شناسه خبر: ۸۰۷۳۰
لینک کوتاه کپی شد

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور دکتری تخصصی پزشکی

نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پزشکی اعلام شد و پذیرفته شدگان در روز‌های ۲۶ و ۲۷ شهریور می‌توانند در دانشگاه‌ها ثبت نام کنند.

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور دکتری تخصصی پزشکی

به گزارش مشهدفوری، امروز اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره‌های دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۹۷-۹۸ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد.

با اعلام نتایج نهایی آزمون ورودی، پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره‌های دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) می‌توانند با همراه داشتن مدارک مورد نیاز از تاریخ ۲۶ شهریور تا ۲۷ شهریور ۹۷ به اداره آموزش دانشگاه محل قبولی یا سایت دانشگاه مربوطه مراجعه و ثبت نام نهایی کنند.

لازم به ذکر است؛ عدم مراجعه و ثبت نام هر یک از پذیرفته شدگان در تاریخ‌های مقرر به منزله انصراف بوده و هیچگونه اعتراضی در این مورد پذیرفته نخواهد بود. کسانی که به هر دلیل ثبت نام نکنند و یا پس از ثبت نام در دانشگاه انصراف دهند به مدت یک سال از شرکت در امتحان محروم خواهند شد. این محرومیت شامل پذیرفته شدگان با پرداخت شهریه (بین الملل سابق و آزاد اسلامی) نمی‌شود.

اعلام اسامی پذیرفته شدگان صرفاً براساس گزینش علمی بوده و انجام سایر مراحل پذیرش توسط دانشگاه مربوطه انجام می‌شود.

گفتنی است؛ از تمامی پذیرفته شدگان آزمون دوره دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) که سند تعهد محضری به محل اشتغال خود ندارند و یا بورسیه وزارت متبوع و سازمان‌های دیگر نیستند (به غیر از دانشگاه‌های شهریه پرداز و آزاد اسلامی) تعهد محضری اخذ می‌شود.

براساس آیین نامه‌ها و به منظور جلوگیری از تقلب و تخلف در آزمون‌های ورودی، در صورت اثبات عدم صحت مدارک ارسالی توسط داوطلب و یا هرگونه تقلب در کلیه مراحل آزمون، در هر زمان از تحصیل، از ادامه تحصیل داوطلب ممانعت به عمل آمده و طبق مقررات عمل خواهد شد.

در رشته‌هایی که دانشجو بصورت مشترک بین دو دانشگاه پذیرش می‌شود فرد پذیرفته شده دانشجوی دانشگاه مبدأ (اول) خواهد بود (پذیرفته شدگان باید جهت ثبت نام به دانشگاه مبدأ مراجعه کنند). ضمناً دانشجو باید آمادگی داشته باشد تا تمام یا قسمتی از دوره آموزشی یا پژوهشی خود را در هر محلی که دانشگاه مبدأ تعیین می‌کند، بگذراند.

پذیرفته شدگان دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، اصفهان، ایران، قزوین و شیراز برای ثبت نام مواردی را متذکر شده اند که لازم است داوطلبان برای کسب اطلاع از این موارد به سایت اینترنتی این دانشگاه‌ها مراجعه کنند.

کارنامه برای مردودین حاوی نمره خام درس به درصد، نمره تراز درس به درصد، نمره کتبی، نمره آخرین فرد دعوت شده به مصاحبه، رتبه در سهمیه و رتبه در کل و برای پذیرفته شدگان مرحله اول علاوه بر موارد فوق، نمره مصاحبه، نمره نهایی و همچنین رتبه داوطلب و رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد در هر انتخاب خواهد بود.

اسامی رتبه‌های برتر اول تا سوم هر رشته نیمه دوم آبان ماه به دفاتر استعداد درخشان و معاونت‌های آموزشی دانشگاه‌های مربوطه ارسال خواهد شد. متقاضیان استفاده از مزایای رتبه‌های برتر می‌توانند از نیمه آبان ماه به بعد به واحد‌های اعلام شده، مراجعه کنند.

22

ارسال نظر