شناسه خبر: ۱۴۷۲۵۸
لینک کوتاه کپی شد

پیش بینی برداشت ۵۰۰ تن آلو از مزارع بخش کدکن

مدیر جهاد کشاورزی کدکن گفت: پیش بینی می‌شود امسال از سطح ۲۵۰ هکتار باغات آلو این شهر حدود ۵۰۰ تن آلو به صورت خشک و تازه وارد بازار شود.

پیش بینی برداشت ۵۰۰ تن آلو از مزارع بخش کدکن

به گزارش مشهدفوری، علی عباسیان مدیر جهاد کشاورزی بخش کدکن تربت‌حیدریه گفت: برداشت گوجه فرنگی در این منطقه از ابتدای شهریور ماه آغاز و بر اساس شرایط آب و هوایی تا اواخر مهر یا نیمه آبان ماه ادامه داشته و پیش‌بینی می‌شود در برخی از مزارع در هر هکتار ۱۰۰ تن گوجه فرنگی برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی بخش کدکن ادامه داد: سطح زیر کشت گندم آبی در این منطقه حدود ۸۵۰ هکتار است که امسال حدود هزار و ۶۰۰ تن گندم توسط کشاورزان این بخش به سیلو‌های مستقر در شهر‌های رباط سنگ، کدکن و تربت حیدریه تحویل داده شده است.

وی بیان کرد: شهر کدکن یکی از قطب‌های تولید آلو در استان خراسان رضوی به‌شمار می‌رود که با توجه به شرایط اقلیمی سرد این منطقه و سازگاری درخت آلو با چنین شرایط آب و هوایی، آلوی کدکن از کیفیت بسیار بالایی بر خوردار است.

عباسیان تصریح کرد: آلوی تولیدی در منطقه کدکن با دو نوع آفتابی و دودی به بازار عرضه می‌شود که نوع آفتابی آن با کیفیت‌تر است.

مدیر جهاد کشاورزی کدکن تاکید کرد؛ پیش بینی می‌شود امسال از سطح ۲۵۰ هکتار باغات آلو این شهر حدود ۵۰۰ تن آلو به صورت خشک و تازه وارد بازار شود.

وی اظهار کرد: توسعه کشت دانه‌های روغنی و کاهش وابستگی به روغن در سال زراعی جاری، بخشی از زمین‌های زراعی این بخش به کشت محصول کلزا اختصاص داده شد.

عباسیان در خصوص زمان کشت این محصول افزود: کاشت کلزا در مناطق سردسیری همانند منطقه کدکن از شهریور ماه آغاز می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی بخش کدکن ادامه داد: تا کنون حدود ۵۰ هکتار قرارداد کشت با کشاورزان منعقد و کشت آن در این بخش آغاز شده است.

315

ارسال نظر