شناسه خبر: ۱۵۹۱۱۷
لینک کوتاه کپی شد

بیماران دارای فشار خون از این نمک‌ها استفاده کنند

متخصص قلب و عروق به افرادی که در حالت طبیعی فشار خون بالا دارند توصیه کرد: برای خوشمزه کردن غذاها از نمک‌های کم سدیم و نمک‌های حاوی پتاسیم استفاده کنند تا اختلالات الکترولیتی بدنشان به حداقل برسد.

بیماران دارای فشار خون از این نمک‌ها استفاده کنند

به گزارش مشهد فوری ، سیدعلی جمالیان با اشاره به اینکه ضربان طبیعی قلب بین 600 تا 100 است اظهار کرد: افرادی که بدن سالمی دارند و حتی در ورزشکاران این تعداد می‌تواند 50 تا 55 باشد و در ورزشکاران حرفه‌ای می‌تواند به 45 تا 50 ضربان برسد.

متخصص قلب و عروق گفت: اگر سیستم تصفیه کلیه‌ها سالم باشد نباید با خوردن یا نخوردن نمک، تعادل الکترولیت‌های بدن به هم بخورد. اگر فشار خون فردی با خوردن نمک بالا رود و با نخوردن آن مقدار سدیم کاهش یابد حتما آن فرد مشکل کلیوی یا غدد فوق کلیوی دارد و باید به پزشک مراجعه کند و از داروهای کمکی که تعادل را برقرار می کنند استفاده کند.

وی در پاسخ به اینکه اگر فردی گشادی دریچه میترال و فشار خون بالا داشته باشد باید چه کاری انجام دهد؟ گفت: اندازه گیری کراتین و کلیه ها برای تشخیص مهم هستند. اما در مجموع اگر این افراد مشکل خاصی نداشته باشند باید از داروهایی مثل لوزارتان استفاده کنند تا فشار کمتری به بطن چپ و دریچه میترال وارد شده و از نارسایی بیشتر دریچه میترال جلوگیری شود اما به هر ترتیب کنترل فشار خون موجب کم شدن فشار بر روی دریچه میترال می‌شود و از نیاز به تعویض احتمالی دریچه میترال می‌کاهد.

جمالیان گفت: ضربان طبیعی قلب بین 600 تا 100 است. اما افرادی که بدن سالمی دارند و حتی در ورزشکاران این تعداد می‌تواند 50 تا 55 باشد و در ورزشکاران حرفه‌ای می‌تواند به 45 تا 50 ضربان برسد. اگر افراد علامتی نداشته باشند نشان از سالم بودن قلب آن‌ها است اما اگر قلب مشکل پیدا کند می‌تواند با علائمی همچون سرگیجه و افت فشار خود را نشان دهد.

این متخصص قلب و عروق کشورمان در خصوص درمان افرادی که تری گلیسیرید و کلسترول بالایی دارند گفت: اگر کلسترول بدن به نسبت تری گلیسیرید بالا باشد از خانواده استاتین‌ها برای کاهش استفاده می‌شود و اگر تری گلیسیرید نسبت به کلسترول بالا باشد برای کاهش آن باید از خانواده فیبرات‌ها و امثالهم استفاده کرد.

منبع: فارس

345

ارسال نظر