شناسه خبر: ۱۶۱۲۹۰
لینک کوتاه کپی شد

هوای کلانشهر مشهد پاک شد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد با کاهش چشمگیر حجم آلاینده‌ها در نخستین روز آبان ماه ۱۴۰۲ در شرایط پاک برای تنفس شهروندان قرار گرفت.

هوای کلانشهر مشهد پاک شد

به گزارش مشهد فوری؛ مهدی اله‌پور افزود: میانگین شاخص کیفیت هوای مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۹۹ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط سالم است، اما شاخص‌های یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۳۱ نیز نشانگر هوای پاک برای شهروندان مشهدی است.

وی با بیان اینکه وزش باد طی شب گذشته موجب کاهش آلایندگیها در مشهد شده است، بیان کرد: در حال حاضر شاخص آلودگی در اغلب ۲۳ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در سطح شهر پایین آمده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله‌پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

 قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر