شناسه خبر: ۱۵۳۶۸۱
لینک کوتاه کپی شد

سعید جلیلی: از حداقل‌ها شروع کردیم و به حداکثرها رسیدیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه آمریکایی که طی 70 سال گذشته می‌گفتند، کشوری نتوانسته به من تعرض کند، گفت: آنچه که امروز نتیجه داد، افزایش قدرت ملی ایران و توانمندی‌های ملت ایران است، امروز در سال ۹۹ دعواهای آنها با ما ملت ایران بر سر قله‌ها است، ما از حداقل‌ها شروع کردیم و به حداکثرها رسیدیم، امروز دعوا بر سر برد موشکی ایران است، این آن عظمت و مسیری بوده که ملت ایران با تمسک به اهل بیت و قرآن طی کرده است.

سعید جلیلی: از حداقل‌ها شروع کردیم و به حداکثرها رسیدیم

به گزارش مشهد فوری ، سعید جلیلی صبح امروز در مراسم رژه نمادین موتورسواران و خودروهای شخصی در میدان 15 خرداد که به مناسبت فرا رسیدن 22 بهمن برگزار شد، اظهار کرد: این خیابان‌ها و ساختمان‌های مشهد شهادت می‌دهند که برای انقلاب خون جوانان ما در همین مکان‌ها ریخته شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در سال گذشته در همین خیابان‌ها ملت ما در تشییع سردار سلیمانی شرکت کردند.

وی با بیان اینکه امروز آنچه را که سال‌ها و بلکه قرن‌ها ملت‌های مسلمان آرزویش را داشتند محقق شده، تصریح کرد: قرن‌ها مومنانی بوده‌اند که به بارگاه رضوی آمده و در زیارات خود بیان می‌کردند که می‌خواهند با قرآن و عترت باشند، مومنانِ بسیاری، مداوم از خدا می‌خواستند که به آنان توفیق دهد، این خواست اصلی آنها بوده است.

جلیلی با تاکید بر اینکه ملت ما این افتخار را پیدا کرد تا این فراز زیارت و دعای خالصانه‌ای که قرن‌ها مومنان می‌خواستند در حق‌شان، اجابت شود و این افتخار را پیدا کرد که در این مسیر گام بردارد، افزود: کسانی که می‌گفتند، ملت ایران نمی‌تواند جشن چهلمین سالگرد پیروزی‌اش را بگیرد، امروز دیگر در صحنه و عرصه سیاسی نیستند و این قدرت ملی ایران است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه آمریکایی که طی 70 سال گذشته می‌گفتند، کشوری نتوانسته به من تعرض کند، متذکر شد: آنچه که امروز نتیجه داد، افزایش قدرت ملی ایران و توانمندی‌های ملت ایران است، امروز در سال ۹۹ دعواهای آنها با ما ملت ایران بر سر قله‌ها است، ما از حداقل‌ها شروع کردیم و به حداکثرها رسیدیم، امروز دعوا بر سر برد موشکی ایران است، این آن عظمت و مسیری بوده که ملت ایران با تمسک به اهل بیت و قرآن طی کرده است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در دو سه سال اخیر تمام فشار حداکثری‌اش را به ملت ایران تحمیل کرد، بیان کرد: اما آنها فهمیدند که این گزینه جواب نمی‌دهد، آن‌ها گزینه نظامی را در هشت سال دفاع مقدس علیه ما تحمیل کردند و دیدند که این گزینه هم کارایی ندارد.

جلیلی با بیان اینکه آمریکا و دشمنان ایران آخرین گزینه‌ای که دارند فشار اقتصادی است، اضافه کرد: آنها هرچه داشتند برای فشار بیشتر علیه ملت ایران به کار بردند، اما سران آمریکا امروز اذعان دارند که این گزینه هم فایده‌ای ندارد، زیرا ملت ما مقاومتی فعال داشته و نشان دادند اگر پهبادی وارد یک وجب از خاک قلمرو ما شود سرنگون خواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: زمانی دشمنان ما در این منطقه حکومت تعیین می‌کردند، اما امروز این قدرت را در منطقه ندارند، همان‌ها اذعان دارند در عرصه پیشرفت ایران جزوه 10 کشور برتر است.

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشید که دشمن تنها با زور و فشار وارد نمی‌شود هرگاه در میدان نبرد و عرصه فشار شکست می‌خورد به تزویر رو می‌آورد، یعنی پرچمی را بلند می‌کند تا با تزویر بتواند ملتی را شکست دهد، اما ملت هوشیار ما این موضوع را فهمیده است.

