شناسه خبر: ۱۶۱۳۵۵
لینک کوتاه کپی شد

چاپ ۴ هزار عنوان کتاب طی۲ سال گذشته در خراسان رضوی

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: چهار هزار عنوان کتاب طی ۲ سال اخیر در این استان به چاپ رسیده است.

چاپ ۴ هزار عنوان کتاب طی۲ سال گذشته در خراسان رضوی

به گزارش مشهد فوری؛ فاطمه حسینی اظهار کرد: از بین کتاب‌های به چاپ رسیده هر سال چند کتاب به عنوان آثار برتر سال در قالب مراسم انتخاب کتاب سال خراسان رضوی، در بیستم آبان ماه معرفی خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: ۹۳۰ عنوان کتاب برای رقابت در بیستمین دوره از جشنواره انتخاب کتاب سال خراسان رضوی در مهلت مقرر به دبیرخانه این رویداد واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید که متناسب با محورهای فراخوان این دوره بود.

وی ادامه داد: در مرحله نخست داوری آثار رسیده ، ۴۱۱ عنوان به هیات داوران بازخوانی ارایه و بقیه حذف شد، پس از بازخوانی این آثار در نهایت ۱۹۳ عنوان کتاب در بخش‌های ادبیات، کودک، علوم سیاسی و اجتماعی، علوم تربیتی و روان شناسی، دینی و هنر به مرحله نهایی بیستمین دوره از انتخاب کتاب سال خراسان رضوی رسیدند.

حسینی گفت: از تعداد کتابهای رسیده به مرحله نهایی این رویداد، ۳۶ عنوان مربوط به بخش ادبیات، ۲۶ عنوان مربوط به بخش علوم سیاسی و اجتماعی، ۷۰ عنوان مربوط به بخش کودک، ۲۱ عنوان مربوط به بخش علوم تربیتی و روانشناسی، ۳۵ عنوان مربوط به بخش دینی و پنج عنوان مربوط به بخش هنر است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: برای هر محور از فراخوان و ارزیابی کتابهای مربوط به آن از اساتید و کارشناسان متخصص برجسته بهره گرفته شده که امید است برترین کتاب های منتشر شده از این بستر ترویج و حمایت شود.

وی زمان برگزاری آیین پایانی بیستمین دوره از انتخاب کتاب سال خراسان رضوی را هفته کتاب و در آبان ماه امسال ذکر کرد.

 

ارسال نظر