شناسه خبر: ۱۶۱۱۶۰
لینک کوتاه کپی شد

هوای مشهد در شرایط سالم است

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد امروز در پی وزش باد و تغییرات جوی، پانزدهم مهر ماه ۱۴۰۲ با کاهش حجم آلاینده‌ها در شرایط پاک برای تنفس شهروندان قرار گرفت.هوای مشهد

هوای مشهد در شرایط سالم است

به گزارش مشهد فوری؛ مهدی اله‌پور در خصوص وضعیت هوای مشهد گفت: میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۴۳ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط پاک و شاخص های یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۳۵ نیز از پاک بودن هوا برای شهروندان مشهدی خبر می‌دهد.

وی با بیان اینکه شاخص کیفیت هوا در مناطق سرافرازان، چمن و الهیه مشهد در شرایط سالم است، اضافه کرد: شاخص کیفیت هوا در سایر ۲۰ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت در شرایط پاک برای تمامی افراد گزارش شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: از عموم مردم به خصوص افراد مسن و کودکان، مبتلایان به بیماری های زمینه ای، تنفسی، قلبی و عروقی و نیز مادران باردار درخواست می شود از تردد در سطح شهر مشهد خودداری و یا از ماسک استفاده کنند.

اله پور افزود: به شهروندان توصیه می‌شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

وی ادامه داد: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند

 

ارسال نظر