شناسه خبر: ۱۶۰۱۶۸
لینک کوتاه کپی شد

حضور پررنگ جوانان درجشنواره تئاتر فجر خراسان رضوی

دبیر سی و دومین جشنواره تاتر فجر خراسان رضوی گفت: یکی از مهم ترین تفاوت های این دوره با سال های قبل، حضور پررنگ جوانان در عرصه نمایش است.

حضور پررنگ جوانان درجشنواره تئاتر فجر خراسان رضوی

به گزارش مشهد فوری ، محمد جهان پا اظهار کرد: بیشتر نمایشنامه هایی که به دبیرخانه رسیده مربوط به مشهد است و شهرهایی مانند سبزوار، نیشابور، تربت حیدریه، درگز، خلیل آباد و کاشمر نیز در جشنواره حضور دارند که سبزوار با ارسال بیش از پنج اثر حضور پررنگ تری داشته است. وی ادامه داد: گروه ها تا 30 مهر برای تمرینات شان فرصت دارند، سپس به مدت 10 روز بازبینی آثار را انجام می دهیم و 15 آبان هم اسامی 15 گروه راه یافته به مرحله نهایی جشنواره اعلام می شود تا در هفته اول آذر به صورت حضوری رقابت کنند. در نهایت نیز سه اثر برای راه یابی به جشنواره بین المللی فجر انتخاب می شوند.

دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان خراسان رضوی با اشاره به حضور گسترده جوانان جویای نام تئاتر مشهد گفت: این اتفاق خیلی خوب و بی نظیر است. باید فرصت و بستر دیده شدن جوانان را در جشنواره فراهم کنیم تا در کنار جوانانی که تجربه چندین ساله حضور در جشنواره را دارند، بدرخشند.

جهان پا به پررنگ شدن موضوع نقد در جشنواره امسال اشاره کرد و گفت: داوران منتقد ما پنج جایزه به بازیگر زن و مرد، کارگردان، نویسنده و اثر برتر اهدا می کنند که جوایز به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و حامیان مالی جشنواره به این افراد اهدا می شود.

وی درخصوص جوایز ویژه این دوره از جشنواره تئاتر استان نیز بیان کرد: عزیزانی که در حوزه ایثار و شهادت اثر ارائه می کنند از سوی بنیاد شهید خراسان رضوی جوایزی به آن ها اعطا می شود. همچنین در حوزه سیره حضرت رضا(ع) از سوی موسسه آفرینش های هنری جوایزی در حوزه ادبیات حماسی از سوی حوزه هنری و برای نمایش اولی هایی که اصول صحیح نمایش نامه نویسی را رعایت کرده باشند از سوی گروه ادبیات نمایشی دانشگاه اقبال لاهوری و برای گروه هایی که در حوزه اهمیت خانواده، جایگاه کودک و نوجوان اثر ارائه کنند از سوی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان خراسان رضوی جوایزی اهدا می شود.

316

ارسال نظر