شناسه خبر: ۱۶۰۲۱۰
لینک کوتاه کپی شد

15 شهر فاقد سینما در استان خراسان رضوی وجود دارد

رئیس سازمان سینمایی کشور گفت : 15 شهر فاقد سینما در استان خراسان رضوی وجود دارد که تجهیز هر سالن که دارای سه سالن مجزا باشد 3 میلیارد تومان هزینه دارد.

15 شهر فاقد سینما در استان خراسان رضوی وجود دارد
به گزارش مشهدفوری، محمد خزائی پیش از ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری تربت حیدریه در جمع هنرمندان تربت حیدریه با اشاره به وجود ۶۰۰ سالن سینما از اوایل انقلاب تاکنون در کشوراظهار کرد : تلاش میشود تعداد سالن های سینما در دولت فعلی به ۱۲۰۰ سالن سینما برسد که طبق بررسی ظرفیت های هرمنطقه سالن سینما فعال خواهد شد.
وی افزود: ۱۵ شهر فاقد سینما در استان خراسان رضوی وجود دارد که تجهیز هر سالن که دارای سه سالن مجزا باشد 3 میلیارد تومان هزینه دارد خزائی بیان کرد: ۲۲۵ شهر در کل کشور بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت دارند که سعی میکنیم در یک سال ۲۰۰ سالن سینما در کل کشور فعال شود.
رئیس سازمان سینمایی کشور با بیان اینکه مشکل اساسی درسینما مشکل مخاطب است.
وی افزود : مردم ترجیح میدهند فیلم ها را درسینماهای استاندارد و بخش خصوصی ببینند و از طرفی هرچه شهرها نسبت به سالن سازی مدرن اقدام کنند این امر به نفع آینده آن شهر وحتی شهرستان است .
خزائی درخصوص دفاتر سینمای جوان گفت : انجمن سینمای جوان هر استان قلب تپنده آن استان است و تلاش ما بر این است که بعد از ۱۲ سال امکانات اولیه را برای دفاتر شهرستانی سینمای جوان فراهم کنیم.

منبع: فارس

368

ارسال نظر