شناسه خبر: ۱۴۲۵۵۷
لینک کوتاه کپی شد

معاون وزیر بهداشت:‌ ۴۰ بیمارستان امسال در کشور به بهره‌برداری می‌رسد

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال ۴۰ بیمارستان در کشور به بهره برداری می رسد که برخی آنها تکمیل و تجهیز و بقیه تا پایان سال افتتاح می‌شود.

معاون وزیر بهداشت:‌ ۴۰  بیمارستان امسال در کشور به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش مشهد فوری ، قاسم جان بابایی شامگاه گذشته در حاشیه بازدید از بیمارستان‌های این شهرستان اظهار داشت: با افتتاح این طرح‌ها حدود 6 هزار تخت بیمارستانی کشور در حوزه بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی اضافه می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم بهسازی بیمارستان‌های کشور خاطرنشان کرد: از برنامه‌های طرح تحول سلامت توسعه بخش‌های زایمانی و اتاق‌های زایمان ال دی ار (LDR) برای هرمادر اتاق اختصاصی است.

وی با بیان اینکه اتاق زایمان تک نفره با تجهیزات زایمان برای مادر باردار است، گفت: 2 هزار اتاق واحد زایمانی در کشور ساخته شده که از آنچه در طرح تحول سلامت پیش بینی شده 90 درصد آن در بخش زایمان اتاق اجرا شده است.

جان بابایی با بیان اینکه میزان بدهی سازمان‌های بیمه‌گر 10 هزار میلیارد ریال است، گفت: تفاهم‌نامه‌ای وزارت بهداشت با بیمه تامین اجتماعی دارد که 60 درصد بدهی هر ماه تحویل اسناد شود و 40 درصد تا سه ماه رسیدگی و مابقی در زمان مشخص شده‌ای پرداخت شود.

وی با بیان اینکه بیشتر از مشکل کمبود تخت‌های بیمارستانی مشکل توزیع آن است، افزود: برخی شهرستان‌ها نسبت تخت به بیمارستان از میانگین کشوری بالاتر در برخی شهرها این میزان کمتر است.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه در دانشگاه و واحدهای درمانی سبزوار کارهای خوبی انجام شده، گفت: 2 طرح نیمه تمام شامل بخش ال دی اتاق زایمان تک نفره و اورژانس بیمارستان واسعی جز طرح‌های طرح تحول سلامت است که تکمیل می‌شود.

منبع: تسنیم

159

ارسال نظر