شناسه خبر: ۱۳۹۶۳۶
لینک کوتاه کپی شد

پردیس تئاتر مشهد به‌زودی کلنگ‌زنی می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: امیدواریم در ایام دهه کرامت شاهد کلنگ‌زنی پردیس تئاتر مشهد باشیم.

پردیس تئاتر مشهد به‌زودی کلنگ‌زنی می‌شود

به گزارش مشهد فوری ، احسان اصولی ظهر امروز در نشستی خبری در سالن جلسات شورای شهر مشهد اظهار داشت: مهرماه ۹۷ فراخوانی داده شد و دعوت شد از طراحان و کسانی که صاحب ایده هستند تا نظراتشان را ارئه دهند، در نهایت با برگزاری جلسات داوری یکی از این آثار انتخاب شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: بودجه‌ای که در سال ۹۸ برای پردیس تئاتر در نظر گرفته شده‌است، ۶.۵ میلیارد تومان نقد و ۱۰ میلیارد هم غیرنقد است.

اصولی با بیان اینکه امیدواریم در دهه کرامت شاهد کلنگ‌زنی این مجموعه باشیم گفت: اجرای این پروژه تا پایان سال ۹۹ خواهد بود.

وی تصریح کرد: درباره ایجاد خانه ادبیات مشهد هم باید گفت با توجه به این‌که منزل مرحوم فرخ خراسانی در حال حاضر موجود است، قرار بر این شد تا این مجموعه تملک شود و خانه ادبیات مشهد آنجا شکل بگیرد.

اصولی ادامه داد: اگر براساس نرخ کارشناسی با خانواده مرحوم فرخ به نتیجه رسیدیم که این ملک خریداری می‌شود در غیر این صورت ظرف مدت یک ماهه شهرداری گزینه جایگزین این محل را برای تاسیس خانه ادبیات پیشنهاد می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه خانه ادبیات نیز در ذیل خانه هنرمندان تشکیل می‌شود گفت: خانه هنرمندان هم روز گذشته کارهای ثبت آن نهایی شده‌ است و به‌زودی این مجموعه نیز راه‌اندازی می‌شود.

اصولی با عنوان اینکه روز مشهد نباید تحت شعاع مناسبت دیگری باشد، همچنین آن روز باید ریشه و سابقه و دلیلی برای انتخاب باشد تا به این روز روحیه دهد اظهار داشت: روز ورود امام رضا(ع) به مشهد به تاریخ شمسی به نظرم گزینه مناسبی برای روز مشهد است.

منبع: قدس

159

ارسال نظر