شناسه خبر: ۷۲۱۲۱
لینک کوتاه کپی شد

معاون جمعیت هلال احمر خراسان رضوی عنوان کرد:

فعالیت 274 داوطلب جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در نوروز 97

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از فعالیت 274 داوطلب این جمعیت در سراسر استان در طرح نوروزی هلال بهشت ویژه ایام نوروز 97 خبر داد.

فعالیت 274 داوطلب جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در نوروز 97

به گزارش مشهد فوری ، علیرضا فضلیانی با اشاره به اینکه طرح نوروزی امسال در حوزه داوطلبان با حضور 274 داوطلب هلال احمر در استان برگزار شد،‌ اظهار کرد:‌ از جمله طرح های نوروزی جمعیت، طرح فرشتگان رحمت است که به صورت ویژه در نوروز انجام می شود و فعالیت اصلی آن شناسایی محرومین و توانمندان برای اتصال این دو به یکدیگر است همچنین در این طرح با استفاده از توان خیرین بسته های حمایتی که غالبا معیشتی و بعضا بسته های فرهنگی و عیدی برای جوانان می باشد، آماده و در اختیار خانواده های نیازمند قرار می گیرد.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی افزود: در این طرح 2هزار و 582 سبدکالا بین زنان سرپرست خانوار،‌ معلولین، سالمندان، خانواده های زندانی و سایر اقشار کم درآمد جامعه در 22 شعبه در سراسر استان به ارزش 115 میلیون تومان توزیع شد.

وی به معرفی طرح نوروزی دیگر با عنوان طرح نیابت پرداخت و گفت: داوطلبان در این طرح از سالمندان به خصوص سالمندان محروم، چه در منازلشان و چه در سرای سالمندان تقدیر و تکریم می کنند همچنین ضمن تکریم آن ها در صورت نیاز، خدمات بهداشتی و درمانی ارایه می دهند.

فضلیانی با اشاره به اینکه در این طرح که از 24 اسفندماه 96 اجرا شد، به ارائه آمارهایی تا 14 فروردین ماه سال جاری پرداخت و تصریح کرد: مشارکت کنندگان در طرح نیابت در استان در مجموع با حضور در 36 سرا به 150 سالمند در این مکان ها سرکشی کردند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی افزود: همچنین داوطلبان هلال احمر استان در این مدت به 39 خانواده شهید، 59 خانواده بی فرزند و 182 خانواده جانباز و ... سر زدند.

وی خاطرنشان کرد: غبارروبی مزار شهدا 42 مورد، 468 مورد ویزیت رایگان و توزیع 430 مورد وسایل بهداشتی و ... به افراد بازدید شده، از دیگر اقدامات انجام شده در طرح نیابت در خراسان رضوی در نوروز 97 بوده است.

فضلیانی در خصوص سایر طرح های نوروزی ادامه داد: طرح دیگر جمعیت با عنوان مروجین سلامت در خصوص چهارشنبه آخر سال از 19 اسفند سال 96 تا 22 اسفند برای احساس ایمنی و امنیت انجام شد که مخاطب آن عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان بودند، در این راستا بسته های فرهنگی و بروشور بین مردم توزیع شد.

وی در خصوص برنامه های آینده معاونت داوطبان جمعیت تاکید کرد: طرحی با عنوان «سین هشتم» با شعار «کاهش آسیب های اجتماعی با استفاده از سرمایه های اجتماعی»، قرار بود در نوروز 97 انجام شود که به دلیل نزدیکی با سال نو فرصت برنامه ریزی مناسب برای انجام آن صورت نگرفت که با توجه به رویکرد سازمان در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی در ماه های آینده یا سال بعد برای اجرای آن اقدام خواهد شد.

رضایت مردم از عملکرد هلال احمر
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: یکی از وظایف اصلی حراست سازمان، نظارت بر رفتار و کردار اعضای جمعیت است که تاکنون در برخورد با ارباب رجوع هیچ شاکی وجود نداشته است.

فضلیانی اظهار کرد: در خصوص نظارت بر اعمال و کردار اعضا و کارکنان تاکنون هیچ شکایتی وجود نداشته است، چرا که اعضا و داوطلبان همه وظایف شان را به نحو مطلوب انجام داده و طی سالیان آموزش هایی را دیده تا به درستی ارایه خدمت کنند.

وی در خصوص طرح های نوروزی افزود: طرح های نوروزی که از 25 اسفند تا 15 فروردین در تمام کشور برپاست به چند قسمت تقسیم می شوند، اولین محور آن راهنمای مسافران نوروزی است و شامل اعضای جوانان در کمپ های ورودی شهرها می شود، همچنین وظیفه آنها آشنا کردن مسافران با شهر و اماکن دیدنی و تاریخی و بعضا انجام اقدامات اولیه در حوادث است.

فضلیانی ادامه داد: از دیگر فعالیت های جمعیت برپایی پست های جاده ای است که وظیفه اصلی آنها امداد و نجات در حوادث و سوانح جاده ای است، اما اعضا و داوطلبین با توجه به حس مسئولیت پذیریشان از هیچ کمکی به مردم دریغ نخواهند کرد.

وی افزود: در این میان تمامی گروه ها به یاری همدیگر می آیند و یکدیگر را حمایت می کنند، به عنوان مثال در گروه های جوانان، داوطلبین نیز به فعالیت مشغول هستند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در خصوص به کارگیری اعضا در گروه ها تصریح کرد: هلال احمر در تمامی سنین از مهد کودک با عنوان غنچه های هلال تا سنین بالاتر به جذب اعضا می پردازد همچنین اعضا تا سن 29 سالگی در حوزه جوانان فعالیت دارند و بعد از آن به حوزه داوطلبین منتقل می شوند، در این میان پس از غربالگری اولیه، داوطلبان دوره های تخصصی را فرا می‌گیرند و جذب گروه های مختلف از جمله امداد و نجات می شوند.

22

ارسال نظر