شناسه خبر: ۷۶۹۶۴
لینک کوتاه کپی شد

فاز یک زائرسرای بزرگ رضوی افتتاح می‌شود

هم‌زمان با ایام دهه کرامت فاز یک زائرسرای بزرگ رضوی فردا با حضور آیت‌الله نوری همدانی و حجت الاسلام رئیسی به بهره‌برداری می‌رسد.

فاز یک زائرسرای بزرگ رضوی افتتاح می‌شود

به گزارش مشهد فوری ، هم‌زمان با ایام دهه کرامت فاز یک زائرسرای بزرگ رضوی فردا با حضور آیت‌الله نوری همدانی و حجت الاسلام رئیسی به بهره‌برداری می‌رسد.

فاز نخست زائرسرای بزرگ رضوی فردا دوشنبه اول مرداد‌ماه 1397 با حضور آیت‌الله نوری همدانی و حجت‌الاسلام رئیسی تولیت آستان قدس رضوی به بهره‌برداری می‌رسد.

این پروژه در راستای توجه به زائران مستضعف آستان قدس رضوی و با پیگیری حجت‌الاسلام رئیسی تولیت آستان مراحل ساختش در دستور کار قرار گرفت و فاز نخست آن به مساحت 12 هزار متر مربع فردا به بهره‌برداری می‌رسد.

زائر‌سرای بزرگ رضوی در فضایی بالغ بر 82 هزار متر مربع در خیابان چمن مشهد مقدس احداث شده که فاز اول آن در قالب هشت بلوک در فضایی به مساحت 12 هزار متر به بهره‌برداری می‌رسد که 6 بلوک آن به صورت واحد‌های سوئیتی و دو بلوک آن به صورت عمومی و هیأتی طراحی شده است که در 15 ماه ساخته شده و روزانه پذیرای 900 نفر خواهد بود.

همچنین مساحت ساختمان‌های این پروژه 50 هزار متر مربع است که طی چند مرحله به بهره‌برداری خواهد رسید. فاز دوم آن هم پیشرفت 60 درصدی دارد که گنجایش پذیرش روزانه هزار و 500 نفر را دارد. همچنین این فاز زائر‌سرا تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

باقی‌مانده پروژه عظیم زائرسرای بزرگ رضوی هم در قالب فاز سوم ساخته خواهد شد که قرار است با کمک خیران و سرمایه‌گذاران به بهره‌برداری برسد.

22

ارسال نظر