شناسه خبر: ۱۶۱۵۳۷
لینک کوتاه کپی شد

هوای کلانشهر مشهد برای چهارمین روز پیاپی آلوده است

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد در بیست و چهارمین روز آبان ۱۴۰۲ برای چهارمین روز پیاپی در شرایط ناسالم برای تنفس شهروندان قرار دارد.

هوای کلانشهر مشهد برای چهارمین روز پیاپی آلوده است

به گزارش مشهد فوری؛ مهدی اله‌پور افزود: میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۱۱۱ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط ناسالم است اما شاخص های یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۹۸ نشان از شرایط سالم برای شهروندان دارد که گذر این شاخص از عدد۱۰۰ نشان از آلودگی هوا دارد.

وی با بیان اینکه کیفیت هوای سه منطقه «ویلا ،هفت حوض و الهیه» مشهد در شرایط سالم است، ادامه داد: شاخص کیفیت هوا در سایر ۲۰ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای تنفس افراد حساس گزارش شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

 قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر