شناسه خبر: ۱۴۲۹۴۲
لینک کوتاه کپی شد

وزیر بهداشت: گام دوم طرح تحول نظام سلامت به زودی آغاز می‌شود

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آغاز گام دوم طرح تحول نظام سلامت گفت: گام دوم را با تقدم پیشگیری بر درمان و تقدم درمان سرپایی و بستری ادامه می‌دهیم.

وزیر بهداشت: گام دوم طرح تحول نظام سلامت به زودی آغاز می‌شود

به گزارش مشهد فوری ، سعید نمکی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در تالار ابن سینا این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: باید تلاش کنید تا جو دانشگاه را از دل‌مردگی و یأس خارج کنید و با مهربانی و عشق، احترام دانشجویان و کارکنان را نگه دارید و هر زمان که مهربانی کافی نبود باید مقدارش را بیشتر کنید.

وی پرداختن به منشور کامل و جامع بیانیه گام دوم انقلاب را امری ضروری است و ادامه داد: این بیانیه قوی‌ترین و پرمحتواترین سند بالادستی بعد از انقلاب اسلامی است‌ که باید به آن رجوع کنیم و لازم است به طور جدی مورد توجه قرار بگیرد.

وزیربهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه در ارائه خدمت به مردم نباید چالش سیاست‌زدگی را به همراه داشته باشیم، خاطرنشان کرد: دانشگاه باید پویا و فعال باشد و سیاست را بفهمد، اما سیاست‌زدگی آفتی بزرگ است که ما را از ارائه خدمت باز می‌دارد.

نمکی با بیان اینکه جمعیت دغدغه اصلی مقام معظم رهبری است، عنوان کرد: به شدت این طرح را دنبال می‌کنیم که دانشگاه‌ها در جریان هستند و پوشش بیمه سلامت از دستاوردهای دولت تدبیر و امید است که از این هفته به آن می‌پردازیم.

وزیر بهداشت: دانشگاه‌های علوم پزشکی روزهای سختی را می‌گذرانند
وی با اشاره به گام دوم طرح تحول نظام سلامت تصریح کرد: گام دوم را با تقدم پیشگیری بر درمان و تقدم درمان سرپایی و بستری ادامه می‌دهیم، برای ساختارمند کردن نظام ارائه خدمت در بعد اقتصاد ، تکالیف به جا مانده در برنامه‌های پنجم و ششم که پرونده الکترونیک سلامت و نظام ارجاع پزشکی خانواده بود، انجام دادیم.

وی ادامه داد: اولین گامی که برای این ریل‌گذاری برداشتیم تدوین و استقرار پرونده الکترونیک سلامت برای طیف عبور پزشکی خانواده و سیستم ارجاع بود که به همت تمامی دانشگاه‌ها مخصوصا دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرا شد و در پایان بهار به دستور رئیس‌جمهور استقرارش اعلام شد.

نمکی در ادامه خاطرنشان کرد: طرح تحول نظام سلامت را بازسازی و بازنگری کردیم که این طرح توانست در استقرار پزشکان در نقاط کم‌برخوردار در حوزه زیرساخت‌های نظام سلامت و در رسیدگی به بیماری‌های ناعلاج گام‌های بلندی بردارد و سعی کردیم این موارد را با یک بازنگری اقتصادی در اختیار مردم قرار دهیم.

وی با بیان اینکه در بهداشت دهان و دندان یک میلیون و 200 هزار دانش آموز را در پایه ششم بررسی کردیم، اظهار داشت: با اجرای این طرح مانع پوسیدگی دندان دانش آموزان سراسر کشور شدیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه حاشیه شهر را باید جدی بگیریم، افزود: متاسفانه جمعیت یک میلیون و 300 هزار نفره مورد توجه قرار نگرفته ‌و با کمک سردار نظری منطقه شهید برونسی را نامگذاری کردیم و باید توجه داشت بیماری های حاشیه شهر به تمام نقاط شهر نفوذ و سرایت می‌کند.

وی با بیان اینکه از زحمات آقای دارابی صمیمانه تشکر می‌کنم و برای آقای بحرینی آرزوی توفیق و بردباری دارم، بیان کرد: مدیران قبلی همچون کتاب و گنجینه‌ای ارزشمند هستند و امیدوارم آقای بحرینی از این گنجینه عظیم استفاده کند و اوراق زرین دیگری را نیز به این کتاب ارزشمند اضافه کند.

منبع: تسنیم

159

ارسال نظر