شناسه خبر: ۱۶۰۱۵۶
لینک کوتاه کپی شد

خراسان رضوی، نخستین استان سازنده دستگاه سی. تی. اسکن در کشور

خراسان رضوی نخستین استان سازنده دستگاه سی. تی. اسکن در کشور است.

خراسان رضوی، نخستین استان سازنده دستگاه سی. تی. اسکن در کشور

به گزارش مشهد فوری ، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: یک شرکت مهندسی پزشکی در این استان توانست نخستین تولیدکننده دستگاه سی. تی. اسکن در کشور شود و با تقویت ساخت داخل، کشورمان را از واردات این دستگاه بی نیاز کند.

امیررضا رجبی در بازدید از شعبه جدید این شرکت مهندسی پزشکی در پارک علم و فناوری خراسان رضوی افزود: این شرکت افزون بر سی. تی. اسکن، موفق شد در دوران شیوع کرونا با ساخت ونتیلاتور، کمک شایانی در درمان بیماران کرونایی انجام دهد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: به طور قطع ساخت اولیه دستگاه‌هایی مانند ونتیلاتور و سی. تی. اسکن بدون واردات قطعات مورد نیاز از کشور‌های دیگر ممکن نبود، اما با تلاش دست‌اندرکاران و مهندسی معکوس توفیق ساخت کامل و تامین قطعات این دستگاه‌ها در داخل کشور فراهم شده است و حتی صادرات محصولی مانند ونتیلاتور در حال انجام است.

وی با تاکید بر جلوگیری از سوءاستفاده از هر نوع انحصار برای تولید داخل ادامه داد: تلاش وزارت صنعت اعمال حمایت‌های لازم از تولیدات داخلی است، زیرا تقویت محصول ساخت داخل باعث امیدآفرینی برای تولیدکنندگان و دانش آموختگان می‌شود .

شرکت مهندسی پزشکی "احیا درمان پیشرفته" در سال ۱۵۰دستگاه سی. تی. اسکن می‌سازد که این ظرفیت تا ۶۵۰ دستگاه در سال قابل افزایش است همچنین این شرکت ظرفیت تولید سالانه هفت هزار دستگاه ونتیلاتور را دارد.

منبع: صداسیما

316

ارسال نظر