شناسه خبر: ۷۳۴۸۲
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی:

بدهی ۱۰ میلیارد تومانی بیمه‌ به داروخانه هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان از پول داروخانه هلال احمر که تامین کننده داروهای کمیاب و نایاب بوده در بیمه‌ها است و متاسفانه وضعیت نامطلوب نقدینگی بیمه‌ها مشکلات زیادی ایجاد کرده است.

بدهی ۱۰ میلیارد تومانی بیمه‌ به داروخانه هلال احمر

به گزارش مشهدفوری، سیدمجتبی احمدی در مراسم بزرگداشت هفته هلال احمر، اظهار داشت: ویژه برنامه‌های هفته هلال احمر از ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت ماه در قالب ۱۲ برنامه و سرفصل در سطح کشور و استان اجرا شد و از برترین‌های هر حوزه نیز تقدیر به عمل آمد و کار داوری شعب برتر استان امتیازات میلی‌متری و هزارم درصدی بود و سطح کمی و کیفی خدمات ارائه شده بسیار نزدیک بود و در این مراسم از تلاش‌ها و زحمات اعضا، کارمندان، امدادگران، نجاتگران، جوانان و داوطالبان برتر تقدیر به عمل می‌آید.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اصلی و جدی در بحث لوازم و تجهیرات بوده که منتظر کمک‌های ماده ۱۰ هستیم، افزود: در سال ۹۶ حوادث متعددی در داخل و خارج استان داشتیم که نمونه شاخص آن زلزله‌ کرمانشاه و همچنین سیل‌ها و زلزله‌های داخل استان بود که در این حوادث حضور به‌موقع نیروهای امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی را شاهد بودیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه در قانون برنامه ششم توسعه قانون‌گذار وظیفه هلال احمر را کاهش حوادث و افرایش سرمایه اجتماعی معرفی کرده است، خاطرنشان کرد: در همین راستا رویکردهای پیشگیرانه در دستور کار حوزه جوانان هلال احمر قرار گرفته است و خوشبختانه شاهد کاهش چشمگیر تلفات و حوادث جاده‌ای در طرح نوروزی ۹۷ در جاده‌های استان بودیم و با وجود افزایش ۲۰ تا ۲۵ سفر شاهد کاهش ۸ تا ۹ درصدی حوادث جاده‌ای بودیم.

احمدی تصریح کرد: در سطح استان ۱۲ هزار نفر عضو امدادگر و نجاتگر، جوانان و داوطلبان و ۴۴۰۰ نیروی امدادگر و نجاتگر تخصصی خدمات‌رسانی می‌کنند و در مجموع ۶۰ هزار نفر عضو فعال داریم که بیشتر آن‌ها از اعضای داوطلبان هستند و جمع قابل توجهی از اعضا هم بانوان هستند که نسبت آن‌ها با آقایان ۴۵ درصد به ۵۵ درصد است.

وی تاکید کرد: طرح غنچه‌های هلال یکی از برنامه‌های موفق جمعیت هلال احمر در کاهش حوادث جاده‌ای بود و در قالب این طرح غنچه‌های هلال از مهدکودک‌ها وارد خانواده هلال احمر می‌شوند و با خطراتی که خانواده‌ها را تهدید می‌کند به‌صورت عملی آشنا می‌شوند و به عنوان نماینده هلال احمر در خانواده خود در کاهش حوادث جاده‌ای موثر هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به اینکه بودجه نهایی هلال احمر در اواخر تیر ماه مصوب می‌شود، بیان کرد: بودجه سال گذشته ۵۸ میلیارد تومان بود و برای امسال رشد ۱۵ درصدی این رقم پیش‌بینی شده است و رشد اعتبارات ماده ۱۰ را هم به همین میزان پیش‌بینی کرده‌ایم.

احمدی گفت: نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان از پول داروخانه هلال احمر که تامین کننده داروهای نادر، کمیاب و نایاب بوده در بیمه‌ها است و متاسفانه وضعیت نامطلوب نقدینگی بیمه‌ها مشکلات زیادی در مسیر خدمت‌رسانی مطلوب‌تر و شایسته‌تر داروخانه‌های هلال احمر ایجاد کرده است.

وی افزود: بارندگی‌های اخیر استان در حد آبگرفتگی و ریزش کوه بوده و در ماموریت‌های اجرا شده به ۱۸۹ خانوار امدادرسانی شده است و خوشبختانه حادثه سیل و تلفات نداشته‌ایم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به اینکه متاسفانه ستاد مدیریت بحران کشور نگاه جامعی ندارد و هربخش آن جداگانه کار خودش انجام می‌دهد، گفت: از اتمام زمان تعهدهای ابلاغی‌ای که جمعیت هلال احمر در طرح جامع امداد و نجات کشور بر عهده داشته چند سالی است گذشته، طرحی که متولی آن وزارت کشور بوده است، اما جمعیت هلال احمر به جهت احساس مسئولیتی که داشته اجرای این وظایف را رها نکرده و همچنان این کار را در مسیر خدمت به مردم ادامه می‌دهد.

احمدی بیان کرد: طرح جامع آموزش همگانی مقابله با بحران در جمعیت هلال احمر با رویکردهای علمی، پژوهشی، ملی و بین‌المللی تدوین می‌شود و در آن مباحث مربوط به آموزش همگانی، مدیریت بحران و تعیین نقش دستگاه‌های ذی‌ربط در مواقع بحرانی لحاظ خواهد شد.

22

ارسال نظر