شناسه خبر: ۸۰۹۲۷
لینک کوتاه کپی شد

80 گروه دامپزشکی در خراسان رضوی فعالند

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: 80 گروه دامپزشکی بر تولید، عرضه و توزیع فراوردهای خام دامی مورد استفاده هیاتهای مذهبی در ایام محرم و صفر در سطح این استان نظارت دارند.

80 گروه دامپزشکی در خراسان رضوی فعالند

به گزارش مشهد فوری، دکتر احمد شریعتی گفت این گروههای دامپزشکی شامل 51 گروه سیار و 29 گروه ثابت متشکل از 29 دامپزشک، 51 کارشناس و 23 ناظر شرعی هستند.

وی ادامه داد: گروههای دامپزشکی به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و دهه آخر صفر در سطح تمامی شبکه های دامپزشکی شهرستانها خراسان رضوی آمادگی کامل داشته و آماده پاسخگویی به گزارشهای مردمی پیرامون تخلفات بهداشتی در این زمینه هستند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی با اشاره به مخاطرات کشتار دام خارج از کشتارگاه، نسبت به ممنوعیت ذبح دام در معابر عمومی همزمان با روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی تاکید و بیان کرد: با توجه به سنت ذبح دام از سوی هیاتهای عزاداری و برخی از شهروندان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و انجام قربانی برای اطعام عزاداران در مساجد و تکایا ضروری است عزاداران از هرگونه کشتار دام در معابر عمومی خودداری کنند.

زائران و مجاوران در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه کشتار دام و عرضه غیربهداشتی فراورده های خام دامی می توانند از طریق تماس با شماره تلفن 1512 و یا ارسال پیامک به شماره 300001512 اطلاع رسانی کنند.

160

ارسال نظر