شناسه خبر: ۱۵۸۶۱۰
لینک کوتاه کپی شد

ضرورت واکسن کرونا برای بیماران دیابتی

مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: واکسن کرونا برای همه افراد بخصوص بیماران دیابتی لازم و ضروری است و مهم است که بیماران دیابتی برای حفظ جانشان واکسیناسیون خود را کامل کنند.

ضرورت واکسن کرونا برای بیماران دیابتی

به گزارش مشهد فوری ، دکترمحمدجعفر صادقی اظهار کرد: واکسن کرونا برای همه افراد بخصوص بیماران دیابتی لازم و ضروری است و مهم است که بیماران دیابتی برای حفظ جانشان واکسیناسیون خود را کامل کنند.

مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: براساس بررسی‌های انجام شده، ۱۰ درصد بیماران دیابتی مبتلا به کرونا در مدت یک هفته پس از بستری شدن در بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند بنابراین واکسن کرونا برای بیماران دیابتی لازم و ضروری است.

وی اظهار کرد: ویتامین دی تنها ویتامینی است که به مقدار لازم از منابع غذایی تامین نمی‌شود و براساس دستورالعمل وزارت بهداشت لازم است ماهانه یک مکمل ۵۰ هزار واحدی برای تقویت ایمنی بدن استفاده شود تا به خصوص در شرایط کرونایی، سیستم ایمنی توانایی کافی برای مقابله با بیماری داشته باشد.

مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه مادران باردار می‌توانند روزانه دوز هزار واحدی ویتامین دی مصرف کنند البته باید توجه داشت که مصرف زیاد ویتامین برای بدن مضر است، عنوان کرد: در شرایط امروز جامعه و پس از بازگشایی مدارس، واکسیناسیون کامل تمامی دانش آموزان و والدین و شست‌وشوی صحیح و کامل دست‌ها، رعایت فاصله فیزیکی مناسب و استفاده از ماسک در تمامی ساعت حضور در مدرسه، می‌تواند مدرسه‌ای سالم و بدون کرونا را رقم بزند.

منبع: وبدا

345

ارسال نظر