شناسه خبر: ۱۵۲۲۵۳
لینک کوتاه کپی شد

توزیع ۵۲۷ هزار تن نهاده دامی در خراسان رضوی

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از بیش از ۵۲۷ هزار تن نهاده دامی میان دامداران و طیورداران این استان از ابتدای امسال تا نیمه نخست آذر ماه جاری خبر داد.

توزیع ۵۲۷ هزار تن نهاده دامی در خراسان رضوی

به گزارش مشهد فوری ، مجید جعفری اظهار کرد: از ابتدای امسال تا نیمه نخست آذر ماه جاری بیش از ۵۲۷ هزار تن نهاده دامی میان دامداران و طیورداران این استان توزیع شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: این نهاده‌ها شامل ذرت، جو و کنجاله سویا است که از محل واردات تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: امسال تاکنون ۲۶۸ هزار و ۸۳۹ تن ذرت، ۱۱۸ هزار تن جو و ۱۴۰ هزار تن کنجاله سویا بین دامداران و طیورداران استان توزیع شده است.

جعفری گفت: همچنین ۱۵ هزار تن نهاده دیگر شامل ۱۰ هزار تن جو و پنج هزار تن ذرت در حال توزیع می‌باشد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: علاوه بر توزیع انواع نهاده امسال ۶۳ هزار و ۵۰۰ تن سبوس نیز توزیع شده که از منابع داخلی تأمین گردیده است.

وی نیاز استان به نهاده‌های مختلف را در طول سال شامل ۸۴۷ هزار تن ذرت، ۸۳۵ هزار تن جو، ۳۴۱ هزار تن کنجاله سویا و ۲۵۷ هزار تن سبوس اعلام کرد و ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۶۰ درصد سهمیه نهاده استان بین دامداران و مرغداران توزیع شده است.

خراسان رضوی ۷.۱ میلیون رأس دام سبک شامل گوسفند و بز و ۳۲۰ هزار رأس دام سنگین مولد و غیر مولد دارد و سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تُن انواع محصولات در حوزه دام و طیور در این استان تولید می‌شود.

منبع: ایرنا

315

ارسال نظر