شناسه خبر: ۱۶۱۴۸۵
لینک کوتاه کپی شد

اکران "نقشه‌های قدیم مشهد از دوران قبل از اسلام" ‌در کتابخانه مرکزی امام خمینی

اولین نمایش عمومی "نقشه های قدیم مشهد از دوران قبل از اسلام" به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی و مشارکت کارخانه نوآوری مشهد در بخش گالری کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد اکران شد.

اکران "نقشه‌های قدیم مشهد از دوران قبل از اسلام" ‌در کتابخانه مرکزی امام خمینی

به گزارش مشهد فوری؛ سید رحمان میرزائیان، مدیرکل خلاقیت و نوآوری شهری شهرداری مشهد ‌با اشاره به تصویرنگاری نقشه شهرستان مشهد گفت: با توجه به اسناد تاریخی و مدارک مختلف موجود، افرادی در قالب یک تیم در پژوهشکده ثامن به تصویرنگاری مکان و نقشه شهرستان مشهد پرداخته‌اند.

وی از توسعه این تصویرنگاری و انتشار آن در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: این نقشه ها مربوط به دوران قبل اسلام تا به امروز است. در واقع نقشه‌های موجود در اعصار و موضوعات مختلف تهیه شده‌اند.

میرزائیان اظهار کرد: در این نقشه‌ها شما شاهد تحولات شهر در روند پیشرفت و توسعه شهر و حرم مطهر رضوی هستید. همچنین می‌توانید نمونه‌هایی از تحقیقات مردم شناسی را نیز در این تصاویر مشاهده کنید.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با بیان اینکه کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) مشهد به عنوان بزرگترین کتابخانه عمومی کشور است، اظهارداشت: افتتاح کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد پس از 25 سال این افتخار را برای ما داشت که مقام معظم رهبری یک جلد کلام الله مجید را با دست نوشته‌ای به رسم یادگار به این کتابخانه اهدا کرده‌اند.

وی افزود: این کتابخانه در حال ارائه بیش از 40 خدمت نوین در حوزه‌های مختلف است ضن اینکه خراسان رضوی از لحاظ تعداد کتابخانه‌های سیار رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است و هر یک از کتابخانه‌های سیار نقش 5 کتابخانه مستقر را در راستای ارائه خدمات کتابخانه‌ای به عموم مردم ایفا می‌کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی متنوعی در کتابخانه‌های عمومی استان در حال برگزاری است، از اختصاص 100 فضای کار اشتراکی در حوزه کسب و کارهای کوچک در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد خبرداد.

 

ارسال نظر