الف

مسئولان به جای تکرار شعار سال برنامه اجرایی بدهند


6 فروردین 1400 - 12:51
d97f89eaa9
امام جمعه مشهدگفت: مسئولان به جای تکرار این شعار، برای تحقق آن به مردم برنامه اعلام کنند. مسئولین دولتی، مجلس شورای اسلامی، مسئولین قضایی مسئولین مختلفی که نظام را مدیریت می‌کنند هر کدام برنامه خود را بدهند برای تحقق شعار سالی که مقام معظم رهبری مشخص کردند در سال 1400 برنامه آنها چیست و چطور می‌خواهند شعار را محقق کنند و به آن مصداق بدهند.

به گزارش مشهد فوری، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه، اظهار کرد: مقام معظم رهبری طبق هر سال شعار را مشخص کردند، شعار سال «تولید، پشتیبانی و مانع زدایی» است این شعار که هر سال رهبری تعیین می‌کنند در تابلوها، سربرگ نامه‌ها و شعارهای تلویزیونی همه جا نوشته می‌شود و سخنرانان هم گاهی از اوقات به زبان می‌آورند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: امسال به ویژه مسئولان به جای تکرار این شعار، برای تحقق آن به مردم برنامه اعلام کنند. مسئولین دولتی، مجلس شورای اسلامی، مسئولین قضایی مسئولین مختلفی که نظام را مدیریت می‌کنند هر کدام برنامه خود را بدهند برای تحقق شعار سالی که مقام معظم رهبری مشخص کردند در سال 1400 برنامه آنها چیست و چطور می‌خواهند شعار را محقق کنند و به آن مصداق بدهند.

وی با بیان اینکه دو سال است رهبر انقلاب به مشهد مشرف نمی‌شوند اما در سخنرانی خود در روز ابتدایی سال، نکات برجسته رهنمودها برای مسئولین و مردم در حرکت های انقلابی با رهنمود راهبرد مشخص کردند، گفت: در فرمایشات ایشان سه نکته بود که نشان از یک گلایه در وضع موجود داشت.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: نکته اول این بود که به مسئولان حال و آینده فرمودند «اقتصاد ایران را به تحریم گره نزنید اقتصاد را به تحریم گره زدن معطلی و سردرگمی ایجاد می‌کند و بلاتکلیفی ضرر بزرگی برای اقتصاد است.» ببینید دولت هر وقت اعلام می‌کند که ما می‌خواهیم کاری کنیم تحریم‌ها برداشته شود قبلا مردم خود را با تحریم تطبیق دادند یک عده قصد سرمایه گذاری دارند یک عده قصد معامله دارند یک تحول در جریان مسکن به وجود بیاید که از این وضعیت نجات پیدا کنند، تا صحبت از رفع تحریم می‌شود همه متوقف می‌شوند و می‌گویند دست نگه دارید تا تحریم‌ها لغو شود.

امام جمعه مشهد متذکر شد: امریکایی‌ها گفتند ما تحریم را رفع نمی‌کنیم مقام معظم رهبری هم فرمودند دو راه دارد یا ما به سراغ دشمن برویم و بخواهیم تحریم را بردارد که این عین ذلت است و خون شهدا اباد دارد و بدون ذلت تامین خواسته‌های استکبای دشمن تحریم را برنمی‌دارند. یکی اینکه خودمان حرکت و تحریم را خنثی کنیم و اثر آن را از بین ببریم رهبری فرمودند دنبال این بروید و اقتصاد را به تحریم گره نزنید.

وی بیان کرد: یکی از دولتمردان ما در پیامی که برای امریکا داشت و حرف درستی هم زد، به دولت جدید امریکا اعلام کرد که تکرار سیاست نتیجه متفاوتی ندارد و می‌خواست به رئیس جمهور آمریکا بگوید سیاست تحریمی که ترامپ اجرا کرد و شکست خورد شما هم بخواهید آن را ادامه دهید نتیجه متفاوتی ندارد.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: ما هم این حرف را به دولت می‌گوییم که به فرموده این دولتمرد تکرار سیاست نتیجه متفاوت ندارد شما چندین سال این سیاست را آزمودید که اقتصاد کشور را به برجام و تحریم‌ها گره زدید دنبال رفع تحریم‌ها رفتید از خیلی فرصت‌های داخلی صرف نظر کردید نتیجه آن را دیدید وضع اقتصاد و معیشت مردم بدتر شد درست است چرخ سانتریفیوژ و چرخ زندگی مردم می‌چرخد اما متاسفانه چرخ زندگی مردم پشت صف مرغ و روغن می‌چرخد این درست است؟ اگر نداشتیم می‌گفتیم نداریم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در تلویزیون تبلیغات انواع روغن را مرتب اعلام می‌کند پس هست! آنقدری هست که صاحبان کارخانه‌ها هزینه می‌کنند تا در تلویزیون تبلیغ شود و مردم بخرند اینجا مدیریت اجرایی کشور مسئله دارد یعنی مردم چرخ زندگی‌شان پشت صف مرغ و روغن بچرخد؟! در حالی که در مملکت موجود است اما مردم را در تنگنا قرار داده اند به خاطر سوءمدیریت و بعد همه چیز را به تحریم گره زدند.

وی با تاکید بر اینکه معلوم است دشمن دارد با ما می‌جنگد، گفت: وقتی بنا شد یک ابزاری را در جنگ خودش موثر دید و فکر کرد تحریم ها موثر است طبیعی است این را ادامه می‌دهد روزی که تحریم‌ها خنثی و بی‌اثر شود، تمام آثارش از بین برود زندگی مردم ما در توسعه معیشت و در بسیاری گسترش زندگی بچرخد آن وقت دشمن می‌گوید این ابزار هم توان نداشت و برای منافع خودش هم که شده تا بتواند از بازار ما استفاده کند تحریم‌ها را برمی‌دارد این نکته اول فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند اقتصاد را به تحریم گره نزنید.

آیت الله علم الهدی گفت: رهبری فرمودند حداکثر از فضای مجازی برای دلسرد کردن مردم استفاده می‌شود و فضای مجازی کشور مورد انتقاد رهبری قرار گرفت که درست مدیریت نمی‌شود فرمودند در سایر کشورها فضای مجازی خود را مطابق مصالح سیاسی خود مدیریت می‌کنند اما در کشور ما این فضا را ازاد گذاشتند و مدیریت نمی‌شود.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: آزادی یک وقت برای مردم است که مردم باید آزاد باشند. این مردم روزی که سینه خشک خود را مقابل آتش گلوله قرار دادند گفتند آزادی، استقلال، جمهوری اسلامی، آزادی شعار اولشان بود باید مردم در همه ابعاد زندگی از آزادی استفاده کنند اما فضای مجازی برای مردم ما آزادی ندارد بلکه برای دشمن ما آزادی دارد ما دشمنان را در فضای مجازی خود آزاد کردیم.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی کسی که دارد از آن استفاده می‌کنند چهار گروه هستند، گفت:گروه اول براندازان هستند که قصد براندازی نظام را دارند و انواع و اقسام تصاویر شیطانی ضد نظام را در بین جوانان ما نشر می‌دهند گروه دوم جریان استحاله طلب است. آنهایی که روزی در انقلاب بودند و حالا می‌خواهند انقلاب را به نفع خود استحاله کنند و انقلاب و نظام را در خط خود دربیاورند.

آیت الله علم الهدی گروه سوم را جریان الحاد و لامذهبی دانست و گفت: دشمنی با خدا، انکار خدا، انکار اصول دین، انکار مقدسات مذهبی، حمله به مقدسات و ارزش‌های دینی در این فضای مجازی جریان دارد و مورد استفاده است و گروه چهارم گروه طنز اهانت و ابتذال که قصد توهین به شخصیت‌های برجسته نظام و مسئولان دلسوز را دارند و جریانی که می‌خواهد نسل جوان را در آتش غرور جنسی بسوزانند از این فضا استفاده می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی متذکر شد: به مسئولان می‌گوییم آدم‌هایی که سینه خود را مقابل گلوله داغ در برابر جلادان ستم‌شاهی گرفتند و گفتند آزادی، آیا مقصود از آزادی، آزادی دشمنان، ملحدین، براندازان، اهانتگران و طنزپردازان و آزادی ابتذال بود؟ رهبری گفتند این آزادی افتخار ندارد. این ذلت و نکبت است و شمااحساس مسئولیت نمی‌کنید در این فضای مسمومی که به وجود آوردید تحت عنوان آزادی؟!

وی با اشاره به سومین موردی که رهبری بیان کردند، گفت: رهبری فرمودند اختیارات ریاست جمهوری از همه اختیارات بیشتر است و عبارت این بود که ریاست جمهوری با وجود مراکز دیگر قدرت که انتخابی نیست مثل قضایی و نظامی در مقابل اختیارات رئیس جمهور صفر است. این حرف را ناظر به دو نکته گفتند یک اینکه عده‌ای تبلیغ می‌کنند که «شرکت در انتخابات فایده‌ای ندارد مرکز قدرت که رئیس جمهور نیست که شما بروید انتخاب کنید دستگاه قضایی و نهادی های نظامی است و آنها انتخابی نیست بلکه انتصابی است و با اراده رهبر تعیین می‌شوند بنابراین انتخابات شما در ریاست جمهوری در اداره کشور نقشی ندارد».

آیت الله علم الهدی متذکرشد: در مقابل این‌ها رهبری فرمودند عمده اختیارت ثروت، پول، بودجه در اختیار رئیس جمهور است همچنین فرمودند اختیاراتی که قوه قضائیه و نهادهای نظامی دارند در مقابل اختیارات رئیس جمهور صفر و ناچیز است تمام مدیریت اجرایی کشور دست رئیس جمهور است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه مسئله دومی که ناظر بر این مسئله مقام معظم رهبری فرمودند این بود که در برابر ناکارآمدی مدیریت‌های دولت افراد می‌گویند قوه قضائیه نگذاشت نهاد نظامی نگذاشت نهاد امنیتی نگذاشت یا می‌گویند اینجا این دستگاه مانع اجرای منویات رئیس جمهور است، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند اختیارات اینها در برابر قدرت و اختیارات رئیس جمهور صفر و ناچیز است و کسی نمی‌تواند مزاحم مدیریت اجرایی کشور شود لذا عذر نیاورند که دیگران نگذاشتند ما کار کنیم. راه برای کارکردن باز بود اگر مشکلی بود در سوءمدیریت بود باید آن را حل کنید امیدواریم در باقی مانده این دولت و دولت آینده و مردم سخنان رهبری را به عنوان یک راهبرد ارزشمند در نظر بگیرند.

وی گفت: هر سال در روز نیمه شعبان اجتماع عظیم منتظران در میدان شهدا برگزار می‌شد و از آنجا سرود خوانان به سمت حرم راهپیمایی می‌کردند این راهپیمایی سال گذشته به دلیل بیماری امکان پذیر نبود. امسال هم مسئولان بهداشت دستور دادند این راهپیمایی انجام نگیرد اما اجتماع بزرگ منتظران در میدان شهدا روز نیمه شعبان ساعت 9 و 30 دقیقه برگزار است و از همه برادران و خواهران تقاضا می‌کنم برای عرض ارادت کامل و جامع به محضر مقدس وجود اقدس امام زمان و اظهار آمادگی برای جان نثاری در خاک مقدم این وجود مقدس در این اجتماع بزرگ منتظران ظهور شرکت کنند این برنامه ای بسیار مخلصانه به ساحت حضرت مهدی(عج) است.

آیت الله علم الهدی در خطبه‌های عبادی نماز گفت: یکی از برنامه‌های تقوای عملی در رابطه دو همسر در کانون زندگی خانوادگی عبارت  از گذشت از یکدیگر است، به طوری که بی توجهی به آن به نقطه مخالف تقوا منجر می‌شود. 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: این طبیعی است که در زندگی که دو نفر زیر یک سقف زندگی می‌کنند یا در مقام ادای حقوق همسر اختلاف نظر طبیعی است که پیش می آید. یک زن همسر خود را دوست دارد و مرد نیز همسر خود را دوست دارد این دو دشمن نیستند اگر یک حرکت منافی حقوق همسری پیش آمده روی خطا و اشتباه است چون این دو یکدیگر را دوست دارند در مقابل پختگی باید از یکدیگر گذشت داشته باشند و خطا را در نظر نیاورند و مطلب را با دیده اغماض ببینند.

وی افزود: اگر و زن و شوهر وظیفه‌ای که در کانون زندگی داشت درست انجام نداد، باید از هم بگذرند این پختگی را افزایش می‌دهد چیزی که خانواده را کانون آرامش می‌کند پختگی زن و شوهر در خانواده است. آرامش بخشی زندگی این است که در زندگی برخورد و درگیری نباشد و اگر خطایی از کسی سر زد از هم گذشت داشته باشند تقوای عملی گذشت از خطا و لغزش است.

