الف

دومین مناظره 7 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری


18 خرداد 1400 - 17:25
f690226fee
دومین مناظره انتخاباتی 7 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با موضوع «فرهنگی، اجتماعی و سیاسی» در رسانه ملی ساعت ۱۷ آغاز شد.

به گزارش مشهد فوری،دومین مناظره انتخاباتی 7 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با موضوع «فرهنگی، اجتماعی و سیاسی» در رسانه ملی آغاز شد.

در مناظره امروز سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی، سعید جلیلی عضو شورای عالی امنیت ملی، امیر حسین قاضی‌زاده نایب رئیس سابق مجلس یازدهم، علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و محسن مهرعلیزاده معاون تربیت بدنی رئیس دولت اصلاحات نظرات و برنامه‌‌های خود را مورد طرح و نقد یکدیگر قرار می‌دهند.

هر هفت نامزد حاضر در این دوره از انتخابات، در این مناظره به پرسش هایی با موضوع «فرهنگی، اجتماعی و سیاسی» پاسخ می‌دهند.

از فرصتی که برایم فراهم شد استفاده نمی‌کنم

رئیسی اظهار کرد:در ابتدای سخنم عرض کنم در جلسه قبل بداخلاقی شداجازه داده شد من چند دقیقه ای دفاع کنم اما من از این دفاع استفاده نمیکنم.امیدوارم چیزی که در این مناظره است براساس اخلاق باشد.آذری زبان ها بسیار بنده حقیر را مورد لطف قرار دادند

فاصله طبقاتی محصول سیاست های نادرست اقتصادی است،بعضی طرح ها مثل طرح سلامت، برخی ها صدمیلیون دریافت می کردند برخی دیگر دریافتشان ناچیز بود.برخی بخشنامه‌ها صادر شده که به بعد از رای آوردنم آن‌ها باطل می‌شود.

این میزان فاصله طبقاتی محصول تصمیم گیری های اقتصادی است؛ مثلا ارزهای ۴۲۰۰ تومانی بدون نظارت تخصیص داده شد

تا پایان انتخابات هستم و با همه رقابت می‌کنم

محسن رضایی بیان کرد:مشکلات مردم ایران با حرف مفت حل نمی‌شود.مشکلات شما با حرف درمانی و سخنرانی حل نمی‌شود؛ امید دیدنی است گفتنی است؛ دولت ما امید را به سفره شما برمیگرداند.دولت ما دولت همه اقوام ایرانی است؛ به لر بودنم افتخار میکنم.

با نمایش کشور اداره نمی‌شود

جلیلی اظهار کرد: اگر می‌خواهیم اعتماد مردم جلب شود باید رفتار مسئولان تغییر کند.با نمایش کشور اداره نمی‌شود؛ اگر مرتب به جای اینکه نتیجه کار را بیان کنید، گزارش کار ارائه دهید کارها پیش نمی‌رود.


در مورد مدرک تحصیلی آقای رئیسی حرف حقی را مطرح کردم!

مهر علیزاده گفت،:حقوق مردم ایران در برجام را دوباره به مردم ایران بر می‌گردانیم.نمیدانم آقای رئیسی در خصوص کدام بداخلاقی ها صحبت می‌کنند! من فکر نمی‌کنم آذری زبانی به ایشان توهین کرده باشد.

در مورد مدرک تحصیلی آقای رئیسی حرف حقی را مطرح کردم! ایشان ۶کلاس کلاسیک خواندند و بعد درس‌های حوزوی را معادل سازی کردند و دکتری گرفتند

مناظره شبیه مسابقات هفتگی است!

همتی‌ گفت:من لازم می‌دانم به شیوه مناظره انتقاد کنم؛ شیوه مناظره شبیه مسابقات هفتگی است؛ بهتر بود سوالات مهمتری مطرح شود.این هم یک نوع انحصار است؛ انحصار عامل اصلی فساد است.

الان انتخاب بین بد و بدتر نیست؛ الان انتخاب بین فردی است که درها را به روی کنشگران می بنندد، و فردی که درها را به روی کنشگران باز می کند

قاضی زاده هاشمی در دفاع از حضور روحانیت در عرصه اجرا: ما نزد علمای اسلام، دانشمندان بزرگی داریم، از جمله در اقتصاد

قاضی‌زاده اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در نظام اداری داریم نحوه تقسیم وظایف است.به عنوان مثال در حوزه فرهنگ در یک بررسی اولیه متوجه شدیم ۳۸ سازمان فعال داریم!ما نزد علمای اسلام دانشمندهای بزرگی در حوزه‌های مختلف داریم.

نماینده دولت روحانی اینجاست و حاضر به مناظره نیست

زاکانی بیان کرد:موضوع جمعیت در کشور به یک نقطه بحرانی رسیده که نیاز به تمهید خاص است.باید نرخ باروری را بالا ببریم تا از این وضعیت تاسف بار رهایی یابیم؛ ۳/۵میلیون زوج نابارور داریم؛ آن زوج‌های که مشکل ناباروری دارند را بیمه می‌کنم.

با برنامه من یک فقیر هم در ایران پیدا نخواهد شد

رضایی گفت:مسئله عدالت و مسئله فقر زدایی نیاز به جراحی های بزرگ و اقدامات بزرگ دارد طرحی که من برای رفع فقر دارند طرح کفایت زندگی است که از پنج محور تشکیل می‌شود.با برنامه‌ای که دارم امیدوارم یک فقیر در کشور پیدا نشود.

چرا زمانی که از یارانه صحبت می‌کنیم صدای برخی در می‌آید که منابع نداریم؛ اما برای رانت خواری پول داریم.


مهرعلیزاده: درمورد راه حل آقای رییسی درخصوص کم شدن فاصله طبقاتی خواستم بگویم به هیچ وجه علمی و کامل نیست!

مهرعلیزاده گفت:۷میلیون سرپرست خانواده داریم که حقوق ثابت ندارند؛ ۳میلیون نفر آنها هیچ منبع درآمدی ندارند که باید حداقل دستمزد برای آنها در نظر گرفته شود
پرستاران در مدت کرونا دچار آسیب روحی شدید شدند

کاسبان تحریم دارند در ستادهای رقبای بنده پول خرج می‌کنند!

همتی گفت:آقای جلیلی شما FATF را چند سال زندانی کردید.جناب اقای رئیسی، شما عضو شورای اقتصادی سران قوا بودید، شما چرا به دلار ۴۲۰۰ اعتراض نکردید؟ من که مخالف بودم.

امروز فهمیدم گروه بندی تغییر کرده تبدیل شده به پلیس خوب پلیس بد!کاسبان تحریم دارند در ستادهای رقبای بنده پول خرج می کنند

رئیسی ۴۰ سال است که در قوه قضائیه است، ایا باید بابت تمام خرابکاری‌های قوه قضائیه را جواب بدهد؟ که حالا به من می گویید باید پاسخگوی هشت سال باشم.

رئیسی اظهار کرد:نسبت به مسئولیتم در هر سمتی که بودم پاسخگو بودم و هستم
اقای همتی باید در زمان مسئولیت خودش در بانک مرکزی پاسخگو باشد.

قاضی زاده: کنکور را حذف می‌کنم

دیروز شیطنت‌های صورت گرفت؛ باید وزارت خارجه و وزارت ورزش و جوانان محکم تر ورود می‌کرد.در زمان دولت فعلی، در بحث مهاجرت نخبگان، غوغا شده است؛ مسئله سربازی را حل می‌کنم
جوانان در دوراهی نان و جان هستند؛ کنکور را حذف می‌کنیم

جلیلی بیان کرد:یکی از مشکلاتی که کشور پیش نمی‌رود فرهنگ غلط سیاسی استامروز در خصوص انتخاب رئیس جمهور صحبت می کنیم کسی که میخواهد دستگاه‌های مختلف را فعال کند این گونه مناظره نمی تواند مردم را کمک کند.

قاضی زاده اظهار کرد:این نحوه پرسش سوال، آورده نامزدها را مشخص نمی‌کند.
معلولین شهروند درجه یک هستند. آنها نیازی به دریافت صدقه ندارند. باید ابزار زندگی معمولی و آمادگی محیط برای آنها فراهم شود. متاسفانه در این سالها مورد توجه نبوده اند، با اینکه قانونی خیلی خوبی هم در مجلس تصویب کردیم.
در خصوص کرونا اصلاً شما مطرح نکردید در صورتی که ما آمار فوتی بالایی داریم.
خیلی از کشورها هنوز واکسیناسیون را شروع نکردند اما آمار مرگ و میر در آنها کمتر است.

حاضرم با هر کاندیدایی مناظره دو نفره کنم

زاکانی گفت:در کشور وجود ندارد مشکل و زیاده‌خواهی‌ها و باند بازی ها است.

آزادی‌های اجتماعی اصل بسیار مهمی است

رییسی بیان کرد:باید نسبت به وضعیت موجود دید واقعی پیدا کرد. وضعیت اعتماد به دولت در پایین‌ترین سطح خود در سال‌های گذشته است.ما نیازمند سرمایه و پشتوانه اجتماعی هستیم.

جوانان را به خاطر آب بازی در پارک‌ها نباید دستگیر کنیم

مهرعلیزاده گفت:برای معلولین با آقای قاضی‌زاده هم نظر هستم. وقتی کمی از موی دختری بیرون است به اون پیامک وحشت ندهید. آقای رییسی تذکر بدهید

جوانان را به خاطر آب بازی در پارک ها نباید دستگیر کنیم همین موارد باعث فرار جوانان از کشور می‌شود.برنامه من این است که عرض ۳ ماه همه مردم ایران را واکسینه می‌کنم.

محسن رضایی گفت: مردم ما امروز در سخت‌ترین دوران زندگی خود بعد از انقلاب هستند این نگرانی فساد فقر و نوسانات دائم را حتی در دوران جنگ هم نداشتیم.

همتی: مخالف بازداشت معتادان هستم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: معتادان ناشی از بیکاری و سیاست‌های اشتباه در کشور هستند.پلی خواهم زد برای بهره‌برداری اقتصادی کشور.

جلیلی: رئیس جمهور نقش فراتر از دستگاه‌ها را دارد

جلیلی بیان کرد: دولت یازدهم و دوازدهم ۱۸ طرح آورد اما بانوان سرپرست خانوار چه تغییری در شرایط شان ایجاد شدهزاران، ده ها هزار، خانم هایی بودند که دچار مشکلات اقتصادی بوده اند که شما وظیفه داشته اید باید برایشان برنامه داشته باشد.

محسن رضایی: مردم با اشتباه من در فضای مجازی شوخی کردند؛ از مردم تشکر می‌کنم که با من شوخی می‌کنند

رضایی گفت:عذرخواهی می‌کنم از مردم آذربایجان
از آقای زاکانی گله دارم؛ بلافاصله بعد از این اشتباه من در سایت مرکز پژوهش‌ها این موضوع را تیتر کردند.

می‌گویند به جای توسعه اقتصادی می خواهند کاخ سفید را حسینیه کنند

همتی گفت: آسیب‌های اجتماعی در بخش شهری یا کل کشور ناشی از یک ساختار قدرت و گروه‌های ذی‌نفع و رانت خوار است.


مهرعلیزاده گفت:شرط تداوم این است که جوانان را حفظ کنیم و آن‌ها را از کشور فراری ندهیم عمده این دانش دست جوانان است.

جلیلی بیان کرد: سلامت مربوط به یک وزارتخانه نیست، رییس‌جمهور باید موضوع را بفهمد و بتواند همه دستگاه‌ها را هماهنگ کند.

طرح شبکه بهداشت که از ابتدای انقلاب اجرا شد به علت طراحی درست، بسیار مفید بود.

در مقابل، طرح تحول سلامت دولت فعلی، نمایشی بود که هیچ خاصیتی نداشت و فقط هزینه‌ها را افزایش داد.

با این طرح، هزینه‌ها چند برابر شد و تازه متوجه شدند طرح ناکارآمد است.

زاکانی: مسئولان خوی اشرافگری پیدا کردند

زاکانی اظهار کرد: دولت را از موضع اشرافی گری به موضع نوکری مردم می‌آورم.در زمان آقای همتی در آخر وقت اداری ۱۲۰۰میلیارد تومان از یک بانک دولتی به یک بانک خصوصی منتقل شده است!

 

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری: شومن‌بازی و پرداختن به حاشیه برای جلب توجه دیگر اثر ندارد.

رئیسی: دانشجوی سال اول می داند وسط مذاکرات نباید بگوید خزانه دولت خالی است و یا آب خوردن بسته به مذاکره است

رئیسی اظهار کرد:هر دولتی کار را به دست بگیرد یکی از وظایف مهم آن رفع تحریم‌های ظالمانه است در آن نیز هیچ تردید نباید صورت بگیرد.اقتصاد را نباید شرطی کنیم؛ عده‌ای آمدند و گفتند ما زبان دنیا را بلدیم

وی افزود:اگر به جوانان می‌گوییم ازدواج حتماً باید در کنارش به مسئله اشتغال و مسکن فکر کنیم۴۰ درصد ظرفیت تولیدی کشور خالی است.
۷۰ درصد ظرفیت اقتصادی کشور خالی است

همتی گفت:این ۵ نفر یک تفکر دارند.همه می دانند چرا جوان ها از ایران می خواهند بروند.

محدودیت بانوان در ورود به ورزشگاه‌ها را رفع می‌کنم!

رضایی گفت:در برنامه ما تربیت زمامداران آینده در همه بخش‌های سیاسی اقتصادی و اجتماعی لحاظ شده استاینترنت ارزان برای زنان سرپرست خانوار در تولید و فروش قرار می‌دهم.

زاکانی اظهار کرد:دولت آقای روحانی وقتی برای مردم نگذاشتند که بتوانند ورزش کنند.

اگر من کاندیدای پوششی هستم، شما کاندیدای روکشی هستید! آمده اید روی هشت سال بلایی که سر مردم آوردید روکش بکشید!

جلیلی بیان کرد: کشور را معطل مسائل پوچ کردندحسینه کردن کاخ سفید چیست؟ این حرفا چیست که می‌گویید.امروز خود آمریکا به زمین افتاده است.

قاضی زاده هاشمی اظهار کرد:برای جلب توجه کردن نباید هر حرفی زد.زمان انتخابات بازار حمایت از بانوان و کولبران داغ می‌شود.خود بانوان نیز خواهان شایسته سالاری هستند.

مهرعلیزاده گفت: در موضوع فیلترینگ داریم سخت‌گیری می‌کنیم.در دولت خاتمی پاکدستی و عدالت اقتصادی شهره خاص و عام بود.

رضایی: اسم دولت ما اقدام و تحول است. یعنی وعده و شعار را کنار گذاشته و جراحی‌های بزرگ انجام خواهیم داد

رضایی گفت:اساس برنامه دولت ما اصلاح از درون قدرت است. رابطه من با نظام از ۱۷ سالگی تا الان رابطه‌ای باثبات بوده است. می‌توانم ادعا کنم که می توانم یک اصلاحات اساسی از بالا تا پایین انجام دهم.

نامزد انتخابات افزود:نهادهای وابسته به رهبری با اینکه وابسته به رهبری هستند اما درخدمت دولت هستند. این‌ها هم نیاز به اصلاحات خواهند داشت که پیشنهادهایم را به رهبر انقلاب خواهم داد تا بهره‌وری بیشتری از این مجموعه‌ها داشته باشیم.
من اول از همه از رهبر انقلاب تقاضا خواهم کرد با موافقت ایشان شورای عالی انقلاب فرهنگی را منحل کنیم.

جلیلی گفت: ۸سال گذشت و آنچه در کشور بود صرفا توقف و کندی بود.من از روز اول در مجمع تشخیص گفتم موضوع FATF را معطل نکنیم
قصدم بازی‌های ژورنالیستی نیست.

جوانان از دعواهای اصلاح طلب و اصولگرا خسته شده‌اند

قاضی‌زاده بیان کرد: ۱۵۰۰شرکت دولتی داریم؛ که خانه خلوت جناح های سیاسی است که پنهان هم هستند

 این نامزد انتخابات اظهار کرد: می‌گویند ما این امکان را داشتیم که بسیاری از افراد واکسینه شود، اما این کار انجام نشده است؛اما نظر زهرا شیخی، رییس ستاد قاضی زاده هاشمی درباره کرونا را ببینید!

مهرعلیزاده گفت: مردم ایران می‌دانم که خسته شده‌اید.همه را بسیج کرده‌اند که یک نفر خاص را رئیس جمهور کنند

رئیسی اظهار کرد: به من اهانت شد اما از هیچکسی شکایت نکردم

زاکانی: با فیلترینگ مخالفیم

زاکانی بیان کرد:دلم برای جوانان می‌سوزد و درد جوانان نخبه را می‌دانم؛ جوانان از فسادها خسته هستند.مردم از دروغ بدشان می‌آید.
هرچه مایه استرس امروز جوانان است باید حذف شود.تورم ۴۹ درصدی دوران هاشمی و ۵۲ درصدی دوران روحانی را دوستان آقای همتی رقم زدند.
۲۶ جاسوس در این دولت گرفتند

همتی گفت:نوجوانان ما به سراغ کی پاپ (موسیقی کره ای) رفته اند، ما رپ خودمان را ممنوع کرده ایم!

۶۰درصد از جوانان در انتخابات شرکت نمی‌کنند.

دومین مناظره انتخاباتی 7 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با موضوع «فرهنگی، اجتماعی و سیاسی» در رسانه ملی ساعت ۱۷ آغاز شد.

پایگاه خبری مشهد فوری (mashhadfori.com)

f690226fee
18 خرداد 1400 - 17:25

به گزارش مشهد فوری،دومین مناظره انتخاباتی 7 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با موضوع «فرهنگی، اجتماعی و سیاسی» در رسانه ملی آغاز شد.

در مناظره امروز سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی، سعید جلیلی عضو شورای عالی امنیت ملی، امیر حسین قاضی‌زاده نایب رئیس سابق مجلس یازدهم، علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و محسن مهرعلیزاده معاون تربیت بدنی رئیس دولت اصلاحات نظرات و برنامه‌‌های خود را مورد طرح و نقد یکدیگر قرار می‌دهند.

هر هفت نامزد حاضر در این دوره از انتخابات، در این مناظره به پرسش هایی با موضوع «فرهنگی، اجتماعی و سیاسی» پاسخ می‌دهند.

از فرصتی که برایم فراهم شد استفاده نمی‌کنم

رئیسی اظهار کرد:در ابتدای سخنم عرض کنم در جلسه قبل بداخلاقی شداجازه داده شد من چند دقیقه ای دفاع کنم اما من از این دفاع استفاده نمیکنم.امیدوارم چیزی که در این مناظره است براساس اخلاق باشد.آذری زبان ها بسیار بنده حقیر را مورد لطف قرار دادند

فاصله طبقاتی محصول سیاست های نادرست اقتصادی است،بعضی طرح ها مثل طرح سلامت، برخی ها صدمیلیون دریافت می کردند برخی دیگر دریافتشان ناچیز بود.برخی بخشنامه‌ها صادر شده که به بعد از رای آوردنم آن‌ها باطل می‌شود.

این میزان فاصله طبقاتی محصول تصمیم گیری های اقتصادی است؛ مثلا ارزهای ۴۲۰۰ تومانی بدون نظارت تخصیص داده شد

تا پایان انتخابات هستم و با همه رقابت می‌کنم

محسن رضایی بیان کرد:مشکلات مردم ایران با حرف مفت حل نمی‌شود.مشکلات شما با حرف درمانی و سخنرانی حل نمی‌شود؛ امید دیدنی است گفتنی است؛ دولت ما امید را به سفره شما برمیگرداند.دولت ما دولت همه اقوام ایرانی است؛ به لر بودنم افتخار میکنم.

با نمایش کشور اداره نمی‌شود

جلیلی اظهار کرد: اگر می‌خواهیم اعتماد مردم جلب شود باید رفتار مسئولان تغییر کند.با نمایش کشور اداره نمی‌شود؛ اگر مرتب به جای اینکه نتیجه کار را بیان کنید، گزارش کار ارائه دهید کارها پیش نمی‌رود.


در مورد مدرک تحصیلی آقای رئیسی حرف حقی را مطرح کردم!

مهر علیزاده گفت،:حقوق مردم ایران در برجام را دوباره به مردم ایران بر می‌گردانیم.نمیدانم آقای رئیسی در خصوص کدام بداخلاقی ها صحبت می‌کنند! من فکر نمی‌کنم آذری زبانی به ایشان توهین کرده باشد.

در مورد مدرک تحصیلی آقای رئیسی حرف حقی را مطرح کردم! ایشان ۶کلاس کلاسیک خواندند و بعد درس‌های حوزوی را معادل سازی کردند و دکتری گرفتند

مناظره شبیه مسابقات هفتگی است!

همتی‌ گفت:من لازم می‌دانم به شیوه مناظره انتقاد کنم؛ شیوه مناظره شبیه مسابقات هفتگی است؛ بهتر بود سوالات مهمتری مطرح شود.این هم یک نوع انحصار است؛ انحصار عامل اصلی فساد است.

الان انتخاب بین بد و بدتر نیست؛ الان انتخاب بین فردی است که درها را به روی کنشگران می بنندد، و فردی که درها را به روی کنشگران باز می کند

قاضی زاده هاشمی در دفاع از حضور روحانیت در عرصه اجرا: ما نزد علمای اسلام، دانشمندان بزرگی داریم، از جمله در اقتصاد

قاضی‌زاده اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در نظام اداری داریم نحوه تقسیم وظایف است.به عنوان مثال در حوزه فرهنگ در یک بررسی اولیه متوجه شدیم ۳۸ سازمان فعال داریم!ما نزد علمای اسلام دانشمندهای بزرگی در حوزه‌های مختلف داریم.

نماینده دولت روحانی اینجاست و حاضر به مناظره نیست

زاکانی بیان کرد:موضوع جمعیت در کشور به یک نقطه بحرانی رسیده که نیاز به تمهید خاص است.باید نرخ باروری را بالا ببریم تا از این وضعیت تاسف بار رهایی یابیم؛ ۳/۵میلیون زوج نابارور داریم؛ آن زوج‌های که مشکل ناباروری دارند را بیمه می‌کنم.

با برنامه من یک فقیر هم در ایران پیدا نخواهد شد

رضایی گفت:مسئله عدالت و مسئله فقر زدایی نیاز به جراحی های بزرگ و اقدامات بزرگ دارد طرحی که من برای رفع فقر دارند طرح کفایت زندگی است که از پنج محور تشکیل می‌شود.با برنامه‌ای که دارم امیدوارم یک فقیر در کشور پیدا نشود.

چرا زمانی که از یارانه صحبت می‌کنیم صدای برخی در می‌آید که منابع نداریم؛ اما برای رانت خواری پول داریم.


مهرعلیزاده: درمورد راه حل آقای رییسی درخصوص کم شدن فاصله طبقاتی خواستم بگویم به هیچ وجه علمی و کامل نیست!

مهرعلیزاده گفت:۷میلیون سرپرست خانواده داریم که حقوق ثابت ندارند؛ ۳میلیون نفر آنها هیچ منبع درآمدی ندارند که باید حداقل دستمزد برای آنها در نظر گرفته شود
پرستاران در مدت کرونا دچار آسیب روحی شدید شدند

کاسبان تحریم دارند در ستادهای رقبای بنده پول خرج می‌کنند!

همتی گفت:آقای جلیلی شما FATF را چند سال زندانی کردید.جناب اقای رئیسی، شما عضو شورای اقتصادی سران قوا بودید، شما چرا به دلار ۴۲۰۰ اعتراض نکردید؟ من که مخالف بودم.

امروز فهمیدم گروه بندی تغییر کرده تبدیل شده به پلیس خوب پلیس بد!کاسبان تحریم دارند در ستادهای رقبای بنده پول خرج می کنند

رئیسی ۴۰ سال است که در قوه قضائیه است، ایا باید بابت تمام خرابکاری‌های قوه قضائیه را جواب بدهد؟ که حالا به من می گویید باید پاسخگوی هشت سال باشم.

رئیسی اظهار کرد:نسبت به مسئولیتم در هر سمتی که بودم پاسخگو بودم و هستم
اقای همتی باید در زمان مسئولیت خودش در بانک مرکزی پاسخگو باشد.

قاضی زاده: کنکور را حذف می‌کنم

دیروز شیطنت‌های صورت گرفت؛ باید وزارت خارجه و وزارت ورزش و جوانان محکم تر ورود می‌کرد.در زمان دولت فعلی، در بحث مهاجرت نخبگان، غوغا شده است؛ مسئله سربازی را حل می‌کنم
جوانان در دوراهی نان و جان هستند؛ کنکور را حذف می‌کنیم

جلیلی بیان کرد:یکی از مشکلاتی که کشور پیش نمی‌رود فرهنگ غلط سیاسی استامروز در خصوص انتخاب رئیس جمهور صحبت می کنیم کسی که میخواهد دستگاه‌های مختلف را فعال کند این گونه مناظره نمی تواند مردم را کمک کند.

قاضی زاده اظهار کرد:این نحوه پرسش سوال، آورده نامزدها را مشخص نمی‌کند.
معلولین شهروند درجه یک هستند. آنها نیازی به دریافت صدقه ندارند. باید ابزار زندگی معمولی و آمادگی محیط برای آنها فراهم شود. متاسفانه در این سالها مورد توجه نبوده اند، با اینکه قانونی خیلی خوبی هم در مجلس تصویب کردیم.
در خصوص کرونا اصلاً شما مطرح نکردید در صورتی که ما آمار فوتی بالایی داریم.
خیلی از کشورها هنوز واکسیناسیون را شروع نکردند اما آمار مرگ و میر در آنها کمتر است.

حاضرم با هر کاندیدایی مناظره دو نفره کنم

زاکانی گفت:در کشور وجود ندارد مشکل و زیاده‌خواهی‌ها و باند بازی ها است.

