شناسه خبر: ۱۵۹۴۲۳
لینک کوتاه کپی شد

پیشرفت 41 درصدی عملیات اجرایی احداث پروژه پردیس تئاتر مشهد

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد با اشاره به آخرین وضعیت پروژه پردیس تئاتر شهر مشهد گفت: عملیات اجرایی احداث پروژه پردیس تئاتر شهر مشهد در حال حاضر از حدود ۴۱ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

پیشرفت 41 درصدی عملیات اجرایی احداث پروژه پردیس تئاتر مشهد

به گزارش مشهد فوری ، سید خلیل منبتی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه پردیس تئاتر شهر مشهد اظهار کرد: عملیات اجرایی احداث پروژه پردیس تئاتر شهر مشهد در حال حاضر از حدود ۴۱ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد افزود: عملیات اجرایی پروژه پردیس تئاتر شهر مشهد واقع در خیابان پیروزی ۱۴ در زمینی با مساحت ۵۲۰۰ متر مربع با زیربنای تقریبی ۱۴ هزار متر مربع در چهار طبقه آذر ۱۳۹۸ آغاز شد.

وی تصریح کرد: این پردیس دارای سالن نمایش اصلی به ظرفیت ۷۰۰ نفر، سه سالن بلک‌باکس به ظرفیت ۲۰۰ نفر و سالن سینما ۱۳۰ نفره و سایر کاربری‌ها همچون کتابخانه و نگارخانه است.

منبتی افزود: از جمله پیچیدگی‌های این پروژه می‌توان به ۲۸ نوع تیپ دیوار بتنی با ارتفاع متفاوت تا ۱۷ متر و ترکیب اسکلت بتنی و فلزی و وجود بیشتر تاسیسات مکانیکی در داخل دیوارها اشاره کرد که همین امر اجرای پروژه را زمانبر کرده است.

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد ادامه داد: با این وجود با توجه به افزایش فعالیت‌های نازک‌کاری آمفی تئاتر اصلی و فضای اداری و همچنین اصلاح برنامه زمان‌بندی این پروژه در انتهای سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری خواهد رسید.

پروژه احداث مجتمع پردیس تئاتر شهر مشهد ۷ آذر ماه ۱۳۹۸ با حضور سید عباس صالحی، وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آغاز شد. آن زمان اعلام شد برای احداث این پروژه ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و فاز نخست این پروژه ظرف ۵۲۰ روز به بهره‌برداری خواهد رسید. وعده‌ای که پس از تاخیرهای فراوان در اجرای پروژه پس از گذشت بیش از ۲ سال تاکنون محقق نشده است.

منبع: ایسنا

345

ارسال نظر