شناسه خبر: ۵۷۲۲۱
لینک کوتاه کپی شد

طرح اصلاح طلبان برای گوش مالی قالیباف

اصلاح‌طلبان از هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی و تئوری‌سازی برای انتخابات سال ۱۴۰۰ هستند.

طرح اصلاح طلبان برای گوش مالی قالیباف

به گزارش سایت مشهد فوری ، مرتضی الویری، شهردار سابق تهران و از منتخبان اصلاح‌طلب راه‌یافته به شورای شهر پنجم تهران، به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با اشاره به چیزی به نام «تخلفات مطروحه در شهرداری تهران» گفته است:

من با گوشمالی متخلفان، مخالفتی ندارم. ‌ فساد نهادینه شدن اعتماد مردم را نسبت به حاکمیت نابود خواهد کرد. وقتی مردم برای پیشبرد کارهایشان مجبور باشند رشوه بدهند، اعتماد خود را به سیستم از دست می‌دهند. زمانی که پروژه‌ای صد میلیارد تومانی با ۵۰۰ میلیارد تومان به انجام می رسد، پولش از جیب مردم می‌رود. مردم مشتاق هستند روزی را ببینند که شهرداری شفاف، بدون ابهام و تخلف است و هر کس در جای خود قرار دارد. البته برخورد و محاکمه متخلفان بر عهده قوه قضائیه است و وظیفه ما ارائه گزارش است.

به گزارش ایلنا، او می‌افزاید: یکی از چالش‌های اصلی شهرداری نهادینه شدن فساد است. در حال حاضر گزارش‌های نگران کننده‌ای از فساد در عزل و نصب مدیران، فساد در مناقصه‌ها ومزایده‌ها، فساد در واگذاری‌ها و تغییر کاربری‌ها به گوش می‌رسد و همه این‌ها ایجاب می‌کند که برخوردی سیستماتیک برای جلوگیری از فساد در شهرداری تهران شکل بگیرد.[۵]

*همانطور که در شماره‌های قبلی وبلاگ مشرق توضیح داده شد، چهره‌های جریان سیاسی خاص، برنامه‌ریزی موسّعی را برای تخریب «محمدباقر قالیباف» و مدیریت جهادی‌اش تدارک دیده‌اند.

در انتهای این برنامه‌ها نیز قرار است که از دوران ۱۲ ساله شهرداری قالیباف، یک سیاه‌نمایی همه‌جانبه صورت گیرد و به سخن دیگر یک نوع احمدی‌نژادسازی (به لحاظ سیاه‌نمایی از عملکرد اجرایی دولت وی) از شهردار اصولگرای تهران در حافظه افکار عمومی ایجاد شود.

در این زمینه البته ترور شخصیت قالیباف و متهم کردن وی به مقولاتی مثل فساد، بی‌اخلاقی و... نیز در سطوح مختلف انجام خواهد شد کما اینکه اصلاح‌طلبان در حالی مدعی فساد در شهرداری تهران هستند که ادعای آنها در زمینه املاک نجومی هرگز مورد تأیید دستگاه‌های قضایی و امنیتی قرار نگرفت و هیچ سندی هم در این زمینه و سایر زمینه‌های مورد ادعا، اثبات نشد.

آنها همچنین در پساانتخابات نیز در حال کوبش قالیباف هستند و با اینکه او حتی در انتخابات شرکت هم نکرد اما او را در نزد مردم بعنوان «بازنده اصلی» انتخابات معرفی می‌کنند.

برخی معتقدند اصلاح‌طلبان، ترویج روحیه مدیریت جهادی در کشور و چشاندن طعم شیرین آن به ذائقه عمومی را شکسته شدن شیشه عمر خود تلقی می‌کنند و برای همین به مبارزه با آن برخاسته‌اند.

22

ارسال نظر