شناسه خبر: ۱۵۸۶۹۵
لینک کوتاه کپی شد

نحوه برخورد با غیبت غیر موجه دانش‌آموزان مانند قبل از کرونا است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: نحوه برخورد با غیبت موجه و غیرموجه همانند قبل از شیوع ویروس کرونا است و مراحل اداری آن شامل اخطار به دانش آموز، اخطار به ولی، کسر نمره انضباط و غیره می‌شود.

نحوه برخورد با غیبت غیر موجه دانش‌آموزان مانند قبل از کرونا است

به گزارش مشهد فوری ، قاسم‌علی خدابنده اظهار کرد: نحوه برخورد با غیبت موجه و غیرموجه همانند قبل از شیوع ویروس کرونا است و مراحل اداری آن شامل اخطار به دانش آموز، اخطار به ولی، کسر نمره انضباط و غیره می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مراحل اداری و مواجهه با غیبت دانش‌آموزان در کلاس درس حضوری مدارس همانند قبل از دوران شیوع کرونا و طبق آیین‌نامه خواهد بود.

وی افزود: وقتی برگزاری مدارس و کلاس‌های درس به صورت حضوری از سوی وزارتخانه اعلام و برنامه‌ریزی شده است، الزام به حضور دانش‌آموزان در کلاس درس نیز همانند ایام قبل از کرونا خواهد بود.

خدابنده اظهار کرد: بازگشایی کامل مدارس و اعلام محوریت آموزش حضوری به این معناست که همه دانش‌آموزان طبق قواعد اعلامی باید در کلاس درس حاضر شوند و خواستار مشارکت و تعامل خانواده‌ها هستیم تا از آسیب آموزشی به دانش‌آموزان جلوگیری شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، وسایل شخصی و همچنین مواد ضدعفونی کننده از جمله مواردی است که به خوبی و به صورت کامل در مدارس در حال اجراست.

وی با تاکید بر اینکه والدین نباید نگران باشند، افزود: برای ما سلامت معلمان و دانش آموزان در درجه اول اهمیت قرار دارد و همکاران ما آموزش‌های لازم را در این زمینه فراگرفته‌اند.

خدابنده اظهار کرد: بالغ بر ۹۰ درصد معلمان استان دوز اول و ۸۰ درصد دوز دوم واکسن کرونای خود را دریافت کرده‌اند و دانش‌آموزان مشمول نیز به صورت میانگین ۸۶ درصد واکسن زده‌اند بنابراین روند بخوبی در حال انجام است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: آموزش مجازی به تنهایی برطرف کننده نیاز کامل آموزشی دانش‌آموزان نیست و باتوجه به انجام واکسیناسیون در حد مطلوب و کاهش شیوع بیماری، آموزش‌های حضوری به صورت تدریجی در مدارس به اجرا درآمده است.

هم اکنون خراسان رضوی دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش آموز است که حدود ۹ درصد جمعیت دانش آموزی کشور را دربرمی‌گیرد.

منبع: ایرنا

345

ارسال نظر