌ای نداریم تا روان‌سازی انجام شود.
 
رئیس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: قانون وقتی بحث مدیریت پارک حاشیه‌ای را مطرح می‌کند در اختیار ما نیست و باید انجام شود.بنابراین کسی که بدهی دارد باید آن را پرداخت کند. به منظور رعایت قانون و نظم اجتماعی این کار باید صورت گیرد. به هر حال باید یک بازدارندگی وجود داشته باشد که آن هم همین پرداخت بدهی و نداشتن توقف است. اینکه جزئیات و روش اجرا درست است یا خیر، الیت باید پاسخ گو باشد».
 
راهی برای وصول تمام بدهی‌ها
 
اسدی، مدیر عامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی نیز در این باره اظهار می‌کند: « بیش از دو سال است که برای شارژ الیت از شهروندان کنار خیابان پولی دریافت نمی‌شود این اقدام با هدف تکریم ارباب رجوع است، نه در شان شهروندان است که کنار خیابان به پارکبان ما وجهی پرداخت کنند و نه در شان خود پارکبان؛ ما در پارک‌های حاشیه‌ای کنار خیابان تبادل مالی را حذف کردیم، به جز منطقه 8 شهرداری در تمام مناطق، پرداخت‌های الیت به صورت غیر حضوری انجام می‌شود».
 
مدیر عامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی در ادامه به انواع روش‌های مختلف برای شارژ الیت اشاره می‌کند و می‌افزاید:« شهروندان می توانند پرداخت‌های پلاک خودرو را در پارکینگ‌های زیرمجموعه الیت و از طریق اپلیکیشن شهر من (استفاده از این اپلیکیشن تنها مختص گوشی‌های اندروید است) انجام دهند، طبیعی است برای خودرویی که شارژ نداشته باشد و در کنار خیابان پارک کند اعمال قانون صورت می‌گیرد. در قانون به صراحت اعلام شده است که پرداخت‌ها به صورت غیر حضوری انجام شود».
 
وی ادامه می‌دهد: «قانون به صراحت اعلام کرده است که پرداخت‌ها به صورت غیرحضوری انجام شود، حتی زمانی که وارد بزرگراه می‌شوید باید پرداخت‌ها از طریق اپلیکیشن‌ها و غیرحضوری صورت گیرد و جایی هم وجود ندارد که پرداخت‌‎ها به صورت حضوری انجام شود چرا که پرداخت‌های حضوری هزینه‌های زیادی هم برای شهر و هم برای شهروند ایجاد می‌کند از طرفی هم پرداخت‌های غیر حضوری 10 تا 15 درصد تخفیف دارد».
 
 
اسدی در پاسخ به این سوال که اگر پرداخت به صورت غیر حضوری است چرا در منطقه احمدآباد به صورت حضوری هم انجام می‌شود؟ می‌گوید:« در منطقه 8 شهرداری، پرداخت‌ها را به صورت حضوری انجام می دهیم، شهروندانی که در تعویض پلاک، ترخیص خودرو، پرداخت عوارض خودرو و برخی موارد بدهی دارند و بدهی خود را پرداخت نکرده‌اند هنگام شارژ پارک حاشیه‌ای، این بدهی‌ها نیز از آن‌ها دریافت می‌شود و این تنها راهکار برای دریافت بدهی‌هاست».
 
مدیر عامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی تاکید می‌کند:« این موضوع را از سوی وزارت کشور هماهنگ کردیم، همچنین در این زمینه همکاری خوبی هم با پلیس راهور داریم، ضمن اینکه منطقه احمدآباد که گفتید پرداخت‌ها حضوری انجام می‌شود به دلیل این است که تردد بالای خودرویی در این منطقه  وجود دارد. برنامه‌ای برای پرداخت غیرحضوری این منطقه هم داریم».
 
 
وی همچنین در پاسخ به این سوال که تکلیف فردی که امکان شارژ پارک خودرو به صورت غیر حضوری و از طریق نرم افزارها را ندارد، چیست، می‌گوید:« هم اکنون قصد داریم برای حل این مشکل دستگاه‌هایی مثل عابربانک را فعال کنیم، پارک ملت، پرستار، کلاهدوز و خسروی چهار نقطه‌ای است که در مرحله اول در این مناطق امکان سخت‌افزاری برای پرداخت شارژ الیت را فراهم خواهیم کرد». در واقع اگر این دستگاه ها تعبیه شود، بسیاری از رانندگان که گوشی هوشمند ندارند یا سیستم عامل گوشی تلفن همراه آنان اندروید نیست باید ترافیک معابر یاد شده را به جان بخرند و به اصطلاح چند لیتر بنزین هم بسوزانند تا بتوانند بدهی خود را پرداخت یا پلاک‌شان را شارژ کنند!
 
اسدی با بیان اینکه هزینه پارک حاشیه خودرو در شهر به نوعی بدهی است و باید وصول شود، تصریح می‌کند:« شخصی که در یک شهر زندگی می‌کند باید هزینه‌های آن را نیز پرداخت کند و به نوعی حق الناس است».
 
زبان معترضان دراز است!
 
مدیر عامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی می‌افزاید:« بدهی شهروندان از اول فعالیت این شرکت به 13 تا 15 میلیارد رسیده است، این دسته از افراد صدای بلندی دارند و زبانشان دراز است، هم خودروی خود را پارک می‌کنند و هم اعتراض می‌کنند، افرادی که بدهی خود را پرداخت نمی‌کنند و خودروی خود را هم پارک می‌کنند بیشتر آن‌ها کسبه هستند».
 
الیت یکی از ابزارهای زنجیره سه گانه حمل و نقل شهری است
 
ایمان فرهمندی، رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد نیز اظهار می کند:« الیت یکی از ابزارهای زنجیره سه گانه حمل و نقل شهری است، در واقع الیت یکی از اجزای پازل مدیریت حمل و نقل شهری است، ما آن را لازم داریم اما به جای خودش؛ در واقع الیت باید نقش صحیح خودش را در پازل حمل و نقل شهری به خوبی ایفا کند».
 
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه رویکرد شورای ششم نه نگاه حذف الیت را دارد و نه تثبیت آن را، می‌افزاید:« نگاه شورای شهر، گران کردن بی جهت و بدون جایگزین پارک حاشیه‌ای خودرو هم نیست».
 
 
وی در پاسخ به این سوال که بیش از 10 سال است که از فعالیت الیت در شهر مشهد می‌گذرد و همواره اجرای این طرح باعث نارضایتی شهروندان شده است از طرفی قرار بود از محل اجرای این طرح پارکینگ ساخته شود و این اتفاق نیز نیفتاد، می‌گوید:« چون الیت درآمدی ندارد و فقط هزینه می‌کنیم، الان از شهرداری برای الیت یارانه پرداخت می‌شود که فقط بتواند فعال باشد، هنوز به درآمدزایی نرسیده است که بخواهد از محل درآمد آن پارکینگ احداث شود».
 
 
فرهمندی با بیان اینکه در حوزه الیت سیاست سخت گیرانه‌ای نداریم، ادامه می‌دهد:« الیت و خیلی از مدیریت‌های شهری در حوزه حمل و نقل زیان‌ده هستند، ما الزاما به دنبال ایجاد پارکینگ نیستیم مگر در حد نیاز و ضروری؛ ما به دنبال این نیستیم که در محدوده‌ای مثل احمدآباد که شلوغ و پرترافیک است پارکینگ اضافه، درست و مردم را تشویق کنیم که با خودروهای شخصی به چنین محدوده‌هایی بیایند چرا که به صلاح نیست، هیچ دلیلی ندارد شخصی که مثلا در احمدآباد مغازه دارد، بخواهد خودروی چند میلیاردی خودش را در حاشیه احمدآباد پارک کند و من یا شما با خودروهای پراید و دیگر خودروها که شاید بیماری داشته باشیم به  دنبال جای پارک بگردیم».
 
