شناسه خبر: ۱۴۸۸۷۷
لینک کوتاه کپی شد

بررسی وضعیت مناطق ویژه اقتصادی در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: اجماع خاصی در مجلس برای بررسی وضعیت مناطق ویژه اقتصادی شکل‌گرفته و احتمال تشکیل یک فراکسیون نیز برای این مسئله وجود دارد تا مردم اقدامات را در قالب عمل ببینند.

بررسی وضعیت مناطق ویژه اقتصادی در مجلس شورای اسلامی

به گزارش مشهد فوری ، نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی در خصوص منطقه ویژه اقتصادی قوچان با تأکید بر اینکه یکی از اهداف مناطق ویژه اقتصادی رشد و توسعه شهرها است، گفت: یکی از موارد مورد بررسی همین مسئله است زیرا در وضعیت تحریم‌ها یک راهکار کم‌هزینه برای دولت به شمار می‌رود که نیازمند مساعدت دولت است.

علی آذری بیان کرد: پرونده ایجاد منطقه ویژه اقتصادی قوچان را از استانداری خراسان رضوی گرفته و در حال مطالعه آن هستم تا به راهکارهای عملی دست پیدا کنیم.

وی بابیان اینکه اجماع خاصی در مجلس برای بررسی وضعیت مناطق ویژه شکل‌گرفته است، تصریح کرد: در مسئله وزارت امور خارجه نیز بحث ایجاد منطقه ویژه اقتصادی برای شهر مرزی باجگیران نیز مطرح‌شده است.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: احتمال تشکیل یک فراکسیون در مجلس برای مناطق ویژه اقتصادی نیز وجود دارد چون این مناطق، درمانی برای شهرهای محروم به‌حساب می‌آید و مردم باید در قالب عمل و نه حرف، اقدامات را ببینند.

وی تأکید کرد: نظام اداری باید در چنین شرایطی که مردم دچار مشکلات فراوان به‌ویژه در حوزه اقتصادی شده‌اند حداقل با کم کردن سیستم کاغذبازی، پیگیر درخواست‌ها و نیازهای مردم باشند.

منبع: فارس

316

ارسال نظر