شناسه خبر: ۱۶۱۴۶۵
لینک کوتاه کپی شد

علم‌الهدی:

به‌جز مشتی ورشکسته، کسی از اسرائیل حمایت نمی‌کند

امام جمعه مشهد گفت: این حقیقت دوران ماست و در هیچ نقطه از عالم به جز یک مشت ورشکسته سیاسی آمریکایی و مزدوران شورای امنیت، هیچ‌کس نمانده که از این کودک‎کشان ملعون حمایت کند.

به‌جز مشتی ورشکسته، کسی از اسرائیل حمایت نمی‌کند

به گزارش مشهد فوری؛ آیت‌الله سید احمد علم ‎الهدی ظهر امروز، ۱۹ آبان در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی (ع)، با اشاره به فرارسیدن سی و چهارمین روز جنگ غزه پس از عملیات تاریخی طوفان‌الاقصی، اظهار کرد: آنچه در این روزها گذشت، برگه‌ای است که دو رو دارد؛ یک‎ روی از آن مظالم، جنایات، آدم‌کشی‌ها و بیدادگری‌هایی است که در تاریخ بشریت بی‌سابقه بوده و روی دیگر، حماسه تمام‌فلسطینی محور مقاومت است. 

وی با اشاره به اینکه تا به امروز ۳۸ هزار ساختمان در غزه به‌ طور کامل ویران شده که یک هجدهم همه منازل موجود در غزه است، افزود: جمعیت کل شهدا از ۱۰ هزار و جمعیت کودکان شهید از ۴۰۰۰ نفر گذر کرده و تصویری را در برابر بینش جهانیان قرار داده که همه را منقلب و متحول کرده است. تنها کسی هم که تکان نخورده، سران استکبار جهانی، سازمان ملل و شورای امنیت است. این‌ها انسان نیستند، زیرا فراتر از عاطفه دینی، حتی ذات انسانی هم آن‌ها را به جنبش در نمی‌آورد. 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: با این حال، همه این جنایات و کودک‌کشی‌ها، هیچ تأثیری در اصل موضوع نداشت و با وجود گذشت ۳۴ روز از عملیات طوفان‌الاقصی، حتی به اندازه خردلی از فضاحت این شکست نکاسته است. موشک‎باران قهرمانانه رزمندگان مقاومت، امان صهیونیست‌ها را بریده، از شمال تا جنوب این منطقه اشغالی زیر آتش موشک‌هاست و هیچ‌ کدام از اشغالگران حتی یک‌ شب خواب راحت ندارند. از روز تهاجم زمینی جنایتکاران به غزه نیز تاکنون ۱۲۲ خودروی نظامی و ۱۰۰ تانک مرکاوا به آتش کشیده شده و خسارات مهلکی به کودک‌کشان وارد شده است. 

علم‌الهدی با تأکید بر اینکه تاکنون تلفات مقاومت بسیار کم بوده اما در مقیاس صد و هزار از سربازان صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند، تصریح کرد: هر کدام از این تانک‎های گران‌قیمت که به قول صهیونیست‌ها متخصص جنگ زمینی هستند، فقط به دست دو رزمنده فلسطینی و با یک قبضه راکت ضدزره یاسین به‌ کلی منهدم می‌شود. به دلیل همین عجز و ناتوانی صهیونیست‌هاست که از هوا، دریا و زمین حمله می‌کند و فقط بچه می‌کشد، چون کار دیگری از دستش برنمی‌آید. 

وی تأکید کرد: در این میان، مسئول و عامل اصلی همه جنایات غزه آمریکاست، زیرا آن‌ها بودند که اخیراً در کنگره نشستند تصویب کردند که ۱۴ میلیارد دلار به رژیم کودک‌کش کمک کنند، در حالی‌که کارشناسان می‌گویند حدود نصف این پول یعنی تقریباً ۷ میلیارد دلار تاکنون خسارت به این رژیم وارد شده که برای جبران آن، سردمداران رژیم اشغالگر قدس چشم‌انتظار کمک سران استکبار غربی هستند.

شکست صهیونیست‌ها میدانی، دیپلماتیک و راهبردی است 

عضو مجلس خبرگان رهبری ابعاد شکست صهیونیست‌ها در جنگ غزه را به‌ مراتب فراتر از تلفات میدانی دانست و گفت: این جنگ، اسرائیل را به‌ طور مطلق در حاشیه انزوا قرار داده و تاکنون کشورهای زیادی سفرای خود را از تل‌آویو فراخوانده و ترک رابطه دیپلماتیک با صهیونیست‌ها کرده‌اند. علاوه بر این، نفرت از صهیونیست‌ها در حالی جهانگیر شده که در تاریخ هرگز سابقه نداشته که همه ملت‌های دنیا به‌ صورت خودجوش علیه یک جریان بسیج شوند. این حقیقت دوران ماست و در هیچ نقطه از عالم به جز یک مشت ورشکسته سیاسی آمریکایی و مزدوران شورای امنیت، هیچ‌کس نمانده که از این کودک‎کشان ملعون حمایت کند. 

علم‌الهدی در تبیین تکلیف و وظیفه محور مقاومت در قبال جنگ غزه، عنوان کرد: در این شرایط یک سؤال پیش می‌آید که مقاومت تاکنون چه‌کار کرده و می‌خواهد چه کند. اولاً اینکه این عمل نه یک برنامه ایرانی، لبنانی یا اخوانی بلکه یک برنامه کاملاً فلسطینی بود که پس از تحولات غزه، همه گروه‌های مقاومت اسلامی در منطقه هم به آن پیوسته‌اند. در شمال، با نهیب سید مقاومت همه صهیونیست‌ها در موضع ترس و دفاع قرار گرفته‌اند. در جنوب، صهیونیست‌ها زیر آتش مقاومت یمن هستند و روزی نیست که یا با انفجارهای بزرگ و یا با صدایی از آن، یکسره مضمحل نشوند. مقاومت عراق و سوریه هم به‌ صورت روزانه پایگاه‌های آمریکایی را به عنوان مسبب اصلی جنایات غزه زیر آتش دارند. این‌ها عمل مجاهدانه مقاومت اسلامی در منطقه است. 

 

 

ارسال نظر