شناسه خبر: ۱۶۱۲۱۱
لینک کوتاه کپی شد

بارشهای پاییزی مهمان خراسان رضوی است

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشهای رگباری و پراکنده باران که از دیروز در این استان آغاز شده است تا ۲ روز آینده به صورت پراکنده ادامه دارد و بیشتر در ساعات بعداز ظهر رخ می دهد.

بارشهای پاییزی مهمان خراسان رضوی است

به گزارش مشهد فوری؛ زهرا آهنگرزاده گفت: طی روز گذشته در بیشتر شهرستانهای خراسان رضوی بارش باران گزارش شده است که بیشترین آن در شهرستان قوچان به میزان بیش از ۱۰ میلیمتر گزارش شده است.

وی میزان بارش رخ داده در مشهد طی این مدت را هفت و نیم میلیمتر عنوان کرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: هم اکنون پدیده مه در مناطق مشهد، گلمکان، نیشابور، کلات و فریمان پدیده غالب جوی و باعث کاهش دید شده است، به طوریکه در جاده فریمان، سطح دید مستقیم رانندگان به ۸۰۰ متر رسیده است.

وی بیان کرد: امشب و اوایل وقت روز شنبه احتمال تشکیل مه به خصوص در ارتفاعات و مناطق سردسیر خراسان رضوی پیش بینی شده است.

آهنگرزاده ادامه داد: دمای هوا در مناطق مختلف استان امشب نیز روند کاهشی خواهد داشت و نسبت به دیشب یک تا ۲ درجه خنک‌تر خواهد شد.

وی با بیان اینکه در طول روز از شدت ناپایداری هوا در خراسان رضوی کاسته می‌شود، گفت: وزش باد نیز در مناطق بادخیز و شرق و جنوبی استان گاهی شدت پیدا خواهد کرد.

وی افزود: بر طبق گزارشهای رسیده از ایستگاههای هواشناسی، قوچان با سه درجه سلسیوس و مه ولات با ۳۲ درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین شهرستانهای استان خراسان رضوی بوده اند. دمای مشهد نیز در این مدت بین پنج تا ۲۴ درجه سلسیوس در نوسان بوده است.

وی گفت: طی این مدت بیشترین سرعت وزش باد در سبزوار با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت به ثبت رسیده است.

 

ارسال نظر