آیت الله علم الهدی با شیطانی دانستن واژه مردسالاری و زن سالاری گفت: خانواده نه جای مردسالاری و نه جای زن سالاری است بلکه خانواده جای عشق سالاری است. 

امام جمعه مشهد افزود: خدا به مردان دستور می‌دهد با همسران خود با عشق رفتار کنید چون ابراز اشتیاق در کانون خانواده از ناحیه مرد به همسر و فرزندان ساطع می‌شود.

وی با اشاره به آیه قرآن تصریح کرد: گاهی در زندگی ناراحتی پیش می آید و انسان حاضر به اظهار عشق و محبت نیست اما خدا خیر و خوبی های کثیری را در آن ابراز عشق قرار داده است.

آیت الله علم الهدی با تاکید بر اینکه زن و شوهر در زندگی باید نسبت به یکدیگر گذشت داشته باشند، گفت: آدم در زندگی باید عاقل باشد و دخل و خرج کند و هرچه می تواند با ناراحتی کمتر زندگی کند اما عدم گذشت این ناراحتی ها  را در خانه افزایش می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به دو روایت از پیامبر گفت: پیامبر فرمود هر مردی که بر بداخلاقی زنش صبر کند و خم به ابرو نیاورد و ابراز ناراحتی نکند؛ خدا به این مرد در برابر هر مرتبه از صبر همسرش ثواب حضرت ایوب را به او عطا می‌کند.

وی گفت: پیامبر فرمود خانمی که بر بداخلاقی شوهرش صبر می‌کند از محل کار برگشته و بر سرزنش فریاد می‌زند این خانم صبر کند و با محبت جواب بدهد و عکس العمل بدتر نشان ندهد، خداوند به این زن به اندازه ثوابی که به آسیه همسر فرعون داد، عنایت می‌کند.

آیت الله علم الهدی متذکر شد: تقوای عملی در زندگی زناشویی بر گذشت از خطای یکدیگر است.

امام جمعه مشهدگفت: مسئولان به جای تکرار این شعار، برای تحقق آن به مردم برنامه اعلام کنند. مسئولین دولتی، مجلس شورای اسلامی، مسئولین قضایی مسئولین مختلفی که نظام را مدیریت می‌کنند هر کدام برنامه خود را بدهند برای تحقق شعار سالی که مقام معظم رهبری مشخص کردند در سال 1400 برنامه آنها چیست و چطور می‌خواهند شعار را محقق کنند و به آن مصداق بدهند.

پایگاه خبری مشهد فوری (mashhadfori.com)

d97f89eaa9
6 فروردین 1400 - 12:51

به گزارش مشهد فوری، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه، اظهار کرد: مقام معظم رهبری طبق هر سال شعار را مشخص کردند، شعار سال «تولید، پشتیبانی و مانع زدایی» است این شعار که هر سال رهبری تعیین می‌کنند در تابلوها، سربرگ نامه‌ها و شعارهای تلویزیونی همه جا نوشته می‌شود و سخنرانان هم گاهی از اوقات به زبان می‌آورند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: امسال به ویژه مسئولان به جای تکرار این شعار، برای تحقق آن به مردم برنامه اعلام کنند. مسئولین دولتی، مجلس شورای اسلامی، مسئولین قضایی مسئولین مختلفی که نظام را مدیریت می‌کنند هر کدام برنامه خود را بدهند برای تحقق شعار سالی که مقام معظم رهبری مشخص کردند در سال 1400 برنامه آنها چیست و چطور می‌خواهند شعار را محقق کنند و به آن مصداق بدهند.

