شناسه خبر: ۱۱۱۰۹۷
لینک کوتاه کپی شد

سرپرست معاونت گردشگری خراسان رضوی مطرح کرد؛

ضرورت بازنگری در سرفصل آموزش‌های حوزه گردشگری

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی بر ضرورت بازنگری در آموزش های حوزه گردشگری تاکید کرد.

ضرورت بازنگری در سرفصل آموزش‌های حوزه گردشگری

به گزارش مشهد فوری ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی یوسف بیدخوری امروز ۲۴ دیماه در جلسه هم اندیشی با مدیران وخبرگان آموزش‌های گردشگری با بیان این مطلب افزود: تعداد دوره‌هایی که اکنون برای فعالان گردشگری برگزار می‌شود با تعداد گردشگران و فعالان این صنعت در استان تناسب ندارد.

وی ادامه داد: یکی از آسیب‌های فعلی این است که علاقه مندان به صنعت گردشگری در دوره‌هایی شرکت می‌کنند و زمان و هزینه را صرف می‌کنند اما مورد تائید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیست.

بیدخوری اظهار کرد: هم چنین اداره کل در نظر دارد آموزشگاه های تحت نظارت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به شبکه اتوماسیون متصل کند.

ارایه برنامه‌های جدید حوزه آموزش

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: انسجام بخشی موسسات آموزش گردشگری و ایجاد تشکل حرفه ای مربوطه جهت واگذاری امور قابل تصدی به آن‌ها و فعال سازی نقش آفرینی آنها در توسعه آموزش گردشگری در کنار کاربردی سازی آموزش و تلاش برای به کار گیری فن آوری‌های نوین در آموزش گردشگری از مهمترین مباحثی است که شده با همکاری موسسات آموزش گردشگری به سرانجام خواهد رسید.

وی ادامه داد: برگزاری دوره های تخصصی گردشگری با تاکید بر آموزش زبان‌های خارجی برای کارکنان شاغل در واحدهای گردشگری و طراحی دوره های تخصصی آموزش زبان‌های خارجی ویژه گردشگری و تلاش به منظور رفع مشکلات موسسات گردشگری از دیگر برنامه‌ها است.

در ادامه امیر کلالی سرپرست دفتر مطالعات آموزش گردشگری با بیان لزوم ارتباط هوشمند موسسات با اداره کل از راه اندازی سیستم اتوماسیون مکاتبات اداری برای موسسات مذکور خبر داد و گفت: با پیگیری صورت گرفته مشکلات مربوط به مصاحبه زبان خارجی فراگیران رفع شده است.

160

ارسال نظر