شناسه خبر: ۱۶۱۲۳۱
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری:

تصویب سند توسعه ۷ محله هدف بازآفرینی در ستاد بازآفرینی خراسان رضوی

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد، از تصویب سند توسعه ۷ محله هدف بازآفرینی مشهد، در آخرین جلسه ستاد بازآفرینی خراسان رضوی خبر داد.

تصویب سند توسعه ۷ محله هدف بازآفرینی در ستاد بازآفرینی خراسان رضوی

به گزارش مشهد فوری؛ محمود عبداله زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: سند توسعه محله یکی از مهمترین اسناد در راستای شناسایی معضلات، چالش ها و مشکلات موجود در محلات و ارائه راهکارهای برون رفت از این مشکلات با همراهی همه نهادهای متولی و مشارکت خود شهروندان است، که پس از استقرار دفاتر تسهیلگری در این محلات تهیه و تدوین شده و برای اجرا و ابلاغ به همه ذینفعان، نیازمند بررسی و تصویب در ستاد بازآفرینی استان است.

وی ادامه داد: این اسناد به طور معمول طی ۶ مرحله شامل ورود به محله، اعتمادسازی و بسترسازی،  شناسایی افراد معتمد و علاقه مند، بکارگیری و ارتقاء ظرفیت محله، تشکیل نهادها و احیاء هویت و برنامه ریزی و طراحی انجام می شود و خروجی آن در قالب سند توسعه محله به عنوان سند اصلی اقدامات برای بهبود کیفیت کالبدی، اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی محله مورد نظر، مورد بهره برداری قرار می گیرد. 

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری تاکید کرد: یکی از مهمترین ویژگی های اسناد توسعه محله، مشارکت مستقیم ساکنان این محلات در تدوین آن است که باعث می شود میزان تحقق پذیری و اجرای این اسناد به طور قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

عبداله زاده افزود: با پیگیری های صورت گرفته در آخرین جلسه ستاد بازآفرینی خراسان رضوی، سند توسعه ۷ محله شامل محلات قائم، شهرک شیرین، کوی آقا مصطفی خمینی، امام هادی(ع)، کوی ۲۲ بهمن، آبکوه(سعدآباد) و کوی سلمان پس از بررسی های فنی و کارشناسی و با همراهی ستاد بازآفرینی شهرستان مشهد و فرمانداری به تصویب رسید و با شروع اجرای آن توسط نهادها و دستگاه های متولی و مشارکت شهروندان امیدواریم شاهد بهبود کیفیت زندگی در این محلات باشیم.

 

ارسال نظر