شناسه خبر: ۱۵۸۷۹۱
لینک کوتاه کپی شد

تشکل‌های حوزوی باید استقلال خود را حفظ کنند

تولیت آستان قدس رضوی گفت: تشکل‌های حوزوی باید استقلال خود را حفظ کنند، این تشکل‌ها نباید یک جریان سیاسی و حزبی را نمایندگی کنند، این قبیل اقدامات برای حوزه‌ علمیه یک خطر بوده و در شأن حوزویان و طلاب نیست.

تشکل‌های حوزوی باید استقلال خود را حفظ کنند

به گزارش مشهد فوری ، حجت‌الاسلام احمد مروی در دیدار اعضای جبهه روحانیت مردمی اظهار کرد: تشکل‌های حوزوی باید استقلال خود را حفظ کنند، این تشکل‌ها نباید یک جریان سیاسی و حزبی را نمایندگی کنند، این قبیل اقدامات برای حوزه‌ علمیه یک خطر بوده و در شأن حوزویان و طلاب نیست.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اهمیت توسعه جریانات انقلابی اصیل در حوزه‌های علمیه، بیان کرد: ایجاد تشکل‌های انقلابی، دغدغه‌مند و با انگیزه در حوزه‌های علمیه امری بسیار مبارک و لازم است.

وی افزود: حوزه علمیه خاستگاه انقلاب است، باید مراقب بود که حوزویان گرفتار یأس و ناامیدی نشوند زیرا اگر حوزویان دچار یأس و ناامیدی شوند، دیگر از جامعه نمی‌توان انتظاری داشت؛ دشمن برای ایجاد فاصله میان حوزه‌ علمیه و انقلاب برنامه‌ریزی و دسیسه‌چینی می‌کند.

حجت‌الاسلام مروی با بیان اینکه ایجاد بی‌تفاوتی در روحانیون و اختلاف‌افکنی میان حوزه‌های علمیه از دیگر دسیسه‌های دشمن است، اظهار کرد: وجهی از دشمن‌شناسی این است که بدانیم دشمن چه برنامه‌هایی دارد و ما چه باید بکنیم که این امر از وظایف اصلی روحانیون و حوزه‌های علمیه است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: طلاب و حوزه‌های علمیه باید در عرصه‌های اجتماعی ورود پیدا کنند، حضور حوزویان در عرصه‌های اجتماعی موجب تأثیرگذاری، امیدآفرینی و الهام بخشی برای جامعه است.

وی ادامه داد: ارتباط مستمر با نسل جوان باید از اولویت‌های کاری طلاب و روحانیون باشد، جوانان مشتاق کسب تعالی دینی هستند و وظیفه سنگین هدایت و راهنمایی نسل جوان بر عهده روحانیت است که باید با روش‌هایی خلاقانه و متناسب با ذائقه و اقتضائات نسل جدید باشد.

حجت‌الاسلام مروی با تأکید بر اینکه یکی از رسالت‌های مهم روحانیت، حفظ ارتباط صمیمی با اقشار مختلف مردم است، تصریح کرد: روحانیون باید «طبیب دوار بطبّه» باشند و از قالب‌های مرسوم و شئونی که گاهی برای ارتباط با نسل جوان وجود دارد، خارج شوند.

منبع: فارس

345

ارسال نظر