شناسه خبر: ۱۶۱۴۱۴
لینک کوتاه کپی شد

درودی:

باید با بسترسازی برای یک انتخابات قانونی، زمینه حضور حداکثری مردم فراهم شود

دادستان عمومی و انقلاب مشهد بر لزوم تلاش مسئولان در زمینه ایجاد بستر‌های مناسب با هدف حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد.

باید با بسترسازی برای یک انتخابات قانونی، زمینه حضور حداکثری مردم فراهم شود

به گزارش مشهد فوری؛ محمدحسین درودی در جلسه بررسی قانون اخیر انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش‌رو اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام مردم سالار همواره برنقش و اهمیت حضور مردم در صحنه‌های مختلف سیاسی-اجتماعی تأکید داشته و انتخابات، بعنوان مهمترین عرصه ظهور و بروز اراده مردم در تمشیت امور تلقی می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به سیاست‌های انتخابات، ابلاغی از ناحیه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) گفت:معظم له همواره بر تلاش مسئولان برای برگزاری انتخاباتی سالم قانونی و مبتنی بر اخلاق و ارزش‌ها در زمان‌های مختلف تأکید کردند و بر همین اساس اقداماتی همچون تخریب و رفتار‌های غیر اخلاقی و غیر قانونی در عرصه انتخابات با ممنوعیت روبرواست. دادستان عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت در این قانون تاسیسات خوبی با هدف تسهیل در فرایند برگزاری انتخابات و نیز افزایش مشارکت عمومی پیش بینی شده که جای تقدیر دارد.

درودی خاطرنشان کرد: مفاد این قانون و تاسیسات جدید آن در جلسات مختلف از جمله در بیش از ده جلسه کمیته حقوقی -قضایی دادستانی عمومی و انقلاب مرکز استان مورد بحث قرار گرفته تا انشاءالله زمینه‌های اجرای دقیق آن در تمامی حوزه‌های قضایی استان بوجود آید.

image_2023-11-07_18-10-52

دادستان عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به برخی از ویژگی‌های قانون جدید انتخابات گفت: در بخش‌های مختلف این قانون شاهد تغییرات خوبی هستیم که نهایتاً منجر به بهبود فرایند برگذاری انتخابات خواهد شد.

درودی در پایان گفت: بررسی‌های قانونی در مجموعه قضایی استان آغاز شده و افزایش تعداد ثبت نام کننده نوید بخش رویداد یک انتخابات پرشور، قانونی و اخلاقی خواهد بود.

 

 

ارسال نظر