شناسه خبر: ۱۶۱۵۹۳
لینک کوتاه کپی شد

آلودگی هوای مشهد ادامه دارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای مشهد با افزایش ریزگردها در آسمان این کلانشهر در آخرین روز آبان ۱۴۰۲ برای دهمین روز پیاپی در شرایط ناسالم برای تنفس شهروندان قرار گرفت.

آلودگی هوای مشهد ادامه دارد

به گزارش مشهد فوری؛ مهدی اله‌پورافزود: میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۱۲۸ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط ناسالم است و شاخص های یک تا ۲ ساعت گذشته نیز با عدد ۱۴۸ از شرایط ناسالم برای شهروندان نشان دارد.

وی با بیان این که کیفیت هوای مناطق "هفت حوض، رسالت و تقی آباد" مشهد در شرایط ناسالم برای تمامی افراد است ادامه داد: شاخص کیفیت هوا در سایر ۲۰ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای افراد حساس گزارش شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

گفتنی است به علت آلودگی هوا با مصوبه کارگروه اضطراری آلودگی هوای خراسان رضوی، آموزش در مدارس نوبت صبح امروز سه‌شنبه در کلانشهر مشهد، سبزوار، ششتمد، داورزن، طرقبه - شاندیز، سرخس و صالح آباد به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود.

وی در ادامه افزود: قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود

 

ارسال نظر