شناسه خبر: ۱۵۹۹۱۸
لینک کوتاه کپی شد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:

تمدید یک هفته‌ای تعطیلی آموزش حضوری مدارس شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تعطیلی آموزش حضوری مدارس شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی استان که از ۱۳ بهمن مدت ۲ هفته اعلام شده بود یک هفته دیگر تمدید شد.

تمدید یک هفته‌ای تعطیلی آموزش حضوری مدارس شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی

به گزارش مشهد فوری ، قاسمعلی خدابنده اظهار کرد: تعطیلی آموزش حضوری مدارس شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی استان که از ۱۳ بهمن مدت ۲ هفته اعلام شده بود یک هفته دیگر تمدید شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: با توجه به افزایش ابتلا به سویه اومیکرون، تعطیلی آموزش‌ حضوری در تمامی مدارس و مهدهای کودک شهرستان‌ها و مناطقی از استان که از نظر شیوع کرونا دارای وضعیت قرمز و نارنجی هستند از جمله مشهد یک هفته دیگر تمدید شد و فرآیندهای آموزشی و پرورشی در این مراکز به صورت غیرحضوری پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین در ستاد استانی مقابله با کرونا مقرر شد دروس کارگاهی در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش به شرط دریافت دستکم ۲ دز واکسن توسط هنرجویان، رعایت بهداشت فردی، استفاده از ماسک، تهویه مناسب و رعایت حضور حداکثر ۱۵ نفر در کارگاه و همچنین عدم حضور هنرجو درصورت داشتن علایم بیماری، در تمامی رنگ‌بندی‌ها به صورت حضوری باشد.

خدابنده با تاکید بر اینکه حضور افرادی که در دوران قرنطینه بیماری هستند در مدرسه ممنوع است گفت: در سایر شهرها، چنانچه تغییری در وضعیت رنگ‌بندی انجام شود روسای ادارات آموزش و پرورش با هماهنگی فرمانداران به عنوان روسای شوراهای آموزش و پرورش و ستاد استانی مقابله با کرونا در خصوص تغییر وضعیت برگزاری کلاس‌های درسی تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: در شهرستان‌های با وضعیت قرمز و نارنجی، حضور نیروهای اجرایی در هر مدرسه با تشخیص مدیر آن مرکز آموزشی و در راستای فراهم کردن شرایط مناسب برای پاسخگویی به اولیای دانش آموزان و رصد فعالیت‌های غیر حضوری آموزشی و پرورشی انجام می‌شود.

منبع: ایرنا

345

ارسال نظر