شناسه خبر: ۱۶۰۱۷۰
لینک کوتاه کپی شد

در گفتگو با حمیدرضا سهیلی، پیشکسوت تئاتر استان مطرح شد؛

لزوم پرداختن به اصل جشنواره و کمرنگ کردن حواشی

حمیدرضا سهیلی گفت: جشنواره‌ی امسال با لکنتی بزرگ که شیوع کرونا باعث آن بود، آغاز می‌شود و همین اصلی‌ترین چالش پیش روست.

لزوم پرداختن به اصل جشنواره و کمرنگ کردن حواشی

به گزارش مشهد فوری ، حمیدرضا سهیلی پیشکسوت تئاتر استان در خصوص سی و دومین دوره ازجشنواره تئاتر فجر استان خراسان رضوی گفت: طی دوسال گذشته جشنواره تئاتر استان در محدودیت بسیار برگزار شد اما امسال قرار است دوباره مثل گذشته برگزار شود و لذا باید همه دست به دست بدهند تا به بهترین نحو برگزار شود و چرخ تاتر و جشنواره‌های تاتری دوباره بر ریل حرکت بیفتد.

نویسنده ‌کتاب صدسال تئاتر مشهد در خصوص حضور نسل جدید در جشنواره گفت: حضور جوانان که نوید آن را داده‌اند مغتنم است اما این حضور باید در کنار دیگر هنرمندان مطرح و صاحب‌نام باشد تا در انتقال تجربه‌ها به جوانان کمک کند.

وی افزود: پرداختن به اصل جشنواره و کمرنگ کردن حواشی، بهترین راه برای فائق آمدن بر چالش‌های منفی بعضا به‌وجود آمده توسط افکار کوته‌بینانه در جشنواره است.

این نویسنده و کارگردان پیشکسوت تاتر بیان کرد: بعضی آدمها با افکاری مسموم در جشنواره‌ها به‌جای پرداختن به اصل برگزاری فاخر جشنواره، به فرعیات می‌چسبند و ما می‌بینم چالش اینکه چه کسی جایزه بگیرد و چه‌‌کی نگیرد، کی می‌تواند روی سن برود و کی نمی‌تواند و... بر اصل مهم برگزاری جشنواره اولویت پیدا می‌کند.

وی افزود: با توجه به تیم مدیریتی جوان اداره ارشاد، به عقیده‌ی من شاهد جشنواره خوبی در مقایسه با سال‌های قبل خواهیم داشت نوید آن است.

316

ارسال نظر