شناسه خبر: ۱۶۰۱۲۲
لینک کوتاه کپی شد

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد؛

ضرورت برنامه ریزی برای کاهش تراکم دانش آموزی در شهرهای مهاجرپذیر

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شهرهای مهاجرپذیر با تراکم دانش آموزی در کلاس‌های درس مواجه هستند بر ضرورت برنامه ریزی برای کاهش تراکم دانش آموزی در این مناطق تاکید کرد.

ضرورت برنامه ریزی برای کاهش تراکم دانش آموزی در شهرهای مهاجرپذیر

به گزارش مشهد فوری ، یوسف نوری شامگاه جمعه در حاشیه سفر به شهرستان‌های چناران، گلبهار و طرقبه-شاندیز استان خراسان رضوی اظهار کرد: در شهرهای مهاجرپذیر کشور رشد بسیار زیاد جمعیت دانش آموزی داریم، لذا برای جلوگیری از تراکم بالای دانش آموزان در کلاس‌های درس، باید اقدام به ایجاد و توسعه فضاهای جدید آموزشی در این مناطق نمائیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در این راستا جذب همکاری و مشارکت خیران و نهادهای مردمی در دستور کار است و با به کارگیری همه ظرفیت‌ها تلاش می‌کنیم، کمبود فضای آموزشی را جبران کرده و از تراکم بالاتر از ۳۰ دانش آموز در کلاس، جلوگیری کنیم.

وی در بازدید از هنرستان شهید سلیمانی شهر گلبهار گفت: این هنرستان با پنج هزار متر مربع زیربنا، با معماری مناسبی ساخته شده که در حوزه مهارت آموزی و کارآفرینی، می‌تواند دانش آموزان این مناطق را تحت پوشش قرار داده و نیازهای بازار کار را پاسخگو باشد.

نوری با تاکید بر کمک و مشارکت خیران در تأمین نیازهای آموزش و پرورش، به ویژه در حوزه ساخت فضاهای آموزشی، اظهار کرد: در شهرستان چناران، تعدادی طرح نیمه تمام وجود دارد که نیاز به رفع موانع و یا اعمال تغییر کاربری دارد که برای حل مشکلات آن‌ها تاکید شد.

وزیر آموزش و پرورش هدف از سفر به شهرستان طرقبه-شاندیز را بازدید از پروژه‌های آموزشی در حال ساخت و بررسی روند فعالیت آموزش و پرورش این شهرستان اعلام کرد.

گفتنی است افتتاح یک باب مدرسه در شهر گلمکان و نشست با اعضای شورای آموزش و پرروش این شهرستان از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه وزیر آموزش و پرورش به خراسان رضوی است.

منبع: مهر

316

ارسال نظر