شناسه خبر: ۱۶۱۵۶۲
لینک کوتاه کپی شد

آلودگی هوای کلانشهر مشهد در وضعیت خطرناک قرار گرفت

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد در بیست و هفتمین روز آبان ۱۴۰۲ برای هفتمین روز پیاپی در شرایط ناسالم برای تنفس شهروندان است و کیفیت هوا در وضعیت خطرناک قرار دارد.

آلودگی هوای کلانشهر مشهد در وضعیت خطرناک قرار گرفت

به گزارش مشهد فوری؛ مهدی اله‌پور افزود: میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۱۳۰ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط ناسالم است و شاخص های یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۳۱۳ از شرایط ناسالم و وضعیت خطرناک برای شهروندان را نشان می دهد.

وی با بیان این که کیفیت هوای مناطق "سرافرازان، امامیه، تقی آباد و رسالت" مشهد در شرایط آلوده برای تمامی افراد است، ادامه داد: شاخص کیفیت هوا در سایر۱۹ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای تنفس افراد حساس گزارش شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

 قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر