شناسه خبر: ۱۶۱۱۱۵
لینک کوتاه کپی شد

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد مطرح کرد؛

حضور بانوان روزنامه نگار ۴۱ کشور در جشنواره «رسانه خورشید»

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حضور بانوان روزنامه نگار و رسانه ای ۴۱ کشور دنیا در جشنواره بین المللی «رسانه خورشید» خبر داد.

حضور بانوان روزنامه نگار ۴۱ کشور در جشنواره «رسانه خورشید»

به گزارش مشهد فوری؛ ایمان شمسایی ظهر شنبه در حاشیه برگزاری جشنواره بین المللی رسانه خورشید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: الان رسانه‌ها صرفاً «راوی» نیستند. بلکه «خالق» هم هستند و اتفاقاتی را که وجود ندارند را هم ایجاد می‌کنند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شهر مشهد، شهری هویت ساز است و می‌تواند نمادی برای معرفی ایران اسلامی باشد.

شمسایی بیان کرد: معمولاً خبرنگاران و اصحاب رسانه مسائل و مشکلات را مورد بررسی قرار می‌دهند. اما کمتر پیش می‌آید که خود آن‌ها سوژه باشند و محور اصلی برنامه قرار بگیرند؛ لذا هر گردهمایی اصحاب رسانه، موضوعیت دارد و نقطه اشتراک بین افکار و دغدغه‌ها و مسائلی است که اهالی رسانه دارند. ضمن اینکه می‌تواند در قالب این رویدادها، تجربیات نیز با نمایندگان سایر رسانه‌ها به اشتراک گذاشته شود و وقتی این کار جنبه رقابت پیدا می‌کند نیز به اعتلای کیفی روزنامه‌ها نیز کمک می‌کند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: از سوی دیگر باید به این نکته توجه داشته باشیم که بانوان روزنامه نگار هرچند فعالیت زیادی دارند، اما با وجود تاثیرگذاری‌های فراوانی که دارند، آنگونه که باید دیده نمی‌شوند.

وی افزود: بانوان روزنامه نگار و رسانه‌ای دنیا از ۴۱ کشور در شهر مشهد گرد هم آمده‌اند تا هم تجربیات و مسائل خود را با هم به اشتراک بگذارند و از سوی دیگر با ایران اسلامی آشنا شوند. شهر مشهد، شهری هویت ساز است و می‌تواند نمادی برای معرفی ایران اسلامی باشد.

شمسایی خاطرنشان کرد: رسانه‌های مطرح دنیا که در ایران دفتر دارند، در جریان برگزاری این رویداد قرار گرفته‌اند و از آن‌ها دعوت به عمل آمده است. پس از پایان این برنامه، نقاط قوت و ضعف کار توسط شورای سیاستگذاری مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و برای ادامه این کار در سال‌های آن ده ورد توجه قرار خواهد گرفت تا اتفاقات بهتری رقم بخورد

برگزاری جایزه «مریم» برای روزنامه نگاران زن

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه همچنین گفت: رویداد دیگری هم در حوزه رسانه‌ای بانوان در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد پیگیری می‌شود. سال گذشته خانم «مریم کاظم زاده» به عنوان اولین عکاس و خبرنگار زن جنگ تحمیلی دار فانی را وداع گفت که برای ایشان مراسم بزرگداشتی در تهران برگزار شد و این نوید داده شد که جایزه «مریم» به عنوان جایزه‌ای برای روزنامه نگاران بانوی ایرانی برگزار شود.

وی گفت: در این رویداد نمایندگان رسانه‌های مختلف رادیویی، تلویزیونی، خبرگزاری‌ها و حتی بلاگرهای مشهور نیز حضور پیدا کرده‌اند که می‌توانند پوشش مناسبی برای اخبار این جشنواره باشند. علاوه بر این، تعدادی از خبرنگاران مقیم که دفتر نمایندگی رسانه‌های آن‌ها در ایران وجود دارد نیز در این برنامه حاضر هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به خبرنگاران الجزیره، المیادین، خبرگزاری فرانسه و تلویزیون ملی چین اشاره کرد.

 

ارسال نظر