 
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد همچنین درباره اینکه هزینه الیت از جیب شهروندان پرداخت می‌شود اما همواره نارضایتی از الیت وجود دارد، می‌گوید:« حرف ما در الیت این است که عدالت برقرار شود، عدالت این است که از امکانات موجود همه مردم بتوانند استفاده کنند، ما با هدف‌گذاری که برای الیت داشتیم فاصله داریم چرا که طی این سال‌ها در مدیریت آن فراز و نشیب‌هایی وجود داشته است، در دوره‌هایی موضوع را با جدیت دنبال و در دوره‌ای موضوع را به حال خود رها کردیم، یک دوره‌هایی هم شعار حذف الیت می‌دادیم و عملا سیاست مشخص و معلومی نداشته است».
 
شرکت الیت در دانشگاه فردوسی مشهد صرفا پیمانکار است
 
وی درباره اجرای طرح الیت در دانشگاه فردوسی می‌گوید:« در این داستان الیت صرفا پیمانکار است و هیچ نقشی در سیاست‌گذاری این تصمیم نداشته است».
 
فرهمندی درباره هزینه دریافتی الیت از دانشجویان خاطر نشان می‌کند:« آن طور که من جویا شدم این طرح برای دانشجویان هزینه‌ای ندارد. یعنی دانشگاه سامانه‌ای را برای دانشجویان در نظر گرفته است که در آن جا مشخصات‌شان را ثبت می‌کنند و ورود و خروج برای آن‌ها رایگان محاسبه خواهد شد».
 
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد درباره دلیل اجرای این طرح در دانشگاه می‌گوید:« به ظاهر دانشگاه با ترددهایی که از داخل دانشگاه توسط افراد عادی برای عبور از دانشگاه به عنوان راهی میان بر از داخل دانشگاه استفاده می‌شده، مشکل داشته است. در واقع هدف دانشگاه محدود کردن این گونه ترددها بوده و شرکت الیت هم صرفا پیمانکار است. این سیاست به خود دانشگاه مرتبط است و ربطی به سیاست شهری و مدیریت شهری ندارد. بنابراین الیت نه اطلاعات شهری اش را در اختیار دانشگاه می‌گذارد و نه برعکس اطلاعات دانشگاه را برای کار دیگری استفاده می‌کند بلکه صرفا پیمانکار است».
 
وی تصریح می‌کند:« ما در این زمینه اختیاری نداریم. مدیریت پارکینگ دانشگاه در اختیار خودشان است حتی اگر پیمانکار این طرح الیت هم نباشد از نظر ما تفاوتی ایجاد نمی‌کند».

10 سال از اجرای طرح پارک حاشیه‌ای در شهر مشهد براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و شورای شهر مشهد می‌گذرد اما اجرای غیرشفاف آن همچنان بعد از گذشت یک دهه از فعالیت آن، گلایه‌های مهمی را برای شهروندان در پی داشته است، طرحی که قرار بود از محل درآمدهای آن پارکینگ احداث شود و سروسامانی هم به وضعیت پارک خودروها در حاشیه خیابان‌ها بدهد!

پایگاه خبری مشهد فوری (mashhadfori.com)

53c12f245d
20 مهر 1400 - 11:12

به گزارش مشهد فوری، 10 سال از اجرای طرح پارک حاشیه‌ای در شهر مشهد براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و شورای شهر مشهد می‌گذرد اما اجرای غیرشفاف آن همچنان بعد از گذشت یک دهه از فعالیت آن، گلایه‌های مهمی را برای شهروندان در پی داشته است، طرحی که قرار بود از محل درآمدهای آن پارکینگ احداث شود و سروسامانی هم به وضعیت پارک خودروها در حاشیه خیابان‌ها بدهد!
 
اما همواره یکی از چالش‌های اساسی درباره این طرح، نحوه پرداخت‌ها بود، شارژ پارک حاشیه‌ای خودرو معمولا همیشه باعث نارضایتی شهروندان می‌شد چرا که تعرفه‌ها و نحوه پرداخت شارژ  یا محاسبه آن به مذاق خیلی‌ها خوش نمی‌آمد و همواره انتقادها در محافل عمومی و دعوا بر سر این موضوع بالا می‌گرفت و در کنار خیابان‌ها نیز همواره شاهد جر و بحث بین راننده و پارکبان بودیم، هم اکنون طرح جدید مدیران این شرکت باعث شده است تمامی پرداخت‌های الیت و شارژ پارک حاشیه‌ای خودرو به صورت غیر حضوری و از طریق نرم افزارها و اپلیکیشن‌های مختلف انجام شود، اپلیکیشنی که البته فقط برای گوشی‌های اندروید است و آیفون‌دارها و کسانی که از بستر وب استفاده می‌کنند، نمی‌توانند از خدمات غیرحضوری الیت بهره‌مند شوند.
 
آن طور که مدیران الیت می‌گویند، فقط در منطقه 8 شهرداری مشهد (خیابان احمدآباد) پرداخت‌های حضوری امکان پذیر است.
 
پلیس: الیت پاسخ گوی روش اجرا باشد
 
دهنوی، رئیس پلیس راهور خراسان رضوی در این باره می‌گوید:« بحث ما مدیریت پارک حاشیه‌ای است و همراهی پلیس با الیت قانونی  است، اما درباره پرداخت بدهی به صورت حضوری یا غیرحضوری خود الیت باید پاسخ‌گو باشد».
 
وی می افزاید:« از یک سو به ما ایراد می‌گیرند چرا این همه خودرو وجود دارد، از سوی دیگر می‌گویند چرا بابت پارک حاشیه‌ای هزینه می‌گیرید. همچنین اعتراض می‌کنند چرا جریمه می‌کنید یا چرا جریمه نمی‌کنید. متاسفانه این موارد کار را برای پلیس سخت می‌کند. اگر خیابان احمد آباد را کنترل نکنیم، شهر قفل می‌شود و مشکل ایجاد می‌کند. ما چاره‌ای جز مدیریت پارک حاشیه‌ای نداریم تا روان‌سازی انجام شود.
 
رئیس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: قانون وقتی بحث مدیریت پارک حاشیه‌ای را مطرح می‌کند در اختیار ما نیست و باید انجام شود.بنابراین کسی که بدهی دارد باید آن را پرداخت کند. به منظور رعایت قانون و نظم اجتماعی این کار باید صورت گیرد. به هر حال باید یک بازدارندگی وجود داشته باشد که آن هم همین پرداخت بدهی و نداشتن توقف است. اینکه جزئیات و روش اجرا درست است یا خیر، الیت باید پاسخ گو باشد».
 
راهی برای وصول تمام بدهی‌ها
 
اسدی، مدیر عامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی نیز در این باره اظهار می‌کند: « بیش از دو سال است که برای شارژ الیت از شهروندان کنار خیابان پولی دریافت نمی‌شود این اقدام با هدف تکریم ارباب رجوع است، نه در شان شهروندان است که کنار خیابان به پارکبان ما وجهی پرداخت کنند و نه در شان خود پارکبان؛ ما در پارک‌های حاشیه‌ای کنار خیابان تبادل مالی را حذف کردیم، به جز منطقه 8 شهرداری در تمام مناطق، پرداخت‌های الیت به صورت غیر حضوری انجام می‌شود».
 
مدیر عامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی در ادامه به انواع روش‌های مختلف برای شارژ الیت اشاره می‌کند و می‌افزاید:« شهروندان می توانند پرداخت‌های پلاک خودرو را در پارکینگ‌های زیرمجموعه الیت و از طریق اپلیکیشن شهر من (استفاده از این اپلیکیشن تنها مختص گوشی‌های اندروید است) انجام دهند، طبیعی است برای خودرویی که شارژ نداشته باشد و در کنار خیابان پارک کند اعمال قانون صورت می‌گیرد. در قانون به صراحت اعلام شده است که پرداخت‌ها به صورت غیر حضوری انجام شود».
 
وی ادامه می‌دهد: «قانون به صراحت اعلام کرده است که پرداخت‌ها به صورت غیرحضوری انجام شود، حتی زمانی که وارد بزرگراه می‌شوید باید پرداخت‌ها از طریق اپلیکیشن‌ها و غیرحضوری صورت گیرد و جایی هم وجود ندارد که پرداخت‌‎ها به صورت حضوری انجام شود چرا که پرداخت‌های حضوری هزینه‌های زیادی هم برای شهر و هم برای شهروند ایجاد می‌کند از طرفی هم پرداخت‌های غیر حضوری 10 تا 15 درصد تخفیف دارد».
 
 
اسدی در پاسخ به این سوال که اگر پرداخت به صورت غیر حضوری است چرا در منطقه احمدآباد به صورت حضوری هم انجام می‌شود؟ می‌گوید:« در منطقه 8 شهرداری، پرداخت‌ها را به صورت حضوری انجام می دهیم، شهروندانی که در تعویض پلاک، ترخیص خودرو، پرداخت عوارض خودرو و برخی موارد بدهی دارند و بدهی خود را پرداخت نکرده‌اند هنگام شارژ پارک حاشیه‌ای، این بدهی‌ها نیز از آن‌ها دریافت می‌شود و این تنها راهکار برای دریافت بدهی‌هاست».
 
مدیر عامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی تاکید می‌کند:« این موضوع را از سوی وزارت کشور هماهنگ کردیم، همچنین در این زمینه همکاری خوبی هم با پلیس راهور داریم، ضمن اینکه منطقه احمدآباد که گفتید پرداخت‌ها حضوری انجام می‌شود به دلیل این است که تردد بالای خودرویی در این منطقه  وجود دارد. برنامه‌ای برای پرداخت غیرحضوری این منطقه هم داریم».
 
 
وی همچنین در پاسخ به این سوال که تکلیف فردی که امکان شارژ پارک خودرو به صورت غیر حضوری و از طریق نرم افزارها را ندارد، چیست، می‌گوید:« هم اکنون قصد داریم برای حل این مشکل دستگاه‌هایی مثل عابربانک را فعال کنیم، پارک ملت، پرستار، کلاهدوز و خسروی چهار نقطه‌ای است که در مرحله اول در این مناطق امکان سخت‌افزاری برای پرداخت شارژ الیت را فراهم خواهیم کرد». در واقع اگر این دستگاه ها تعبیه شود، بسیاری از رانندگان که گوشی هوشمند ندارند یا سیستم عامل گوشی تلفن همراه آنان اندروید نیست باید ترافیک معابر یاد شده را به جان بخرند و به اصطلاح چند لیتر بنزین هم بسوزانند تا بتوانند بدهی خود را پرداخت یا پلاک‌شان را شارژ کنند!
 
اسدی با بیان اینکه هزینه پارک حاشیه خودرو در شهر به نوعی بدهی است و باید وصول شود، تصریح می‌کند:« شخصی که در یک شهر زندگی می‌کند باید هزینه‌های آن را نیز پرداخت کند و به نوعی حق الناس است».
 
زبان معترضان دراز است!
 
مدیر عامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی می‌افزاید:« بدهی شهروندان از اول فعالیت این شرکت به 13 تا 15 میلیارد رسیده است، این دسته از افراد صدای بلندی دارند و زبانشان دراز است، هم خودروی خود را پارک می‌کنند و هم اعتراض می‌کنند، افرادی که بدهی خود را پرداخت نمی‌کنند و خودروی خود را هم پارک می‌کنند بیشتر آن‌ها کسبه هستند».
 
الیت یکی از ابزارهای زنجیره سه گانه حمل و نقل شهری است
 
ایمان فرهمندی، رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد نیز اظهار می کند:« الیت یکی از ابزارهای زنجیره سه گانه حمل و نقل شهری است، در واقع الیت یکی از اجزای پازل مدیریت حمل و نقل شهری است، ما آن را لازم داریم اما به جای خودش؛ در واقع الیت باید نقش صحیح خودش را در پازل حمل و نقل شهری به خوبی ایفا کند».
 
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه رویکرد شورای ششم نه نگاه حذف الیت را دارد و نه تثبیت آن را، می‌افزاید:« نگاه شورای شهر، گران کردن بی جهت و بدون جایگزین پارک حاشیه‌ای خودرو هم نیست».
 
 
وی در پاسخ به این سوال که بیش از 10 سال است که از فعالیت الیت در شهر مشهد می‌گذرد و همواره اجرای این طرح باعث نارضایتی شهروندان شده است از طرفی قرار بود از محل اجرای این طرح پارکینگ ساخته شود و این اتفاق نیز نیفتاد، می‌گوید:« چون الیت درآمدی ندارد و فقط هزینه می‌کنیم، الان از شهرداری برای الیت یارانه پرداخت می‌شود که فقط بتواند فعال باشد، هنوز به درآمدزایی نرسیده است که بخواهد از محل درآمد آن پارکینگ احداث شود».
 
 
فرهمندی با بیان اینکه در حوزه الیت سیاست سخت گیرانه‌ای نداریم، ادامه می‌دهد:« الیت و خیلی از مدیریت‌های شهری در حوزه حمل و نقل زیان‌ده هستند، ما الزاما به دنبال ایجاد پارکینگ نیستیم مگر در حد نیاز و ضروری؛ ما به دنبال این نیستیم که در محدوده‌ای مثل احمدآباد که شلوغ و پرترافیک است پارکینگ اضافه، درست و مردم را تشویق کنیم که با خودروهای شخصی به چنین محدوده‌هایی بیایند چرا که به صلاح نیست، هیچ دلیلی ندارد شخصی که مثلا در احمدآباد مغازه دارد، بخواهد خودروی چند میلیاردی خودش را در حاشیه احمدآباد پارک کند و من یا شما با خودروهای پراید و دیگر خودروها که شاید بیماری داشته باشیم به  دنبال جای پارک بگردیم».
 
 
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد همچنین درباره اینکه هزینه الیت از جیب شهروندان پرداخت می‌شود اما همواره نارضایتی از الیت وجود دارد، می‌گوید:« حرف ما در الیت این است که عدالت برقرار شود، عدالت این است که از امکانات موجود همه مردم بتوانند استفاده کنند، ما با هدف‌گذاری که برای الیت داشتیم فاصله داریم چرا که طی این سال‌ها در مدیریت آن فراز و نشیب‌هایی وجود داشته است، در دوره‌هایی موضوع را با جدیت دنبال و در دوره‌ای موضوع را به حال خود رها کردیم، یک دوره‌هایی هم شعار حذف الیت می‌دادیم و عملا سیاست مشخص و معلومی نداشته است».
 
شرکت الیت در دانشگاه فردوسی مشهد صرفا پیمانکار است
 
وی درباره اجرای طرح الیت در دانشگاه فردوسی می‌گوید:« در این داستان الیت صرفا پیمانکار است و هیچ نقشی در سیاست‌گذاری این تصمیم نداشته است».
 
فرهمندی درباره هزینه دریافتی الیت از دانشجویان خاطر نشان می‌کند:« آن طور که من جویا شدم این طرح برای دانشجویان هزینه‌ای ندارد. یعنی دانشگاه سامانه‌ای را برای دانشجویان در نظر گرفته است که در آن جا مشخصات‌شان را ثبت می‌کنند و ورود و خروج برای آن‌ها رایگان محاسبه خواهد شد».
 
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد درباره دلیل اجرای این طرح در دانشگاه می‌گوید:« به ظاهر دانشگاه با ترددهایی که از داخل دانشگاه توسط افراد عادی برای عبور از دانشگاه به عنوان راهی میان بر از داخل دانشگاه استفاده می‌شده، مشکل داشته است. در واقع هدف دانشگاه محدود کردن این گونه ترددها بوده و شرکت الیت هم صرفا پیمانکار است. این سیاست به خود دانشگاه مرتبط است و ربطی به سیاست شهری و مدیریت شهری ندارد. بنابراین الیت نه اطلاعات شهری اش را در اختیار دانشگاه می‌گذارد و نه برعکس اطلاعات دانشگاه را برای کار دیگری استفاده می‌کند بلکه صرفا پیمانکار است».
 
وی تصریح می‌کند:« ما در این زمینه اختیاری نداریم. مدیریت پارکینگ دانشگاه در اختیار خودشان است حتی اگر پیمانکار این طرح الیت هم نباشد از نظر ما تفاوتی ایجاد نمی‌کند».

منبع: روزنامه خراسان

345

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

اخبار ایران و جهان