شناسه خبر: ۱۶۱۱۹۹
لینک کوتاه کپی شد

کیفیت هوای مشهد ناسالم است

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد امروز، بیستم مهرماه ۱۴۰۲ برای چهارمین روز پیاپی در شرایط ناسالم و وضعیت هشدار برای تنفس شهروندان قرار دارد.

کیفیت هوای مشهد ناسالم است

به گزارش مشهد فوری؛ مهدی اله‌پور افزود: میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۱۵۶ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط ناسالم است و شاخص های یک تا ۲ ساعت گذشته نیز با عدد ۱۲۷ از ناسالم بودن هوا برای شهروندان مشهدی خبر می‌دهد.

وی با بیان این که کیفیت هوا در مناطق "سمزقند، هفت حوض و چمن" مشهد در شرایط ناسالم و آلوده برای افراد حساس است اضافه کرد: شاخص کیفیت هوا در سایر۲۰ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت در شرایط ناسالم برای تمامی افراد گزارش شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

 قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر