شناسه خبر: ۶۹۸۴۰
لینک کوتاه کپی شد

استعفای دسته جمعی مدیران کاراته استان

در آستانه برگزاری مجمع انتخابات رئیس هیئت کاراته خراسان رضوی که قرار است 15 بهمن‌ماه در مشهد برگزار شود، 22 مربی و مسئول کمیته استعفا کردند!

استعفای دسته جمعی مدیران کاراته استان

به گزارش مشهد فوری، کاراته خراسان رضوی در سال‌های اخیر همواره با مشکلات ریز‌ودرشتی روبه‌رو بوده است. اما حالا و در آستانه برگزاری مجمع انتخابات رئیس هیئت کاراته خراسان رضوی که قرار است 15 بهمن‌ماه در مشهد برگزار شود، استعفای 22نفر از مسئولان کمیته‌های مختلف این هیئت و البته مربیان رده‌های مختلف نشان می‌دهد که اختلافات در این هیئت ورزشی و نارضایتی از اداره کاراته استان توسط رئیس فعلی آن به اوج خود رسیده است، به‌ویژه اینکه رئیس هیئت کاراته در یک دوره آموزشی که در مشهد برگزار شد، خطاب به پیش‌کسوتان این رشته و مربیان حرف‌های تند‌وتیز و عجیب‌وغریبی را مطرح کرد که باعث شد آتش زیر خاکستر خیلی زود شعله‌ور شود!

چهار سال پیش که رزم‌آرا به‌عنوان رئیس هیئت کاراته خراسان رضوی انتخاب شد، وعده‌های زیادی را برای برون‌رفت این رشته ورزشی و پرمخاطب از مشکلات مطرح کرد؛ وعده‌هایی که به‌زعم منتقدان کاراته استان هیچ‌کدام از آن‌ها محقق نشده است. این‌همه درحالی است که رزم‌آرا پیش از انتخابش به‌عنوان رئیس هیئت کاراته، بیش از 9 سال هم به‌عنوان دبیر هیئت کاراته استان در سا‌ل‌های قبل‌تر فعالیت داشته است؛ اما به ادعای منتقدانش با توجه به سابقه و آشنایی‌اش با این رشته نتوانسته است کِشتی به‌گل‌نشسته کاراته استان را به ساحل آرامش برساند. تعداد زیادی از مربیان کاراته استان، به نمایندگی از جامعه کاراته با استعفای خود حرف‌های جنجالی را درباره وضعیت این‌روزهای کاراته استان مطرح کردند.

اعتراض به وضعیت بحرانی

کیومرث اکبری، مسئول کمیته استعدادیابی و مربی تیم‌های جوانان و امید کاراته استان، یکی از منتقدان اصلی رزم‌آرا به‌شمار می‌رود. او درباره دلیل استعفایش می‌گوید: سال‌هاست که با وعده‌و‌وعیدهای رئیس هیئت، کاراته استان حرکت می‌کند. رزم‌آرا متأسفانه به‌هیچ‌وجه به پیش‌کسوتان و مربیان این رشته توجه نمی‌کند. ما سال‌هاست که در حسرت یک ملی‌پوش از خراسان رضوی هستیم، اما هیچ‌وقت این وعده محقق نشده است. این آقا متأسفانه در صحبت‌های خود مربیان و اهالی این رشته را بارها تهدید کرده است که اگر انتقاد کنید، نمی‌گذارم در کاراته کار کنید و این درحالی است که خود این آقا در بین اهالی کاراته منفور شده است. همه اتفاقات ریز‌ودرشت این‌روزهای کاراته استان باعث شده تا 22نفر از مربیان و مسئولان کمیته‌های هیئت کاراته که نماینده جمع زیادی از کاراته‌کا‌های استان هستند، در اعتراض به وضعیت بحرانی این هیئت و عملکرد نامطلوب رئیس این هیئت، از سمت‌های خود استعفا کنند.

وعده بی عمل ِخانه کاراته

اکبری در ادامه انتقاداتش به وضعیت کاراته خراسان رضوی می‌گوید: کاراته در خراسان رضوی این‌روزها در خواب غفلت مسئولان بالادستی آن است. از اداره کل ورزش و جوانان و بازرسی می‌خواهیم که به مسئله کاراته استان ورود کنند. بحث فروش سبک‌ها هنوز در کاراته وجود دارد. سال‌هاست که وعده می‌دهند که خانه کاراته مشهد را افتتاح می‌کنند، اما چه شد؟ بیشتر از 13 سال است که می‌گویند خانه کاراته مشهد را امروز افتتاح می‌کنیم، فردا افتتاح می‌کنیم! بعد از این همه سال هنوز آن امروز‌وفردا نرسیده است. رئیس هیئت استان که نتواند بودجه برای این ورزش به دست آورد، به چه درد می‌خورد؟ مگر یک سالن ورزشی چقدر کار دارد که سال‌هاست منتظر افتتاحش هستیم و این درحالی است که این سالن واقع‌در مجموعه کوثر بیشتر از 90درصدش آماده است، اما سال‌هاست لنگ چندمیلیون برای تکمیل‌شدنش را می‌زند. اهالی کاراته استان دیگر خسته شده‌اند از این وضعیت

حسرت لیگ برتر

محمد کابلی، یکی دیگر از مربیان و پیش‌کسوتان این رشته، که سرمربیگری تیم‌های کومیته نونهالان و نوجوانان استان را برعهده داشته و حالا استعفا کرده است، به‌همراه رضا علوی و برخی دیگر از مربیان شهرستانی، می‌گویند: رزم‌آرا 9 سال به‌عنوان دبیر هیئت و چهار سال نیز به‌عنوان رئیس هیئت فعالیت داشته است، اما خودش بیاید و بگوید چه گلی به سر این رشته ورزشی زده است. ما سال‌هاست که در حسرت حضور تیمی در لیگ برتر کاراته هستیم، اما واقعا تا‌به‌کی می‌خواهیم صبر کنیم؟ رزم‌آرا می‌گوید که ما بودجه و اسپانسر نداریم که در لیگ شرکت کنیم، اما اگر این‌طور بوده است، چرا مسئولیت ریاست هیئت را برعهده گرفته‌اید؟ کسی که مسئولیت هیئت را دارد، وظیفه‌اش این است که اسپانسر بیاورد و هزینه کند تا این رشته ورزشی به کما نرود. امروز کاراته خراسان رضوی به کما رفته است و مسئول آن نیز همین آقایان هستند که وضعیت این رشته را به این حال‌وروز رسانده‌اند. یوسف گواه، یکی دیگر از مربیان باسابقه کاراته، که او هم از سمتش استعفا کرده است، با گلایه از بی‌توجهی مسئولان به وضعیت این رشته می‌گوید: متأسفانه ما سال‌هاست که از خودمان ضربه می‌خوریم. زمانی که رزم‌آرا قرار بود چهار سال پیش به‌عنوان رئیس هیئت انتخاب شود، همه اهالی کاراته را با حرف‌های خود خام و سیاه کرد. استان خراسان رضوی در کاراته پتانسیل بالایی دارد، اما این آقا نمی‌خواهد که ما پیشرفتی در کشور داشته باشیم. شما ببینید چند سال است که کاراته استان نتوانسته است میزبانی یک مسابقات ملی را برعهده بگیرد. اکثر اعزام‌هایی که در این چند سال اخیر به مسابقات متمرکز انجام شده است، با هزینه شخصی خود ورزشکاران یا خانواده‌هایشان بوده و هیئت کاراته کمکی دراین زمینه نکرده است.

بی توجهی به شهرستان‌ها

جواد درویش، یکی دیگر از پیش‌کسوتان و صاحبان سبک کاراته و البته دبیر هیئت کاراته مشهد بوده است. او که هم‌اکنون نیز مسئول کمیته استعدادیابی فدراسیون است، درباره استعفایش از هیئت کاراته می‌گوید: مدت‌هاست که درخواست برگزاری لیگ کاراته استان را داشته‌ایم، اما متأسفانه تا‌به‌امروز لیگ کاراته استان برگزار نشده و این درحالی است که کاراته شهرستان‌های خراسان رضوی از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است؛ ولی متأسفانه رئیس هیئت توجهی به آن نداشته است .

توهین به پیش‌کسوتان

قانعی، دیگرپیش‌کسوت و مربی کاراته استان نیز با اشاره به وضعیت بحرانی کاراته استان گفت: متأسفانه به‌خاطر مدیریت ناصحیح رئیس هیئت، اختلافات در بین مربیان کاراته بالا گرفته و همین باعث رکود این ورزش شده است. صادقی هم که مربی کاراته است، می‌گوید: رزم‌آرا چند روز قبل در جمع ورزشکاران کاراته در یک دوره آموزشی توهین‌های زیادی به مربیان و پیش‌کسوتان کرد و گفت هیچ‌کس نمی‌تواند او را از سِمتش بردارد. او حتی در جمع‌های دیگر عنوان کرده است که به حرف‌های منتقدان کاری ندارد، چراکه در دوره بعدی انتخابات نیز باز هم رئیس هیئت خواهد بود. این درحالی است که ایشان دوره ریاستش نیز مدتی است که به اتمام رسیده و بدون هماهنگی با اداره کل ورزش و جوانان و با رایزنی مستقیم با رئیس فدراسیون، حکم سرپرستی هیئت را در اختیار گرفته است و حالا گفته می‌شود در چینش افرادی که قرار است رأی هم بدهند، دخالت کرده و افرادی که سابقه زیادی ندارند، قرار است در مجمع حضور داشته باشند و آن‌هایی که دارای سابقه هستند، بیرون از مجمع باشند!

22

ارسال نظر