شناسه خبر: ۱۵۳۶۹۸
لینک کوتاه کپی شد

احتمال خطا در اعلام وضعیت آبی کرونایی مشهد وجود دارد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اگرچه وضعیت مشهد در نرم افزار ماسک آبی شده است اما با شواهد موجود احتمال خطا در رنگ بندی کرونایی این کلانشهر وجود دارد.

احتمال خطا در اعلام وضعیت آبی کرونایی مشهد وجود دارد

به گزارش مشهد فوری ، دکتر مهدی قلیان اول اظهار کرد: در حال مکاتبه با متولیان نرم افزار «ماسک» پیرامون وضعیت آبی مشهد هستیم، چراکه در هفته‌های اخیر شاهد کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزایش تجمعات و رفت‌ و آمدها بوده‌ایم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از افزایش شیب ملایم موارد بستری روزانه ناشی از کرونا در خراسان رضوی خبر داد و گفت: در حال حاضر مراجعان سرپایی دارای علائم مشکوک نیز به میزان حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی تاکید کرد: در رنگ‌بندی جدید ماسک، شهر کاشمر هم نارنجی شده است درصورتی که شهرهای همجوار مانند خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ همان شرایط را دارند اما همچنان در وضعیت زرد کرونایی هستند.

قلیان گفت: رنگ آبی مشهد و نارنجی کاشمر با توجه به مستندات موجود مورد اعتراض است و بنابراین مجددا آمار را ارسال کردیم تا درباره وضعیت شهرها بازبینی صورت گیرد.

عصر روز گذشته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرده بود: بر اساس رنگ بندی جدید نرم افزار ماسک، وضعیت شهر مشهد از نظر شیوع کرونا با کاهش تعداد مبتلایان به این ویروس از زرد به آبی تغییر یافت.

منبع: ایرنا

326

ارسال نظر