جلیلی با بیان اینکه ملت ما مقاومت هوشمندانه کرده است، اضافه کرد: جواب تزویر هوشمندی است، امروز ملت ما در سایه مقاومت فعال هوشمندانه‌ موفق شده، امروز دشمن می‌خواهد حرکتی را القا کند که اگر کسانی آمدند و رفتار اشتباه داشتند استثنا بودند مانند ترامپ، اما ملت ما می‌فهمد که دشمن می‌خواهد رفتار غلط دولتمردانش را توجیه کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در همین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی که ملت ما در خیابان‌ها بیان اظهارات می‌کردند، مگر کسانی مانند بوش و کلینتون سیاست حمایت از تروریسم‌ها را پیش نگرفتند؟ مگر بدعهدی‌ها به برجام از زمان اوباما شروع نشد، ملت ما همه این‌ها را به خوبی می‌دانند.

وی تاکید کرد: اگر امام بزرگوار آمریکا را شیطان بزرگ نامید به این دلیل بود که تمام تلاش آمریکا این است که تلاش‌های جوامع را از مسیر الهی و درست خارج کرده، توانمندی‌های بشریت را منهدم کند و از دست آوردهای علمی و فکری بهره‌برداری شیطانی کند.

جلیلی با بیان اینکه امروز دشمن تلاش دارد هرآنچه که نتوانسته با فشار حداکثری به دست آورد با کاهش حداقلی، امتیاز حداکثری به دست بیاورد، متذکر شد: در همین دو سه سال گذشته بیش از یک هزار و ۵۰۰ تحریم را به ملت ایران تحمیل کرده و برای آن‌ها عناوین جدید گذاشته، این تحریم‌ها را با عناوینی مانند ترورسیم، حقوق بشر اضافه کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تزویر می‌گوید، ایران به برجام برگرد، ما هم برمی‌گردیم، ادامه داد: این امر شاید به ظاهر منطقی باشد، اما آن‌ها توقع ندارند، اول ایران به برجام بازگردد.

وی افزود: طبق تایید آژانس انرژی اتمی، ایران همه تعهداتش در برجام را انجام داده، اما آمریکا علاوه بر عمل نکردن به تعهداتش کلا از برجام خارج شده است.

جلیلی با تاکید بر اینکه طبق همان برجام ایران حق دارد در صورتی که طرف مقابل قراداد از برجام خارج شد برخی یا همه تعهداتش را متوقف کنند، اضافه کرد: اما آمریکا می‌گوید، اول ایران باید بر بحران بازگردد، اگر فرض را بر این بگیریم که آمریکا به برجام باز گردد نتیجه این است که مجدد یک هزار و۵۰۰ تحریم جدید را به ایران تحمیل می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام متذکر شد: شهید حاج قاسم سلیمانی می‌گفت، ما که در میدان هستیم می‌بینیم از آن چیزی که نشان می‌دهند ضعیف‌تر هستند، در دفاع از حرم ثابت شد دشمنان ما تنها چند مزدوراند که قدرت پوشالی دارند.

وی افزود: ملت ما توانست با قدرت مقاومت و پیشرفت کند امروز ملت ما می‌داند که چه امکانات و توانمندی‌هایی در عرصه موشک و فضاپیما دارد.

جلیلی ادامه داد: امروز ملت ایران در عرصه‌های پیشرفته و علم موفقیت‌های زیادی کسب کرده، ایران جزو چند کشور موفق شده در ساخت واکسن کرونا است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز آخرین تیر در تیرکش دشمن فشار اقتصادی است، تصریح کرد: ملت ما در همین سه سال رشد و پیشرفت در عرصه‌های مختلف داشته است، آن‌ها می‌خواستند نفت را صفر کنند، اما امروز ما صادر کننده بنزین هستیم و در صنایع پتروشیمی و صنعت‌های پایین دستی به خوبی عمل کرده‌ایم.

وی ادامه داد: ایران تنها الگوی مقاومت نیست، بلکه باید الگوی پیشرفت برای جهانیان باشد، به گفته مقامات آمریکایی ایران نشان داد که در مبارزه با آمریکا هم می‌توان پیشرفت کرد.

جلیلی گفت: امیدواریم در سایه امام رئوف با قدرت و استفاده از تعالیم آسمانی این اسلام این پرچم عزت را بلند کرده و نشان دهیم چگونه می‌توان پیشرفت داشت و موفقیت‌های بزرگی را کسب کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: امام راحل در وصیت‌نامه خود در پیشگاه خداوند گواهی دادند که ملت ایران از ملت عصر پیامبر(ص) و زمان حضرت امیر بهتر هستند و این را ملت ما با افتخار اثبات کرد.

وی گفت: بیش از ۳۰ سال است که ملت ایران پشت سر رهبری با قدرت و صلابت راه را دنبال می‌کند و حقیقت نشان می‌دهد شایسته این ملت رسیدن به قله‌های عدالت و رفاه است و آن روز دور نیست.

جلیلی متذکر شد: عزیزان تولیدگر ما بیان می‌کردند، ظرفیت واردات پتروشیمی در منطقه 127 میلیارد دلار است که توان تامین آن را داریم، بنابراین، ملت ما فقط مقاومت نکرده، بلکه الگوی پیشرفت نیز بوده است.

منبع: فارس

325

ارسال نظر