وی با بیان اینکه دو سال است رهبر انقلاب به مشهد مشرف نمی‌شوند اما در سخنرانی خود در روز ابتدایی سال، نکات برجسته رهنمودها برای مسئولین و مردم در حرکت های انقلابی با رهنمود راهبرد مشخص کردند، گفت: در فرمایشات ایشان سه نکته بود که نشان از یک گلایه در وضع موجود داشت.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: نکته اول این بود که به مسئولان حال و آینده فرمودند «اقتصاد ایران را به تحریم گره نزنید اقتصاد را به تحریم گره زدن معطلی و سردرگمی ایجاد می‌کند و بلاتکلیفی ضرر بزرگی برای اقتصاد است.» ببینید دولت هر وقت اعلام می‌کند که ما می‌خواهیم کاری کنیم تحریم‌ها برداشته شود قبلا مردم خود را با تحریم تطبیق دادند یک عده قصد سرمایه گذاری دارند یک عده قصد معامله دارند یک تحول در جریان مسکن به وجود بیاید که از این وضعیت نجات پیدا کنند، تا صحبت از رفع تحریم می‌شود همه متوقف می‌شوند و می‌گویند دست نگه دارید تا تحریم‌ها لغو شود.

امام جمعه مشهد متذکر شد: امریکایی‌ها گفتند ما تحریم را رفع نمی‌کنیم مقام معظم رهبری هم فرمودند دو راه دارد یا ما به سراغ دشمن برویم و بخواهیم تحریم را بردارد که این عین ذلت است و خون شهدا اباد دارد و بدون ذلت تامین خواسته‌های استکبای دشمن تحریم را برنمی‌دارند. یکی اینکه خودمان حرکت و تحریم را خنثی کنیم و اثر آن را از بین ببریم رهبری فرمودند دنبال این بروید و اقتصاد را به تحریم گره نزنید.

وی بیان کرد: یکی از دولتمردان ما در پیامی که برای امریکا داشت و حرف درستی هم زد، به دولت جدید امریکا اعلام کرد که تکرار سیاست نتیجه متفاوتی ندارد و می‌خواست به رئیس جمهور آمریکا بگوید سیاست تحریمی که ترامپ اجرا کرد و شکست خورد شما هم بخواهید آن را ادامه دهید نتیجه متفاوتی ندارد.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: ما هم این حرف را به دولت می‌گوییم که به فرموده این دولتمرد تکرار سیاست نتیجه متفاوت ندارد شما چندین سال این سیاست را آزمودید که اقتصاد کشور را به برجام و تحریم‌ها گره زدید دنبال رفع تحریم‌ها رفتید از خیلی فرصت‌های داخلی صرف نظر کردید نتیجه آن را دیدید وضع اقتصاد و معیشت مردم بدتر شد درست است چرخ سانتریفیوژ و چرخ زندگی مردم می‌چرخد اما متاسفانه چرخ زندگی مردم پشت صف مرغ و روغن می‌چرخد این درست است؟ اگر نداشتیم می‌گفتیم نداریم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در تلویزیون تبلیغات انواع روغن را مرتب اعلام می‌کند پس هست! آنقدری هست که صاحبان کارخانه‌ها هزینه می‌کنند تا در تلویزیون تبلیغ شود و مردم بخرند اینجا مدیریت اجرایی کشور مسئله دارد یعنی مردم چرخ زندگی‌شان پشت صف مرغ و روغن بچرخد؟! در حالی که در مملکت موجود است اما مردم را در تنگنا قرار داده اند به خاطر سوءمدیریت و بعد همه چیز را به تحریم گره زدند.

وی با تاکید بر اینکه معلوم است دشمن دارد با ما می‌جنگد، گفت: وقتی بنا شد یک ابزاری را در جنگ خودش موثر دید و فکر کرد تحریم ها موثر است طبیعی است این را ادامه می‌دهد روزی که تحریم‌ها خنثی و بی‌اثر شود، تمام آثارش از بین برود زندگی مردم ما در توسعه معیشت و در بسیاری گسترش زندگی بچرخد آن وقت دشمن می‌گوید این ابزار هم توان نداشت و برای منافع خودش هم که شده تا بتواند از بازار ما استفاده کند تحریم‌ها را برمی‌دارد این نکته اول فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند اقتصاد را به تحریم گره نزنید.

آیت الله علم الهدی گفت: رهبری فرمودند حداکثر از فضای مجازی برای دلسرد کردن مردم استفاده می‌شود و فضای مجازی کشور مورد انتقاد رهبری قرار گرفت که درست مدیریت نمی‌شود فرمودند در سایر کشورها فضای مجازی خود را مطابق مصالح سیاسی خود مدیریت می‌کنند اما در کشور ما این فضا را ازاد گذاشتند و مدیریت نمی‌شود.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: آزادی یک وقت برای مردم است که مردم باید آزاد باشند. این مردم روزی که سینه خشک خود را مقابل آتش گلوله قرار دادند گفتند آزادی، استقلال، جمهوری اسلامی، آزادی شعار اولشان بود باید مردم در همه ابعاد زندگی از آزادی استفاده کنند اما فضای مجازی برای مردم ما آزادی ندارد بلکه برای دشمن ما آزادی دارد ما دشمنان را در فضای مجازی خود آزاد کردیم.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی کسی که دارد از آن استفاده می‌کنند چهار گروه هستند، گفت:گروه اول براندازان هستند که قصد براندازی نظام را دارند و انواع و اقسام تصاویر شیطانی ضد نظام را در بین جوانان ما نشر می‌دهند گروه دوم جریان استحاله طلب است. آنهایی که روزی در انقلاب بودند و حالا می‌خواهند انقلاب را به نفع خود استحاله کنند و انقلاب و نظام را در خط خود دربیاورند.

آیت الله علم الهدی گروه سوم را جریان الحاد و لامذهبی دانست و گفت: دشمنی با خدا، انکار خدا، انکار اصول دین، انکار مقدسات مذهبی، حمله به مقدسات و ارزش‌های دینی در این فضای مجازی جریان دارد و مورد استفاده است و گروه چهارم گروه طنز اهانت و ابتذال که قصد توهین به شخصیت‌های برجسته نظام و مسئولان دلسوز را دارند و جریانی که می‌خواهد نسل جوان را در آتش غرور جنسی بسوزانند از این فضا استفاده می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی متذکر شد: به مسئولان می‌گوییم آدم‌هایی که سینه خود را مقابل گلوله داغ در برابر جلادان ستم‌شاهی گرفتند و گفتند آزادی، آیا مقصود از آزادی، آزادی دشمنان، ملحدین، براندازان، اهانتگران و طنزپردازان و آزادی ابتذال بود؟ رهبری گفتند این آزادی افتخار ندارد. این ذلت و نکبت است و شمااحساس مسئولیت نمی‌کنید در این فضای مسمومی که به وجود آوردید تحت عنوان آزادی؟!

وی با اشاره به سومین موردی که رهبری بیان کردند، گفت: رهبری فرمودند اختیارات ریاست جمهوری از همه اختیارات بیشتر است و عبارت این بود که ریاست جمهوری با وجود مراکز دیگر قدرت که انتخابی نیست مثل قضایی و نظامی در مقابل اختیارات رئیس جمهور صفر است. این حرف را ناظر به دو نکته گفتند یک اینکه عده‌ای تبلیغ می‌کنند که «شرکت در انتخابات فایده‌ای ندارد مرکز قدرت که رئیس جمهور نیست که شما بروید انتخاب کنید دستگاه قضایی و نهادی های نظامی است و آنها انتخابی نیست بلکه انتصابی است و با اراده رهبر تعیین می‌شوند بنابراین انتخابات شما در ریاست جمهوری در اداره کشور نقشی ندارد».

آیت الله علم الهدی متذکرشد: در مقابل این‌ها رهبری فرمودند عمده اختیارت ثروت، پول، بودجه در اختیار رئیس جمهور است همچنین فرمودند اختیاراتی که قوه قضائیه و نهادهای نظامی دارند در مقابل اختیارات رئیس جمهور صفر و ناچیز است تمام مدیریت اجرایی کشور دست رئیس جمهور است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه مسئله دومی که ناظر بر این مسئله مقام معظم رهبری فرمودند این بود که در برابر ناکارآمدی مدیریت‌های دولت افراد می‌گویند قوه قضائیه نگذاشت نهاد نظامی نگذاشت نهاد امنیتی نگذاشت یا می‌گویند اینجا این دستگاه مانع اجرای منویات رئیس جمهور است، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند اختیارات اینها در برابر قدرت و اختیارات رئیس جمهور صفر و ناچیز است و کسی نمی‌تواند مزاحم مدیریت اجرایی کشور شود لذا عذر نیاورند که دیگران نگذاشتند ما کار کنیم. راه برای کارکردن باز بود اگر مشکلی بود در سوءمدیریت بود باید آن را حل کنید امیدواریم در باقی مانده این دولت و دولت آینده و مردم سخنان رهبری را به عنوان یک راهبرد ارزشمند در نظر بگیرند.

