شناسه خبر: ۱۵۹۵۲۰
لینک کوتاه کپی شد

اقداماتی که باید به محض بیدار شدن انجام دهید

با انجام این ۸ کار در ساعات ابتدایی روز می‌توانید تا آخر عمر زندگی سالم و به دور از بیماری داشته باشید.

اقداماتی که باید به محض بیدار شدن انجام دهید

به گزارش مشهد فوری ، با انجام این ۸ کار در ساعات ابتدایی روز می‌توانید تا آخر عمر زندگی سالم و به دور از بیماری داشته باشید.

ساعات صبح زود، مهم‌ترین ساعات برای حفظ سلامتی هستند؛ چرا که در آن دقایق می‌تواند کار‌هایی را انجام داد که حتی از پیری زودرس جلوگیری کرد و یا طول عمر را افزایش داد.

در ادامه این گزارش به تعدادی از کار‌هایی اشاره شده است که اگر به انجام آن‌ها در ساعات ابتدایی روز عادت کنیم، قطعا زندگی سالم‌تر و شاداب تری خواهیم داشت.

۱. صبحانه را شب قبل آماده کنید

۸ عادتی که به محض بیدار شدن باید انجام دهیم//////

برخی وعده‌های غذایی که به عنوان صبحانه سرو می‌شوند، لازم دارند که از یک شب زودتر آماده شوند مانند لوبیه، عدسی و جو دوسر. این غذا‌ها اگر مدت زیادی رو روی شعله‌های گاز نباشند، برای مهده و سیستم گوارشی بدن مضر خواهند بود.

۲. یک لیوان چای سبز بعد از صبحانه

چای سبز یکی از معجزه‌های لاغری، تناسب اندام و حفظ سلامت بدن است، مخصوصا موقعی نوشیده شود که شما اولین و مهم‌ترین وعده غذایی خود را میل کردید و بدن شما تشنه دریافت انواع مواد مغذی است.

۳. صبح زود بیدار شوید

اگر دقت کرده باشید اکثرا افرادی که چاق هستند و از تناسب اندام برخوردار نیستند، بعد از ساعات ابتدایی صبح یعنی ۸ بیدار می‌شوند و ساعت خوابشان نیز تنظیم نیست.

هر فرد بالغ باید روزانه ۸ ساعت بخوابد نه کمتر و نه بیشتر حتی این ۸ ساعت نیز باید در ساعات مشخصی انجام شود وگرنه باعث ضرر‌های جبران ناپذیر به سیستم ایمنی بدن می‌شود.

۴. نور خورشید صبحگاهی

۸ عادتی که به محض بیدار شدن باید انجام دهیم//////

از نور خورشید صبحگاهی بهره‌مند شوید، افرادی که بیشتر اوقات روزانه خود را در معرض نور روشن قرار می‌دادند، نسبت به افرادی که بیشتر در اواخر روز در معرض نور قرار می‌گرفتند، به طور قابل توجهی شاخص توده بدنی (BMI) کمتری داشتند.

توده‌های بدنی در مدت زمان طولانی باعث بروز چندین مشکل و بیماری می‌شوند که با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب می‌توان این توده‌ها را از بین برد.

۵. یک لیوان آب ناشتا

۸ عادتی که به محض بیدار شدن باید انجام دهیم//////

نوشیدن یک لیوان آب بلافاصله بعد از بیدار شدن را به عنوان یک عادت در طول زندگی خود تبدیل کنید. با انجام این کار می‌توانید مطمعن شوید که متابولیسم بدن شما در بهترین حالت خود فعالیت می‌کند.

۶. خودتان را مرتب وزن کنید

بسیاری از متخصصان لاغری اعتقاد دارند افرادی که خود را مرتب وزن می‌کنند معمولا از تناسب اندام موجه تری برخودار هستند چراکه از افزایش وزن خود خبردار می‌شوند و سریعا به فکر اجرای روشی برای لاغری می‌افتند.

۷. چند دقیقه ورزش سبک

۸ عادتی که به محض بیدار شدن باید انجام دهیم//////

به گفته بسیاری از مربیان ورزشی، بهترین استراتژی برای کاهش درصد چربی بدن این است که بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ورزش کنید.

بدن در ساعات ابتدایی روز با کمبود کالری مواجه است و این باعث می‌شود که بدن شما در سوزاندن چربی فعالیت بیشتری داشته باشد و تکرار این برنامه با گذشت زمان باعث کاهش وزن و تناسب اندام می‌شود.

۸. نوشیدن قهوه

و در نهایت بعد از انجام این چند کار، پیش از رفتن به سرکار یا دانشگاه و یا شروع فعالیت روزانه‌تان، یک فنجان قهوه میل کنید تا به راحتی ۴۰۰ کالری و ۵۳ گرم چربی مفید در بدن خود ذخیره کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

345

ارسال نظر