شناسه خبر: ۱۶۰۱۳۲
لینک کوتاه کپی شد

47درصد مردم نیشابور دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور: از ابتدای شیوع کرونا حدود ۱۳۰ هزار و ۶۸۰ تست پی سی آر انجام شده که از کل تست های انجام شده ۳۵ درصد تست ها مثبت اعلام شده است.

47درصد مردم نیشابور دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند

به گزارش مشهد فوری دکتر زهرا دستجردی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور در جلسه نشست خبری ستاد کرونا شهرستان نیشابور گفت: در تیرماه امسال تست های پی سی آر سرپایی ۴/۴ درصد نسبت به ماه گذشته افزایش یافته و در هفته اخیر نیز بیش از ۳۰ درصد بستری بیماران کرونایی را شاهد هستیم.

وی خاطر نشان کرد: درصد کل تست های مثبت کرونا ۶/۵ برابر افزایش داشته است.

وی در خصوص شیوع سویه جدید کرونا گفت: سرایت این سویه در پیک هفتم بیشتر است به طوری که یک بیمار کرونایی می تواند ۱۸ نفر را مبتلا کند و این سویه کرونا در اکثر مواقع با علائم گوارشی همراه است.

دستجردی گفت: ۷۵ درصد فوت شدگان در پیک هفتم، بیماری زمینه ای داشته و سالمند بودند.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم سوگواری محرم افزود: متاسفانه در اغلب مراسم ها مردم ماسک نمی زنند و این خود موجب شیوع کرونا خواهد شد.

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت هیچ واکسن تاریخ مصرف گذشته را مورد استفاده قرار نمی دهد.

دکتر دستجردی در رابطه با واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال و دوز سوم آنان در نیشابور به خبرنگاران گفت: حدود ۴۷ درصد این افراد دوز سوم واکسن را دریافت کردند و گروه هدف واکسیناسیون برای سنین ۱۲ تا ۱۸ سال فقط برای کسانی است که بیماری زمینه ای دارند

از میان دانش آموزان نیشابوری حدود ۲۵ درصد دوز اول و ۱۵ درصد دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

منبع: صدای خراسان

316

ارسال نظر