آزادی‌های اجتماعی اصل بسیار مهمی است

رییسی بیان کرد:باید نسبت به وضعیت موجود دید واقعی پیدا کرد. وضعیت اعتماد به دولت در پایین‌ترین سطح خود در سال‌های گذشته است.ما نیازمند سرمایه و پشتوانه اجتماعی هستیم.

جوانان را به خاطر آب بازی در پارک‌ها نباید دستگیر کنیم

مهرعلیزاده گفت:برای معلولین با آقای قاضی‌زاده هم نظر هستم. وقتی کمی از موی دختری بیرون است به اون پیامک وحشت ندهید. آقای رییسی تذکر بدهید

جوانان را به خاطر آب بازی در پارک ها نباید دستگیر کنیم همین موارد باعث فرار جوانان از کشور می‌شود.برنامه من این است که عرض ۳ ماه همه مردم ایران را واکسینه می‌کنم.

محسن رضایی گفت: مردم ما امروز در سخت‌ترین دوران زندگی خود بعد از انقلاب هستند این نگرانی فساد فقر و نوسانات دائم را حتی در دوران جنگ هم نداشتیم.

همتی: مخالف بازداشت معتادان هستم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: معتادان ناشی از بیکاری و سیاست‌های اشتباه در کشور هستند.پلی خواهم زد برای بهره‌برداری اقتصادی کشور.

جلیلی: رئیس جمهور نقش فراتر از دستگاه‌ها را دارد

جلیلی بیان کرد: دولت یازدهم و دوازدهم ۱۸ طرح آورد اما بانوان سرپرست خانوار چه تغییری در شرایط شان ایجاد شدهزاران، ده ها هزار، خانم هایی بودند که دچار مشکلات اقتصادی بوده اند که شما وظیفه داشته اید باید برایشان برنامه داشته باشد.

محسن رضایی: مردم با اشتباه من در فضای مجازی شوخی کردند؛ از مردم تشکر می‌کنم که با من شوخی می‌کنند

رضایی گفت:عذرخواهی می‌کنم از مردم آذربایجان
از آقای زاکانی گله دارم؛ بلافاصله بعد از این اشتباه من در سایت مرکز پژوهش‌ها این موضوع را تیتر کردند.

می‌گویند به جای توسعه اقتصادی می خواهند کاخ سفید را حسینیه کنند

همتی گفت: آسیب‌های اجتماعی در بخش شهری یا کل کشور ناشی از یک ساختار قدرت و گروه‌های ذی‌نفع و رانت خوار است.


مهرعلیزاده گفت:شرط تداوم این است که جوانان را حفظ کنیم و آن‌ها را از کشور فراری ندهیم عمده این دانش دست جوانان است.

جلیلی بیان کرد: سلامت مربوط به یک وزارتخانه نیست، رییس‌جمهور باید موضوع را بفهمد و بتواند همه دستگاه‌ها را هماهنگ کند.

طرح شبکه بهداشت که از ابتدای انقلاب اجرا شد به علت طراحی درست، بسیار مفید بود.

در مقابل، طرح تحول سلامت دولت فعلی، نمایشی بود که هیچ خاصیتی نداشت و فقط هزینه‌ها را افزایش داد.

با این طرح، هزینه‌ها چند برابر شد و تازه متوجه شدند طرح ناکارآمد است.

زاکانی: مسئولان خوی اشرافگری پیدا کردند

زاکانی اظهار کرد: دولت را از موضع اشرافی گری به موضع نوکری مردم می‌آورم.در زمان آقای همتی در آخر وقت اداری ۱۲۰۰میلیارد تومان از یک بانک دولتی به یک بانک خصوصی منتقل شده است!

 

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری: شومن‌بازی و پرداختن به حاشیه برای جلب توجه دیگر اثر ندارد.

رئیسی: دانشجوی سال اول می داند وسط مذاکرات نباید بگوید خزانه دولت خالی است و یا آب خوردن بسته به مذاکره است

رئیسی اظهار کرد:هر دولتی کار را به دست بگیرد یکی از وظایف مهم آن رفع تحریم‌های ظالمانه است در آن نیز هیچ تردید نباید صورت بگیرد.اقتصاد را نباید شرطی کنیم؛ عده‌ای آمدند و گفتند ما زبان دنیا را بلدیم

وی افزود:اگر به جوانان می‌گوییم ازدواج حتماً باید در کنارش به مسئله اشتغال و مسکن فکر کنیم۴۰ درصد ظرفیت تولیدی کشور خالی است.
۷۰ درصد ظرفیت اقتصادی کشور خالی است

همتی گفت:این ۵ نفر یک تفکر دارند.همه می دانند چرا جوان ها از ایران می خواهند بروند.

محدودیت بانوان در ورود به ورزشگاه‌ها را رفع می‌کنم!

رضایی گفت:در برنامه ما تربیت زمامداران آینده در همه بخش‌های سیاسی اقتصادی و اجتماعی لحاظ شده استاینترنت ارزان برای زنان سرپرست خانوار در تولید و فروش قرار می‌دهم.

زاکانی اظهار کرد:دولت آقای روحانی وقتی برای مردم نگذاشتند که بتوانند ورزش کنند.

اگر من کاندیدای پوششی هستم، شما کاندیدای روکشی هستید! آمده اید روی هشت سال بلایی که سر مردم آوردید روکش بکشید!

جلیلی بیان کرد: کشور را معطل مسائل پوچ کردندحسینه کردن کاخ سفید چیست؟ این حرفا چیست که می‌گویید.امروز خود آمریکا به زمین افتاده است.

قاضی زاده هاشمی اظهار کرد:برای جلب توجه کردن نباید هر حرفی زد.زمان انتخابات بازار حمایت از بانوان و کولبران داغ می‌شود.خود بانوان نیز خواهان شایسته سالاری هستند.

مهرعلیزاده گفت: در موضوع فیلترینگ داریم سخت‌گیری می‌کنیم.در دولت خاتمی پاکدستی و عدالت اقتصادی شهره خاص و عام بود.

رضایی: اسم دولت ما اقدام و تحول است. یعنی وعده و شعار را کنار گذاشته و جراحی‌های بزرگ انجام خواهیم داد

رضایی گفت:اساس برنامه دولت ما اصلاح از درون قدرت است. رابطه من با نظام از ۱۷ سالگی تا الان رابطه‌ای باثبات بوده است. می‌توانم ادعا کنم که می توانم یک اصلاحات اساسی از بالا تا پایین انجام دهم.

نامزد انتخابات افزود:نهادهای وابسته به رهبری با اینکه وابسته به رهبری هستند اما درخدمت دولت هستند. این‌ها هم نیاز به اصلاحات خواهند داشت که پیشنهادهایم را به رهبر انقلاب خواهم داد تا بهره‌وری بیشتری از این مجموعه‌ها داشته باشیم.
من اول از همه از رهبر انقلاب تقاضا خواهم کرد با موافقت ایشان شورای عالی انقلاب فرهنگی را منحل کنیم.

جلیلی گفت: ۸سال گذشت و آنچه در کشور بود صرفا توقف و کندی بود.من از روز اول در مجمع تشخیص گفتم موضوع FATF را معطل نکنیم
قصدم بازی‌های ژورنالیستی نیست.

جوانان از دعواهای اصلاح طلب و اصولگرا خسته شده‌اند

قاضی‌زاده بیان کرد: ۱۵۰۰شرکت دولتی داریم؛ که خانه خلوت جناح های سیاسی است که پنهان هم هستند

 این نامزد انتخابات اظهار کرد: می‌گویند ما این امکان را داشتیم که بسیاری از افراد واکسینه شود، اما این کار انجام نشده است؛اما نظر زهرا شیخی، رییس ستاد قاضی زاده هاشمی درباره کرونا را ببینید!

مهرعلیزاده گفت: مردم ایران می‌دانم که خسته شده‌اید.همه را بسیج کرده‌اند که یک نفر خاص را رئیس جمهور کنند

رئیسی اظهار کرد: به من اهانت شد اما از هیچکسی شکایت نکردم

زاکانی: با فیلترینگ مخالفیم

زاکانی بیان کرد:دلم برای جوانان می‌سوزد و درد جوانان نخبه را می‌دانم؛ جوانان از فسادها خسته هستند.مردم از دروغ بدشان می‌آید.
هرچه مایه استرس امروز جوانان است باید حذف شود.تورم ۴۹ درصدی دوران هاشمی و ۵۲ درصدی دوران روحانی را دوستان آقای همتی رقم زدند.
۲۶ جاسوس در این دولت گرفتند

همتی گفت:نوجوانان ما به سراغ کی پاپ (موسیقی کره ای) رفته اند، ما رپ خودمان را ممنوع کرده ایم!

۶۰درصد از جوانان در انتخابات شرکت نمی‌کنند.

منبع: مشهد فوری

325

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

اخبار ایران و جهان