وی گفت: هر سال در روز نیمه شعبان اجتماع عظیم منتظران در میدان شهدا برگزار می‌شد و از آنجا سرود خوانان به سمت حرم راهپیمایی می‌کردند این راهپیمایی سال گذشته به دلیل بیماری امکان پذیر نبود. امسال هم مسئولان بهداشت دستور دادند این راهپیمایی انجام نگیرد اما اجتماع بزرگ منتظران در میدان شهدا روز نیمه شعبان ساعت 9 و 30 دقیقه برگزار است و از همه برادران و خواهران تقاضا می‌کنم برای عرض ارادت کامل و جامع به محضر مقدس وجود اقدس امام زمان و اظهار آمادگی برای جان نثاری در خاک مقدم این وجود مقدس در این اجتماع بزرگ منتظران ظهور شرکت کنند این برنامه ای بسیار مخلصانه به ساحت حضرت مهدی(عج) است.

آیت الله علم الهدی در خطبه‌های عبادی نماز گفت: یکی از برنامه‌های تقوای عملی در رابطه دو همسر در کانون زندگی خانوادگی عبارت  از گذشت از یکدیگر است، به طوری که بی توجهی به آن به نقطه مخالف تقوا منجر می‌شود. 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: این طبیعی است که در زندگی که دو نفر زیر یک سقف زندگی می‌کنند یا در مقام ادای حقوق همسر اختلاف نظر طبیعی است که پیش می آید. یک زن همسر خود را دوست دارد و مرد نیز همسر خود را دوست دارد این دو دشمن نیستند اگر یک حرکت منافی حقوق همسری پیش آمده روی خطا و اشتباه است چون این دو یکدیگر را دوست دارند در مقابل پختگی باید از یکدیگر گذشت داشته باشند و خطا را در نظر نیاورند و مطلب را با دیده اغماض ببینند.

وی افزود: اگر و زن و شوهر وظیفه‌ای که در کانون زندگی داشت درست انجام نداد، باید از هم بگذرند این پختگی را افزایش می‌دهد چیزی که خانواده را کانون آرامش می‌کند پختگی زن و شوهر در خانواده است. آرامش بخشی زندگی این است که در زندگی برخورد و درگیری نباشد و اگر خطایی از کسی سر زد از هم گذشت داشته باشند تقوای عملی گذشت از خطا و لغزش است.

آیت الله علم الهدی با شیطانی دانستن واژه مردسالاری و زن سالاری گفت: خانواده نه جای مردسالاری و نه جای زن سالاری است بلکه خانواده جای عشق سالاری است. 

امام جمعه مشهد افزود: خدا به مردان دستور می‌دهد با همسران خود با عشق رفتار کنید چون ابراز اشتیاق در کانون خانواده از ناحیه مرد به همسر و فرزندان ساطع می‌شود.

وی با اشاره به آیه قرآن تصریح کرد: گاهی در زندگی ناراحتی پیش می آید و انسان حاضر به اظهار عشق و محبت نیست اما خدا خیر و خوبی های کثیری را در آن ابراز عشق قرار داده است.

آیت الله علم الهدی با تاکید بر اینکه زن و شوهر در زندگی باید نسبت به یکدیگر گذشت داشته باشند، گفت: آدم در زندگی باید عاقل باشد و دخل و خرج کند و هرچه می تواند با ناراحتی کمتر زندگی کند اما عدم گذشت این ناراحتی ها  را در خانه افزایش می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به دو روایت از پیامبر گفت: پیامبر فرمود هر مردی که بر بداخلاقی زنش صبر کند و خم به ابرو نیاورد و ابراز ناراحتی نکند؛ خدا به این مرد در برابر هر مرتبه از صبر همسرش ثواب حضرت ایوب را به او عطا می‌کند.

وی گفت: پیامبر فرمود خانمی که بر بداخلاقی شوهرش صبر می‌کند از محل کار برگشته و بر سرزنش فریاد می‌زند این خانم صبر کند و با محبت جواب بدهد و عکس العمل بدتر نشان ندهد، خداوند به این زن به اندازه ثوابی که به آسیه همسر فرعون داد، عنایت می‌کند.

آیت الله علم الهدی متذکر شد: تقوای عملی در زندگی زناشویی بر گذشت از خطای یکدیگر است.

منبع: مشهد فوری

316

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

اخبار ایران و جهان