شناسه خبر: ۱۶۱۴۲۶
لینک کوتاه کپی شد

پلمب یک مرکز غیرمجاز کاشت مو در مشهد

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی مشهد از پلمب یک مرکز غیرمجاز مداخله‌گر در حوزه کاشت مو در این شهر خبر داد.

پلمب یک مرکز غیرمجاز کاشت مو در مشهد

به گزارش مشهد فوری؛ رضا گلدوزیان با اشاره به فعالیت همزمان ۱۰ فردِ مداخله‌گرِ فاقدِ صلاحیت در این مرکز گفت: این مرکز در محدوده بلوار وکیل آباد مشهد فعال بود و متاسفانه مراجعان زیادی نیز داشت که اغلب مراجعین آنها از اتباع خارجی بودند که از طریق فعالیت لیدرها به این مرکز هدایت می‌شدند. 

وی خاطرنشان کرد: عدم صلاحیت حرفه‌ای تکنسین‌ها، عدم رعایت بهداشت، دفع غیربهداشتی زباله، استفاده از داروهای غیرمجاز از جمله مواردی است که در این مرکز و مراکز غیرمجازِ مشابه به وقوع می‌پیوندد که سلامت عمومی را به مخاطره خواهد انداخت.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی مشهد افزود:  فرار مالیاتی علی رغم گردش مالی بالا از سایر تخلفات این مراکز مداخله‌گر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد، وی بیان کرد: با احراز تخلفات و پس از پلمب با تشکیل پرونده مراتب جهت رسیدگی به قوه قضائیه ارجاع خواهد شد.

گلدوزیان با اشاره به اهمیت شناخت و تفکیک مراکز پزشکی از مراکز مداخله‌گر بیان کرد: به همه‌ شهروندان گرامی توصیه می‌کنم برای حفظ سلامت خود از مراجعه به مراکز غیرمجاز در حوزه درمان خودداری کرده و قبل از مراجعه به مرکز درمانی از قانونی بودن مرکز اطمینان حاصل فرمایند. در این راستا سامانه‌ اینترنتی به آدرس membersearch.irimc.org در دسترس عمومی قرار دارد که با جستجوی اسم و فامیل پزشک در این سامانه می‌توان از اطلاعات دقیق در خصوص محل فعالیت، پروانه فعالیت و مدارک پزشک اطمینان حاصل کرد.

 

ارسال نظر