شناسه خبر: ۱۶۱۰۹۳
لینک کوتاه کپی شد

هوای مشهد در وضعیت سالم قرار دارد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد امروز، ششم مهر ماه ۱۴۰۲ در شرایط سالم برای تنفس شهروندان قرار دارد.

هوای مشهد در وضعیت سالم قرار دارد

مهدی اله‌پور روز پنجشنبه در خصوص شرایط کیفیت هوای مشهد افزود: میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۷۵ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط سالم است و شاخص های یک تا ۲ ساعت گذشته نیز با عدد ۷۵ از سالم بودن هوا برای شهروندان مشهدی خبر می‌دهد.

وی با بیان این که کیفیت هوا در مناطق امامیه و الهیه در شرایط آلوده است اضافه کرد: شاخص کیفیت هوا در سایر ۲۱ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط سالم گزارش شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

به گزارش مشهد فوری؛ قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر