شناسه خبر: ۱۵۹۶۰۱
لینک کوتاه کپی شد

مراکز پیش دبستانی و مهدهای کودک از امروز به صورت حضوری فعال شدند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: فعالیت حضوری مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و مدارس استثنایی این استان از ۲۸ دی ماه از سر گرفته شد.

مراکز پیش دبستانی و مهدهای کودک از امروز به صورت حضوری فعال شدند

به گزارش مشهد فوری ، قاسمعلی خدابنده اظهار کرد: فعالیت حضوری مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و مدارس استثنایی این استان از ۲۸ دی ماه از سر گرفته شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و مدارس استثنایی این استان که پیش از این به علت نگرانی از شیوع سویه جدید کرونا از چهارم دی ماه تعطیل اعلام شده بود، براساس بازدیدهای به عمل آمده توسط دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش از امروز به صورت حضوری و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت خواهند داشت.

وی ادامه داد: دستورالعمل بازگشایی این مراکز به ادارات آموزش و پرورش ارسال شده و بر این اساس مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی پس از برگزاری جلسه با حضور نماینده دانشگاه علوم پزشکی و بررسی مجدد شرایط و ظرفیت‌ها، ارائه درخواست کتبی خود برای بازگشایی، تکمیل فرم‌های الکترونیکی و خود اظهاری طراحی شده، می‌توانند مجوز آغاز فعالیت‌های حضوری خود را از ادارات آموزش و پرورش دریافت نمایند.

خدابنده گفت: تمامی مدارس استثنایی نیز از روز چهارشنبه ٢٩ دی ماه فعالیت‌های آموزشی و پرورشی خود را با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی به شکل حضوری از سر خواهند گرفت.

خراسان رضوی دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش آموز است.

منبع: ایرنا

345

ارسال نظر