شناسه خبر: ۱۵۲۹۳۰
لینک کوتاه کپی شد

تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم در مشهد

چهار نفر از خانواده شهدای ارتش و سپاه مدافع حرم روز پنجشنبه طی مراسمی در قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق ارتش در مشهد تجلیل شدند.

تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم در مشهد

به گزارش مشهد فوری ، امیر سرتیپ رضا آذریان در مراسم تجلیل از خانواده شهدای ارتش و سپاه مدافع حرم که در قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق ارتش در مشهد برگزار شد، گفت: امنیتی که امروز در منطقه و کشور ایجاد شده است به برکت حماسه آفرینی شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم است و به فرموده رهبر معظم انقلاب زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای نیروی زمینی ارتش در شمال شرق کشور افزود: شهدا در مکتب اهل بیت(ع) درس خوانده‌اند، ما همیشه قدردان ایثارگری‌های آنها هستیم.

وی با اشاره به نخستین سالگرد شهادت شهید سلیمانی ادامه داد: تشییع باشکوه پیکر این شهید والا مقام بار دیگر پشتیبانی مردم از انقلاب را نشان داد.

امیر آذریان با بیان اینکه توصیه شهدا پیروی از ولایت است گفت: وصیت نامه شهدا را باید تکثیر و فرهنگ‌سازی کرد به خصوص در میان نسلی که ندیده‌اند چه اتفاقاتی افتاده و ما در این عرصه آنگونه که باید کاری انجام نداده‌ایم.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای نیروی زمینی ارتش در شمال شرق کشور افزود: امروز ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح همچنان مرزبان کشور و انقلاب اسلامی است. علاوه بر بخش زمینی، سه هزار و ۷۰۰ نقطه پدافند هوایی در کشور وجود دارد که حرکات دشمن را رصد می‌کند و روز به روز هم بر توان رزمی و آمادگی ما افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: برای انجام هر ماموریت تجهیزات و تسلیحات ما به روز است اما نمی‌توانیم همه را به تصویر بکشیم در شرایط بسیار خوب دفاعی قرار داریم و آماده و گوش به فرمان فرمانده کل قوا هستیم. دشمن بداند اگر دست به تحرکی بزند با سخت‌ترین شرایط پیش بینی نشده روبرو خواهد شد و جواب دندان شکن خواهد گرفت.

در مراسم امروز از خانواده شهیدان محمدی مفرد، جودی ثانی، سنجرانی و سمائی تجلیل شد. شهدای ارتشی مدافع حرم، شهید جواد محمدی مفرد بهمن ۹۴، شهید سید مهدی جودی ثانی تیرماه ۹۶ و شهید محمدرضا سنجرانی مهر ۹۶ و سردار سپاهی شهید غلامرضا سمائی آبان ۹۵ در دفاع از حرم حضرت زینب (س) به شهادت رسیدند.

منبع: ایرنا

318

ارسال نظر